Ardbeg Uigeadail

Uživatelský avatar
kalik
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 17
Registrován: 29 úno 2012, 20:43

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od kalik »

Aroma:První rána do nosu masivní kouř, udírna, ale i jistá lehká olejovitá sladkost, citrusy, čokoláda
Chuť:masivní kouř, uhlíky, popel, medicína, jód, sůl, jemná sladkost, marcipán
Dozvuk:dlouhý dozvuk, kouř, uzenina, (kouř a uzenina naprosto všude), sladkost
Shrnutí:Masivní kouř a uzenina, sladkost. Není tak plné jako Lagavulin 16y, spíše lehčí, ale za to silné kouřové aroma (komín, ohniště) a silná chuť, mnohem silnější zážitek než Lagavulin. Velmi dobrá whisky. Cenově dražší (1500), což je jistě škoda, ale za ten zážitek to jistě stojí :)
Naposledy upravil(a) kalik dne 04 bře 2012, 00:41, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Nethar »

Zdravím dalšího nového uživatele a díky hned za pěknou recenzi!
Uživatelský avatar
kalik
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 17
Registrován: 29 úno 2012, 20:43

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od kalik »

Díky díky :) Ještě bych doplnil, že jsem nechal prázdnou sklenku z večera do rána (přikrytá provizorní pokličkou) a ráno byla vůně cítit ještě dost silně a hřejivě. Opravdu, ta vůně je velmi silná a dle mého názoru velmi lahodná. Stačí troška whisky na celý večer a vyhrajete si s tím dost a dost. Po celý večer intenzivní vůně a chutě, takže i když se zdá cena celkem vysoká, tak se to asi opravdu vyplatí.
Obrázek
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Žiži »

Aroma:výrazně dehtová, kouřová a rašelinová s nádechem ovoce a vanilky, mírně sladká a lehce olejová
Chuť:spousta rašeliny, kouře a dehtu, jod, tmavá čokoláda, trocha ovoce a vanilky, slabě olejová, mírně sladká i trochu slaná
Dozvuk:velmi dlouhý, kouř, dehet a rašelina, která velmi dlouho zůstává na patře, stopy vanilky a ovoce, spíše slaný
Shrnutí:výborná whisky, silně kouřová a rašelinová, mírně sladká s trochou vanilky a ovoce, při testování naslepo bych ji nejspíš tipoval na Laphroaig, ředění není potřeba, chutnala mě víc neředěná
Body:88
Naposledy upravil(a) Žiži dne 29 dub 2012, 12:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alferi
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 13
Registrován: 15 bře 2012, 18:54
Bydliště: Libčice n. Vlt. / Šternberk

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Alferi »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16298
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=ardbeg
Barva:
Alkohol:54,2%
Aroma:kouř a medicína v omamné koncentraci, zpod tohoto příkrovu se opatrně prosazují citrusové a dřevité tóny
Chuť:prvotní olejová hebkost je rychle vystřídána postupně rostoucí alkoholickou štiplavostí, opět štědrá porce kouře a medicíny doprovázená dřívím, chuť vyloženě obaluje "ústní dutinu v hubě"
Dozvuk:polknutí je i díky obsahu alkoholu impozantní, zpět stoupá již zmíněné aroma ke kterému se na chvíli přidává něco jako smůla nebo WC saponát (což u mě není negativum, vzdáleně podobné tóny si spojuji s dýmkovým tabákem Condor), poté slabá sůl, topinky, vybavuje se mi citoslovce MUOHOHAHÁ
Shrnutí:Tento kousek páni z Ardbegu bezesporu navařili dobře. Pokud dostanete chuť na opravdu silně rašelinnou whisky, tak tato by určitě neměla zklamat. Na první napití na mě působila trochu jednoduše (je potřeba poněkud upravit homologaci papuly s ohledem na sudovou sílu), ale postupem času jsem si k ní našel cestu a začal jsem si ji užívat. Na druhou stranu s přihlédnutím k mému vkusu je tam toho chlastu už prostě moc. Jak celkem nerad ředím, tak tady jsem to párkrát zkusil, ovšem přes ne úplně špatný výsledek jsem měl vždycky pocit, že se přitom ztrácí ještě něco jiného, než síla alkoholu ...
piter

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od piter »

cau Alferi

hele toho Condora si zminovat nemusel :puke: :puffy: ;)

Jsem zvedav, az casem dopiju Lagavulin a Lafrojk, tak na nej prijde rada :-)
Uživatelský avatar
Alferi
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 13
Registrován: 15 bře 2012, 18:54
Bydliště: Libčice n. Vlt. / Šternberk

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Alferi »

Nazdárek kolego. Tohle aroma tam necítím moc výrazně, jen ve chvíli, když po polknutí vydechnu nosem, tak tam něco takového lehce provane.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Radek »

Aroma:no kouř, jo to jo.... ale nepřišlo mi že by ho tam bylo extra moc
Chuť:prostě takovej jemnější Ardbeg
Dozvuk:nějakej dozvuk tam byl... ale jakej??
Shrnutí:Jak jste již asi poznali, Uigeadail jsem ochutnal nikoli jako první, nikoli jako druhý, nikoli jako.... atd., atd., takže mě trochu omluvte že jsem již nebyl zcela schopen seriózní degustérské činnosti. V každym případě mi chutnal a ještě jedno krásné ohodnocení jsem si z něj odnesl neboť spolumajitel whiskyterie prohlásil: já tam ty chaluhy a chcíplího kraba prostě cejtím
Body:90
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Cyra

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Cyra »

Ochutnáno nejprve o vánocích jako vzorek v podobě Exploration packu. Po vypití jsem objednal ještě vzorek od Petra. Samozřejmě jsem ho porovnal i s 10y a Corryvreckanem.
Aroma:Samozřejmě rašelinný kouř, ale také ovocná nasládlost, kakao, špetka vanilky, kyselejší druh černé kávy. Dále jakási zatuchlost hodně dlouho stojící vody. Síra, kmín. Poměrně členitá a bohatá vůně.
Chuť:Při rychlém polknutí – sladká i slaná, pepř, závan vanilky. Při delším povalování pak i nakysne po okrajích jazyka a začne pepřově štípat a kouřit. Lze zachytit i síru, ale není to nepříjemné.
Dozvuk:Pepřové, nasládlé se špetkou soli, vanilky. Na chvilku cítím jakoby náznak čerstvě upečeného chleba. Rašelina a jód. Trochu mi koprní pusa :shock: .
Shrnutí:Nejdrsnější Ardbeg z trojice 10y, Uigeadail a Corryvreckan. Chutná mi nejméně, ale to bude asi tím, že se jeví jako složitější a na rozdíl od Corryvreckanu, který mi zachutnal hned, Uigeadail by potřeboval větší množství a více času k poznání všech předností. Z toho vyplývá, že láhev jednou bude :)
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od josé »

Alkohol:54.2 %
Velikost:vzorek WF2014
Aroma:kouřové, ale ne tak intenzivní/masívní jako u předcházející desítky, nebo že bych si zvykl a otupěl? krása. tóny sherry
Chuť:slaná, spálený toast a samozřejmě kouř a medicínka na prvním místě
Dozvuk:dlouhý kouř co trvá a trvá
Shrnutí:výborná záležitost. na svou voltáž není lihově ostrý. nebo že by ten kouř přebil všechno?
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět