Highland Park 16 yo

Odpovědět
Žiži
Znalec
Znalec

Highland Park 16 yo

Příspěvek od Žiži » 25 bře 2012, 21:52

16y je určená pro duty free obchody.
Highland Park_16.jpg
Highland Park_16.jpg (14.15 KiB) Zobrazeno 1557 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14762
Alkohol:40 %
Aroma:slabší ovocné tóny, náznak sherry, kouřová, slabé medové tóny, tráva po dešti, nasládlá
Chuť:kouř s medovými tóny, dřevitá a kořeněná se slabě ovocným nádechem
Dozvuk:středně dlouhý, kořeněný, dřevitý, kouř s nádechem ovoce
Shrnutí:líp voní než chutná, pár kapek vody (1-2 kapky do cca 20 ml whisky) zvýrazní ovoce ve vůni a částečně potlačí dřevitou chuť
Body:82

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Highland Park 16 yo

Příspěvek od Hunter » 26 dub 2016, 08:03

V rámci příprav na festivalovou slepou masterclass jsme s Netharem poštou obdrželi od Petra každý sedm vzorků o objemu 100 ml, které jsme také naslepo ochutnávali, abychom byli ve stejné kůži, jako později účastníci naší řízené ochutnávky. Vzorky jsme si rozdělili na třetiny. První jsme ochutnávali každý sám a sepsali jsme si poznámky. V druhém kole jsme si udělali s Netharem společně přes Skype ochutnávkovou "videokonferenci".
Zpracované výsledky jsme pak poslali Petrovi e-mailem a poté nám byla odtajněna identita všech sedmi vzorků. Výběr byl následně zúžen na pět vzorků, takže jsme vyřadili dvě whisky (Old Pulteney Noss Head a Glenlivet The Master Distillers Reserve), přičemž jsme vybrali takové, aby byl výběr z našeho pohledu zajímavý, a uvítali jsme v sestavě dvě whisky (Glenfarclas 105 a Laphroaig QA cask), kolem kterých byly na fóru trochu rozporuplné reakce, což je do slepého testu vhodné, protože naslepo by se mohly "odfiltrovat" případné předsudky. Vkládám zde tedy postupně své zápisky z ochutnávek. Každou jsem tak měl nejméně 4x, třikrát doma, počtvrté pak na masterclass.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14762
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Med, vanilka, slad, mírné ovocné tóny a koření (hlavně skořice). Lehčí styl, ale ta sladká, ovocně kořenitá složka je celkem výrazná. Objevil jsem i citrusy a při třetí ochutnávce i peprnost. A jak je u HP zvykem, lehký závan rašeliny. (84 b)
Chuť:Na jazyku lehká, uhlazená, medově ovocná a sladová (při první ochutnávce mi přišla mírná až moc, ale dojem se stále zlepšoval). Postupně se objeví i troška rašeliny a při třetí ochutnávce jsem zaregistroval pepř. (83 b)
Body:84
Shrnutí:Tady jsem tipoval napřed BenRiach 16 yo, pak GlenDronach 14 yo Virgin Oak a nakonec jsem tip změnil na GlenDronach Peated (tu jsem nepil, ale takhle bych si ji asi představoval). Musím říct, že tohle bude asi jedna z těch lahví, které bych přicházel na chuť postupně a mít celou lahev, asi bych byl nakonec spokojený, dojem se zlepšoval s každým dalším přechutnáním. Má prostě něco do sebe, i když to nedává najevo nějak halasně, zprvu nenápadná, postupně ukazovala svou kvalitu. Zvláštní bylo, že peprnost jsem objevil až při třetí ochutnávce.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět