Isle of Jura 1999 Boutique Barrels

Žiži
Znalec
Znalec

Isle of Jura 1999 Boutique Barrels

Příspěvek od Žiži » 12 úno 2012, 19:24

Jura _BB_1999.jpg
Jura _BB_1999.jpg (9.19 KiB) Zobrazeno 3514 x
Etiketa nám říká následující:
Single cask bottling
Non-chill filtered
Heavy peat (30 ppm fenolů)
Kentucky bourbon cask (zrání)
Bottled at cask strength (55%)
Barvená karamelem :x
Pálení: 27. 1. 1999
Někde píšou že je 11-letá (http://www.whiskynotes.be/2010/jura/jur ... ourbon-xu/), někde zase že je 12-letá (http://whiskyisrael.co.il/2010/08/01/qu ... eavy-peat/), mě osobně je to fuk, hlavně že je výborná, viz. dále.

Na The Whisky Exchange píšou toto:

Jura Bourbon XU 1999 Heavily Peated

• A beautifully hand crafted malt of rare and distinguished quality
• Heavily peated
• The bonfire smoke is tempered by the soft vanilla and floral notes of the Bourbon wood
• A stunning combination of peat smoke, pine wood and lemon grass
THE CASK
• Small batch Bourbon from Kentucky
• Matured in American white oak from 1999 until 2006
• Re-casked in 1st fill “distillery run” Bourbon barrels
• Final spell of maturation in Warehouse No. 2 which faces the varied weather of the Small Isle Bay; an airy warehouse that allows both summer sea breezes and • winter gales to work their elemental magic on the barrels.

Moje poznámky:
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14609
Alkohol:55 %
Aroma:rašelina a kouř, kresol, med (zvýrazní se po zahřátí v dlani), vanilka, trocha ovoce, sladká s trochou soli, ořechy (zvýrazní se po naředění)
Chuť:spousta kouře a rašeliny, ohořelé dřevo, med, trocha ovoce a koření, ořechy, pečené kaštany, mírně sladká s trochou soli
Dozvuk:dlouhý, kouř a rašelina, ohořelé dřevo, kresol, popel, kávové tóny na konci, stopy ovoce, ořechy (hlavně po naředění), přechází od lehce medového přes suchý až po mírně slaný
Shrnutí:silně nakouřená Jura připomínající whisky z Islay, paráda, pecka ... :o , zatím moje nejlepší Jura (pokud někomu chutnala Prophecy, tak tahle bude určitě taky), dá se pít neředěná i s trochou vody (1-2 kapky do cca 20 ml), kdy se zvýrazní ořechy (ve vůni, chuti i závěru). Jo, tahle mě sedla...
Body:90
Naposledy upravil(a) Žiži dne 04 kvě 2012, 22:45, celkem upraveno 2 x.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Isle of Jura 1999 Boutique Barrels

Příspěvek od Hunter » 12 úno 2012, 20:51

Tuhle značku jsem až doteď ignoroval, po téhle recenzi budu muset svůj vztah k ní asi přehodnotit, tohle vypadá obzvlášť lákavě.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 12 úno 2012, 21:13

Ještě dodám jednu drobnost - tahle Jura (stejně jako ostatní dvě z řady Boutique Barrels) se prodává bez obalu, prostě jenom samotná láhev. Ale na chuť to vliv nemá ;) .

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 14 úno 2012, 10:07

Musím dát Hunterovi za pravdu ;) po tomhle čtení se vážně seběhnou sliny :mrgreen:
:clap:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 14 úno 2012, 19:31

Vážně pěkný počteníčko. Měl jsem 10 ti leté plnění, které ale moc nezaujalo. Tohle vypadá mnohem líp
Obrázek

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 14 úno 2012, 21:25

10-letá mě taky moc nenadchla, vůbec jsem měl Juru za nic moc whisky. Můj názor na tuhle palírnu změnila až Superstition, která mě chutnala, pokračovalo to Prophecy, která byla výborná (musím si ji zase někdy připomenout) a skončilo to (zatím) touhle BB 1999, fakt lahůdka.

scotland
New-make
New-make

Příspěvek od scotland » 09 dub 2012, 08:33

dopočul som sa že tento mesiac by mala byt degustace v brne zrovna na tieto lahve single cask od jury plus 21 rocna k dvestemu vyročiu založenia destilerie. :)

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 09 dub 2012, 11:27

Je to tak, v pátek 13. 4. v 18 hodin se v brněnském WS bude konat taková neoficiální (nebo spíš polooficiální) ochutnávka whisky z plírny Jura - řada Boutique Barrels + 21y stáčená ke dvoustému výročí založení palírny. Tak nějak jsme se na tom dohodli (my co se scházíváme ve WS každý pátek), pan Burda (majitel WS) proti tomu nic neměl, když jsme mu slíbili že ty lahve se dopijí nebo si případné zbytky někdo odnese, což v tomto případě nebude problém ;) . Chtěli jsme udělat monotematickou ochutnávku a Jura se na duben přímo nabízí, svatý Jiří - Jura (akorát ta ochutnávka bude o jedenáct dní dříve než mám svátek, ale co už nadělám).

Akce nebude oficiálně ohlášena, ale samozřejmě jsou na ni zváni všichni milovníci dobré whisky. Malá ochutnávka, tj. po 20 ml, vyjde na cca 250,- Kč. Pokud bude zájem tak si tu akci určitě někdy zopakujem, akorát teda s jinými vzorky. Takže tak.

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 09 dub 2012, 11:37

Myslím si, že to bude skvělá ochutnávka a moc se na ni těším už od poslední oficiální akce :P.

scotland
New-make
New-make

Příspěvek od scotland » 09 dub 2012, 11:51

ČOŽE?,už teraz,som počital ze to bude oficialne a že to vyjde na koniec dubna.uf,no dobre že viem skoro som to premeškal.može mi niekto dodat konkretne info.napr.o kolkej?a bude sa to konat v priestoroch u v tej zlatej žabe?pytam sa preto ze budem musiet kvoli tomuto docestovat tak nech nejdem nadarmo. :D

Beriem spet.vidim že všetko dolezite uz bolo zodpovedane,ale predsa ešte niečo.nevie niekto z vas kde by sa dalo levne v nejakom hostelu po degustacii prespat? :)
Naposledy upravil(a) scotland dne 09 dub 2012, 11:59, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět