Ledaig 10 yo 46,3%

Radek
Profesionál
Profesionál

Ledaig 10 yo 46,3%

Příspěvek od Radek » 12 úno 2013, 11:17

ledaig46_3.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18211
Web:http://www.tobermorymalt.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=ledaig
Alkohol:46,3 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Sůl..... solné doly v Morii.
Chuť:Sladká sůl, přičemž tu sladkost ta slanost brutálně přebije.
Dozvuk:Krátký pokud jde o chuť, dlouhý pokud jde o slanost.
Shrnutí:Dobrá ale slaná whisky. Mě tahle whisky opravdu chutná, skoro se mi chce říct že by se v Tobermory měli vykašlat na Tobermory a dělat jen Ledaig. Tady na fóru se téhle whisky zatím moc pozornosti nevěnovalo, tak bych se za ní celkem přimlouval kolegové.
Body:85
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

zombice
Znalec
Znalec

Re: Ledaig 10 yo 46,3%

Příspěvek od zombice » 12 úno 2013, 11:49

Přiznám se dobrovolně, že hrozně flákám psaní recenzí :oops: Ochutnané mám oba 10-ti leté Ledaigy, jak ten starší, tak tenhle novější a podle mě trochu povedenější. Slibuju, že to sem začnu dávat v blízké době, jen si musím utřídit svoje poznámky psané po nejrůznějších papírkách, obálkách apod. :-)
P.S. Oba Ledaigy máš z Marpeku? Já tam dlouho nebyl, dřív tam měli ten starší, vzorek novějšího jsem měl teď od Petra K.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 12 úno 2013, 13:36

jj... oba z Marpeku. Teď tam maj (tedy minulej tejden měli) tenhle ten. Jestli maj současně i ten starší si nevybavuju, ale vyloučit to nemůžu.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 12 úno 2013, 13:48

Jinak taky bych řekl že tenhle byl o úroveň výš (holt procenta se nezapřou :D ). A jsem na tvou recenzi zvědavej, já už hodně velkou slanost kdysi cítil u Longrow CV a ostatní se tam zrovna v soli (jako já) nekoupali :think:

Rescue
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rescue » 02 bře 2013, 14:39

Tak jsem také zavítal do Marpeku a ochutnával jsem z úplně nové láhve...
Aroma:lehce rašelina, ovoce, sladkost, jemnost.
Chuť:sladká, lehce rašelina - trošku Islay styl, ale chuťově jemná, vyvážená, příjemná.
Dozvuk:středně dlouhý, příjemně vyrovnaný s mou oblíbenou slaností.
Shrnutí:Ve srovnání s Radkem jsem tam necítil tu výraznou slanost v chuti, jen trošku v dozvuku. Byla to moc příjemná whisky a dokážu si představit, že bych měl doma celou lahev.

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 10 bře 2013, 20:57

Barva:
Aroma:kouř a rašelina (trochu odlišná od rašelinových whisek z Islay), tlející seno (ale docela to sem zapadá a není to nepříjemné), vanilka, trocha ovoce a soli, mírně kořeněná
Chuť:kouř a rašelina (tady je to známá rašelina, jako z Islay), poměrně výrazná vanilka, špetka ovoce, kořeněná (pepř a hlavně hřebíček, trochu to připomíná Talisker), trocha soli
Dozvuk:delší, kouř, rašelina a koření (pepř a výraznější hřebíček), vanilka a trocha soli
Shrnutí:velice slušná whisky, trochu mi připomínala Talisker (taková jeho slabší verze), po naředění (2-3 kapky vody do cca 20 ml whisky) je sladší, ostatní složky ale ustoupí trochu do pozadí
Body:84

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 08 čer 2013, 14:20

velikost:vzorek
Aroma:kouř, ovoce, zatuchlost
Chuť:výrazná sůl, na chvilku mírná sladkost v pozadí, ale sůl ji převálcuje
Dozvuk:sůl, koření, trochu zatuchlosti s mírným kouřem
Shrnutí:nejslanější whisky, co jsem ochutnal, výborná

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 07 lis 2013, 22:37

Barva:
Naslepo:ano
Aroma:Mírně zakouřený ječmen. Čerstvé rohlíky, kouř a trochu jehličí. Rebarbora, meduňkové listy, květiny.
Chuť:Sladké, obilné. Více rašelinné než vůně, ale stále trochu umírněně. S mixem citrusů.
Dozvuk:V dozvuku už rašelina vynikne naplno. Zpočátku podivný hořkoumělý ocas při dalším popíjejí vymizel a o to více vynikla velká slanost.
Shrnutí:Třetí Ledaig, který jsem ochutnal. Nesmrdí tak divně, jako předešlé dva, ale stejně mi to nechutná. Aroma a chuť by šly, ale ukončí to přehnanou slaností, to už mi byla milejší ta počátečné nahořklost. Ale já slané whisky holt nemám rád. A už se obávám, že můžu říct, že nemám rád Ledaig.
Slepá přechutnávka 9.3.2014:
Díky moc Rescueovi za vzorky, které jsme vyměnili. Vkládám dnes první dvojici. Ačkoliv jsem testoval naslepo, nutno říct, že tentokrát jsem to měl hodně lehké, takže jsem silně tušil, co vlatně recenzuji. Jeden tmavý rum, jeden světlý rum, problém snad může být jenom ve dvojici blend Hankey Bannister a single maltka, kterou jsem zapomněl, ale tušil jsem Ledaig. Tedy žádný velký oříšek ;-)
Web:http://www.tobermorymalt.com/
Barva:
Naslepo:ano
Aroma:Mix sladké rašeliny a trochu citrusů, díky nasmrádlosti a tušení, co mi Rescue připravil, okamžitě hádám můj "milý" Ledaig. Travnatost, bylinky, snad i les. No a po prvním napití už i sůl.
Chuť:Spíš sladké, později pepřově zaštípe, není to ale moc silné, je to příjemné.
Dozvuk:Rašelina spadající do kategorie uhlí a olej, všechno posolené.
Shrnutí:Dobrá a výrazná v chuti, v dozvuku normální (soli já radši míň), ve vůni obecně není špatná, ale není to můj šálek whisky ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 08 lis 2013, 15:46

Nethar píše:....A už se obávám, že můžu říct, že nemám rád Ledaig.
A tohle byla naše poslední naděje :think:

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 05 úno 2014, 13:04

Když už mne ten Nethar s Jerrym "donutili" dát si tak brzo panáka, musím se rovnou podělit o zážitky, které již nějakou dobu mám sepsané..
velikost:láhev
naslepo:NE
Aroma:výrazná a velmi slibná.. zprvu sůl, která později mizí..dále trochu dřeva a více kouře, taky trochu gumy a časem sladší než se zprvu jeví
Chuť:je kouřová a to tak že hodně..taky dřevo s porcí rašeliny a trochou písku..super tohle já rád..chuť je celkově výrazná, přesto kultivovaná
Dozvuk:stále kouřový, což je fajn.. místy se k tomu kouři mihne sůl ale spíše jej doplňují připálené toasty a lehounce hořké dřevo.. postupem času přechází do tmavé čoko s vysokým podílem kakaa a opět mírně sládne.. ovšem ten kouř se drží a to je prostě super..
Shrnutí:Ledaig mám prostě rád.. jsou to osobité whisky se svým vlastním stylem.. ochutnal jsem jak starou desítku, tak i nezávislé plnění po sherry sudu a všechny byly super (ta stará desítka z nich byla nejsabší).. tenhle kousek se zprvu tváří jako velký drsňák, co Vám to hodlá nandat, ale dejte mu čas a prostor a on ukáže své uhlazené srdce.. při dalších napitích se tváří o dost jemněji, než při tom prvním..zvláštní je, že když jsem ji testoval s jinými whisky, přišla mi vždy o dost sladší, než sama o sobě..
Body:87
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět