Lagavulin 1994 Distillers Edition

čolek

Lagavulin 1994 Distillers Edition

Příspěvek od čolek » 15 kvě 2011, 19:15

Obrázek

• Lagavulin Distillers Edition
• destilována v roce 1994, stočena do lahve v roce 2010
• staření v sudech po vínu typu Pedro Ximenez
• 1 litr
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21889
Web:http://www.malts.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=lagavulin
Alkohol:43 %
Aroma:mořské řasy, rašelina, vysířený sud od vína, medicínské podtóny, sladkohořká vůně chlebového těsta (s vodou: kůra borovice, lázeňské oplatky)
Chuť:olejnaté, středně plné, velmi příjemné v ústech (9 b)
Dozvuk:opět spousta mořských řas, kouř, sherry vykukuje zpoza popelnatého hávu, mokrá antuka, podzimní les, nesmírně dlouhý (9 b)
Shrnutí:Nádherná vůně, která ale není tak vyvážená jako u Distillers edice Taliskeru, tady je více do rašelino/řasového hávu, méně sladká. Tělo je naopak ještě příjemnější, krásně se převaluje po jazyku. Závěr je extradlouhý a nabízí spoustu podtónů opět do více kouřového stylu. Jakkoliv se to zdá překvapivé, tento ročník mi přijde méně sladký než tradiční 16leté plnění, ikdyž by tomu mělo být naopak. Přijde mi jako taková jeho temnější verze, do bouřky, do deště, do noci, do nebezpečí.
Body:91

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin Distillers Edition

Příspěvek od Hunter » 15 kvě 2011, 19:21

Tak vidím, že se ti poslední dvojnákup mimořádně vyvedl, alespoň podle vysokých hodnocení obou kousků. Palec nahoru.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 kvě 2011, 19:22

To jsou tvé vlastní fotky? Dobře nafocené!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

čolek

Příspěvek od čolek » 15 kvě 2011, 19:28

Jojo, foceno na zahrádce :) Ten Talisker je sice špatně zaostřený, ale pak už tak foukalo, že prázdná lahev nechtěla stát na místě, tak jsem to oželel :D

Jsem spokojený, na druhou stranu jsem od Lagavulinu čekal něco jiného. Je to výborná whisky, ale právě jsem čekal tu sladkost, překvapil mě ten její temný charakter. Na druhou stranu není temná jako třeba 10letý Ardbeg nebo Laphroaig, ty jsou hodně ostré a výrazné, tady je ta temnota taková jemná, gentlemanská, uhlazená.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 kvě 2011, 13:18

Ještě jeden "off topic" dotaz - čím si to fotil? Tipnul bych, že se o focení asi trošku zajímáš,ne?

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 kvě 2011, 13:21

Z exifu jsem to už vytáhl, tu informaci ČÍM. Pentax K-x. Takže to se asi o focení určitě zajímáš... :D

Obrázek

Vivino profil

čolek

Příspěvek od čolek » 18 kvě 2011, 13:31

Hehe :) Je to tak, Pentax K-x, objektiv Cosina 50mm/f1,8 starý japonský manuál. Asi bych si ani nic jiného než Pentax nekoupil, nejlepší kvalita za danou cenu (Canon je kvalitativně sice lehce výš, ale zase je těžce dražší) a hlavně už snad od roku 1975 používají na svých foťácích jeden závit, čili tam můžeš našrubovat všechny manuální objektivy pro Pentax od toho roku :)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 kvě 2011, 13:33

Nemáš nějakou galerii, nebo na netu někde fotky?

Obrázek

Vivino profil

čolek

Příspěvek od čolek » 18 kvě 2011, 13:41

Nic, kde bych toho měl víc.. založil jsem si sice Flickr, ale jsem líný tam něco nahrávat, tak tam mám jen pár fotek :D http://www.flickr.com/photos/ricolek/

Navíc za poslední dva roky, co jsem si ho pořídil, jsem ani nikde pořádně nebyl na výletě, abych mohl něco fotit :lol: Pořád čekám až se mnou bude někdo chtít do Skotska :)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 kvě 2011, 13:48

Máš tam pěkné fotky, to je škoda tak dobrou optiku nevyužít!

Obrázek

Vivino profil

Odpovědět