Bruichladdich Octomore 04.1

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Bruichladdich Octomore 04.1

Příspěvek od Hunter » 15 zář 2013, 18:13

bruichladdich-octomore-04-1_zpsd567b1ef.jpg
Technickotaktická data:
Lahvována v červnu roku 2011
15000 lahví
Zrání : 5 let v sudech z amerického dubu
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/24313
Barva:
Alkohol:62,5 %
Aroma:První co mě udeřilo do nosu je ostrost alkoholu smíchaná se zemitou nasládlostí, taková zostřená „caolilovská“ vůně, jak jí říkám. Jinak samozřejmě rašelina a postupně, když si přivyknu, tak i něco málo citrusů a sladkost lesního medu. (86 b)
Chuť:Brutální exploze ostrosti na jazyku i v útrobách, možná je to tím, že jsem whisky dlouho nepil, jsem po „letní přestávce“ a s ochlazením mi začíná nová degustační sezóna, samozřejmě jsem si hned vybral tu nejsilnější whisky ze vzorků, které na mě čekají od whiskyfestivalu. Hodně rašeliny, to se dalo čekat, když má obsah fenolů 167 PPM. Dále tu je dehet, až spálená guma. Postupně jsem si při popíjení na ostrost přivykl a rozpoznávám další vjemy, nasládle zemité a sladce citrusové. Dochuť je extrééémně dlouhá. (88 b)
Body:87
Shrnutí:Podle obsahu PPM jsem čekal, že mě zaskočí svými fenoly, zaskočila mě spíše ostrostí. Je to moc dobrá whisky, umím si představit častější popíjení , byla by z ní dobrá společnice do sychravých podzimních dnů. Bohužel má tu vlastnost, že po ní si už jinou nedáte, neb její dozvuk budete cítit tak dlouho, že na další whisky budete mít chuť až další den, tohle ničím nepřebijete. Ochutnána díky výměně vzorků s Petrem Domanským, kterému tímto ještě jednou děkuji.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Bruichladdich Octomore 04.1

Příspěvek od Shargard » 24 zář 2013, 09:38

Já měl 03.1 a musím říct, že výborná záležitost. hlavně ta obrovká olejovitost. Ta mě hodně bavila.
Obrázek

Odpovědět