Isle of Jura 16 yo

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od Nethar »

Protože Donald zjišťoval, kterou whisky si má nechat koupit a od Isle of Jura 16y jsem měl zrovna vzorek, pro informaci jsem ho oddegustoval. Vzal jsem k tomu další náhodný vzorek a naslepo je vůči sobě vzal. Druhý vzorek naštěstí nebyla nějaká rašelinná whisky, ale stejně to nebyl moc rovný souboj, Juru jsem odhalil poměrně rychle, protože jsem vytáhl Bell's Original.
isleOfJura16.jpg
isleOfJura16.jpg (13.46 KiB) Zobrazeno 10104 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/345
Web:http://www.jurawhisky.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=isle-of-jura
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:částečně, viz úvodní info
Aroma:Sladká vůně podbarvená ostrou hořkostí dřeva, tráva, les (jehličí). Taková čerstvá a povzbuzující. Jak já říkám kokosová (určitý druh dřevitosti). Těsně před odesláním recenze ještě kontroluji a extrémní káva je po delší době nepřehlédnutelná.
Chuť:Sladkonasmrádlý dojem naznačuje, že tento vzorek bude právě Isle of Jura. Mé dojmy jsou spíše o trochu horší než neutrální.
Dozvuk:Takový zvláštní. Mírně nahořklý. Snad trochu hlinitý, prostě taková ta jurovská nasmrádlost, kterou bych přímo nenazval rašelinností či kouřovitostí, je tady ale docela slabá oproti třeba Superstition.
Shrnutí:Na případnou koupi mě tato whisky nezaujala, protože mi moc nesedí stylem a i její mírná nahořklost mně trochu vadí, 16 let už je asi moc dřeva. Ale je nepochybně svá a může zaujmout.
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od Donald »

Děkuji za recenzi, i když mě teda moc nepotěšila. Mám pocit, že mi nebude sedět a nevím jestli kupovat celou láhev. I když taková Glenmorangie 10y tady na foru nemá moc dobré recenze a mě chutnala :). Zase je pravda, že jsem z této oblasti nic nepil, tak by to chtělo vyzkoušet. A když člověk vidí ty ceny v Brněnských whisky barech, tak ta láhev je za babku.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od Nethar »

Pokud máš možnost ji sehnat hodně levně, zkusit to můžeš. Těžko se to popisuje, ale Isle of Jura je takovej nějakej přechod mezi "voňavějšíma" whiskama (jako zmiňovaná Glenmorangie, která je mimochodem vcelku dobrá/normální) a rašelinnými kousky (z Islay). Není špatná, jenom mi nesedí a tobě může padnout do noty. Pro informaci ještě můžeš mrknout na skóre na WB, které je momentálně pouze 78,5, což není nic moc. Ale když proti ní stojí ta Grant's a Chivas, tak bych ti, pokud jednu kupovat "musíš", doporučil stejnak tu Juru. Když bych měl vybrat pro sebe bez ohledu na cenu, vzal bych si Chivas, s ohledem na cenu ovšem Juru.
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od Donald »

No kupovat nemusím:-), ale láhev se doma určitě neztratí. Jde spíš o to, že u nás v práci funguje výměnný obchod a když mi teď kolega doveze láhev, tak mu to bude muset já při příští služebce vrátit a dotáhnout mu taky láhev. Takže pokud ta whiska nestojí za to, tak to nebudu hrotit a počkám na příští měsíc a novou akci (se snad lepší nabídkou). Kdybych tam byl já, tak se snad ani neptám a koupím si jak Juru, tak Grantsku, protože každá návštěva kamarádů mě stojí minimálně jednu láhev a nestíhám doplňovat.:-).
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od Radek »

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Pomeranče uskladněné ve sklepě na brambory.
Chuť:Krvavé pomeranče s kávou Nescafé.
Dozvuk:Střední, nic zvláštního.
Shrnutí:Slušná, klidná whisky.
Body:82
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Botana

Re: Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od Botana »

isle of jura.jpg
isle of jura.jpg (47.04 KiB) Zobrazeno 9497 x
Web:http://www.jurawhisky.com/en/our-whiskies/diurach
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:Celá láhev.
Aroma:Sladká vůně, med, citrusy (pomeranč), kompotované ovoce (švestkový kompot), karamel.
Chuť:Máslové bonbóny, lehce "mýdlový" podtón.
Dozvuk:Nevýrazný.
Shrnutí:Moje první single malt whisky, byl jsem z ní docela paf, ale po ochutnání dalších whisek se moje nadšení mírní. Není špatná, to vůbec ne, ale zas to není tak super, že bych si ji koupil znovu.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od Nethar »

Nová šestnáctka, pro úplnost odkaz na WB, snad správný: http://www.whiskybase.com/whisky/44240/ ... 6-year-old
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od jumbo »

Jedna z prvních lahví, co jsme koupili...
Velikost:více vzorků
Aroma:do slana, hlavně sladké pomeranče, možná mandarinky, karamel
Chuť:krásné ostrá, velmi výrazné koření, pepř, hořkosladká (ty pomeranče), na konci lehce cosi do kouře
Dozvuk:wow, výrazný dlouhý dozvuk, nauzené koření, nějaké ovoce
Shrnutí:Moc dobrá whisky, přijde mi že je znát vyšší věk. Špatně se mi identifikovaly další vůně a chutě, ale pořád tam ještě něco je, moc mi chutnala
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od zyki »

vzorek 2 z kalendáře (0,02)
Aroma:těžká, ovocná sladkost bez svěžesti, možná jeřabiny a černý bez, lehce karamel, něco neurčitého v pozadí, možná studená káva a jakýsi dojem lesa
Chuť:z lesních bobulí se na chvilku vynoří moučkový cukr, je vystřídán celkem příjemnou dřevitostí
Dozvuk:chvilku jehličí, zdá se krátký, ale mírná stopa pečeného ovoce přetrvává dlouho
Shrnutí:tak Juru jsem nepoznal, zajímavá, ale po láhvi netoužím
Naposledy upravil(a) zyki dne 02 kvě 2018, 22:19, celkem upraveno 1 x.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Isle of Jura 16 yo

Příspěvek od joy »

Isle of Jura 16 yo Diurachs' Own

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/44240
Alkohol:40 %
Velikost:celá láhev
Aroma:lehká nasmrádlost, přezrálé ovoce, pomeranče, sladkost, dřevitost, karamel
Chuť:jemná a krémová, ovoce, hřebíček, skořice, pomeranče
Dozvuk:kávový, kořeněný, dřevitý a ovocný
Shrnutí:Porovnávána s Isle of Jura 18 yo. Čekal jsem, že 18letá verze bude lepší. Opak byl pravdou. Rozdíly v chuti byly výrazné a ukazovaly v neprospěch 18leté verze. 16letá je podle mě lepší nejen svou příznivější cenou, ale i celkovou bohatostí chutí a vůní. Isle of Jura 18 yo se již asi nedá sehnat, a když, tak špatně, ale i tak doporučuji rozhodně koupi 16 yo než jejího staršího sourozence
Odpovědět