Highland Park 12 yo

Odpovědět
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od buddha.ps »

Petr píše: 09 říj 2017, 23:46 Co plašíte, na obou je přece uvedena dvanáctka !!!! :mrgreen:
tá je uvedená i na poľskom pive z Lidlu 8-)
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Torrez »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79
Alkohol:40 %
Velikost:Celá láhev
Aroma:Zprvu sladká, poté slaná, trochu lihové. Jemně kouř, v pozadí rašelina, trochu ovoce.
Chuť:Pěkný kouř, ždibec rašeliny a bahna, časem začne rašelina více dominovat, slanost.
Dozvuk:Slabý, krátký, dokuřuje, stopa lesního ovoce
Shrnutí:Ode všeho trochu, od ničeho nic? To mě napadlo zprvu, ale dalo se tím propít. Ve výsledku byla láhev vlastně docela dobrá, příjemně pitná jemná rašelina. Doporučil bych jako přechod od ovocnějších k rašelinějším kouskům, nic co by jednoho vylekalo návalem kouře :) .
Uživatelský avatar
Severan
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 49
Registrován: 18 bře 2018, 19:52

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Severan »

Ale tá vikingská fľaša je krásna, teda aspoň mne sedí veľmi. Je časté že sa zásadne mení chuť pri re-dizajne fľašiek ?
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od nidan »

myslim ze to s designem nesouvisí ale je to batch od batche ;)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od joy »

Jeden rest a jedna z lahví, kterou člověk prostě musí ochutnat, pokud se zajímá o skotskou whisky.

Highland Park 12 yo

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/96755
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:jemná sladová vůně, oříšky, med, vřes, náznak citrusů
Chuť:sladká, sladová, jemné koření, med, krémovost
Dozvuk:sladký, kořeněný, med, slad, bílý pepř, dřevitost a vysušuje
Shrnutí:Hledal jsem kouř, ale nenašel. Jinak je to pěkná kulatá whisky s vyváženými všemi složkami, ale ve finále trošku nudí. Taková whisky na večery, kdy se člověk nechce moc zaobírat myšlením a chce si jen dát příjemný drink
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od buddha.ps »

Tak som jeden zimný večer vyhradil porovnaniu "starého" plnenia HP 12yo a HP 12yo Viking Honour. U mňa staré plnenie Vikinga doslova deklasuje - je zrejmý výrazný posun od sladkej a decentnej rašeliny ku "glenlivetovosti" nového plnenia. Za mňa ďakujem, neprosím si; a vyvstáva problém kde za rozumnú cenu zohnať pár fliaš povodného HP 12yo, všade už majú na skladoch Vikinga :(
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od nidan »

no a co zkusit jiné HP? Dragon Legend, Rebus, cenově podobné a za mne lepší jak 12yo ;)
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od buddha.ps »

to nejde, s HP 12 sme mali výnimočný vzťah ;)
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Petr KomáreK »

Highland Park 12-ti letá 43%
20190831_001339 (1)b.jpg
20190831_001339 (1)b.jpg (39.71 KiB) Zobrazeno 5608 x
Tohle je taky jedna ze základních whisky a jedna z těch, na kterých se dá začínat se single malt. Aroma je sladké, velmi příjemné, med, lesní vřes, lehké a trochu okouřené dřevo, celkem komplexní. Chuť je bohatá, šťavnatá, příjemně to převalujete na jazyku a vychutnáváte postupně uvolňující se chutě, lehká sladkost, lehký vřesový med, sladová sladkost, možná lehký náběh ovoce. Příjemně se v puse táhne, je taková olejivitá, krásně ale pomalu se tam přelévá. V závěru trochu podrážní velmi lehkou štiplavostí, takovou co sice nepřehlédnete, ale vůbec nevadí, dál doznívá sladová sladkost a trochu vřesového medu.
Je to na základní dvanáctku velmi povedená whisky. Ona vlastně není ničím konkretním výrazná, nic tam nepřevažuje, nic nevybočuje a nic neruší. Je celkem komplexní, což je výhoda i nevýhoda. Podle mne je komplexně hezká a dobrá, na svůj věk dobře vyvážená a postavená. Nedá se o ní říct nic špatného. Z druhé strany, za pár dní si budete pamatovat, že to byla dobrá whisky, že si jí dáte rádi znovu, ale nevzpomenete si proč. Nepřijdu před bar a neřeknu, teď mám chuť na HP12y (jako je to u některých jiných výrazných), ale když přijdu, že mám chuť na něco dobrého, tak se dostane do užšího výběru. Pro její dobrou čitelnost a příjemnou vůni a chuť ji také doporučuji pro začátky.

Mladá a fakt hezká holka a jak se krásně nese. Ona tu svojí krásu umí nosit. Pevné štíhlé tělo, krásně vytvarované, krátká sukýnka a hezký nohy. Škoda, že nejsem mladší, tohle by stálo za pokus, za poznání, za ochutnání i kdybych měl být odmítnut. Naštěstí už jsem starší a tak odhaduji, že tohle poroste do ještě větší krásy a z mladické krásy bude krásná zkušená žena. Tak se po ní vyrazím podívat. Ale až za chvíli, ještě si chvíli budu uživat tuhle mladou kočku. (A všimnuli jste si, že kromě obecného popisu tam není nic konkrtétního? Že si ji každý asi představí trochu jinak.)

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... hland-park
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 2-year-old
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od tornado »

Highland Park 12 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z WhiskyFestu 2018
Aroma:Výraznější, jednodušší, ale celkem příjemné. Slad, med, dřevo, suchý jíl a nepatrně kouře. Po odstání se přidá jemný dotek rašeliny.
Chuť:Oříškové tóny sherry a náznak dřeva.
Dozvuk:Objeví se stopa rašeliny a chuť zlehka nabírá nakyslé ovocné tóny.
Shrnutí:Jednodušší, ale jinak fajn pití.
Odpovědět