Ardbeg Uigeadail

Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Kobalt »

Velikost:Degustace 27.12.2017, vzorek 8
Aroma:Kouř a slanost, mořské pobřeží, zelená syrovost.
Chuť:Rašelinná, ostřejší a slanější než si pamatuji desítku.
Dozvuk:Sladký i slaný najednou, rašelinný.
Shrnutí:Po paměti je výraznější a plnější než desítka, rozhodně bych ho rád ochutnal někdy zčerstva a ne jako poslední kousek na dobrou noc.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od lalos »

Ardbeg Uigeadail

Info:Podařilo se mi najednou sezbírat už docela pěknou řádku vzorků Ardbegů, takže je na čase udělat nějakou srovnávačku. Začínám kompletní core range, následují vzorky Almost There, Blasda, Auriverdes, Ardbog, Dark Cove a Kelpie. Zabralo mi to skoro dva týdny a budu muset před festivalem asi nějak oddehtovat trubky 😊
Uigeadail byla whisky roku 2009 ve whiskybible, takže by neměla být špatná 😊 Je c sudové síle a zrála v sudech po bourbonu 90% a sherry 10%.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/331
Web:https://www.ardbeg.com
Alkohol:52,1 %
Barva:Yellow Gold – nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Vzorek 40ml od nidana
Aroma:Hutná, sladká vůně. Příjemný kouř vycházející ze sladkého základu. Tmavá čokoláda, medové burizony, kapučíno a dehet. Síla ve vůni ještě není tak znát.
Chuť:Navazuje na vůni. Hutná sladkost, stále příjemně pitelná v plné síle. Sušené ovoce, lékorky, mizí dehet a spálená guma, objevuje se spíše opálené dřevo/doutník.
Dozvuk:Dlohý, příjemně hřejivý, sladký. Připálená marmeláda, hřebíček, sladký kouř, rauchbier.
Shrnutí:Výborná, skvělá whisky. Z Ardbegů pro mě asi nejlepší. V core range určitě, v poměru cena/výkon také. Je hutná, ale ne ostrá. Hromada chutí, uzené ovoce. Lahev jsem neměl, ale jdu do ní.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Walter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/113005
Web:https://www.ardbeg.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=ardbeg
Alkohol:54,2 %
Barva:
Velikost:Lahev o objemu 0,7 l
Datum plnění:24. 1. 2018
Aroma:Výrazné, díky vyššímu procentu alkoholu nepatrně svíravé, přičemž v přední linii vystupuje kouř, dehet a ostřejší rašelina. Následně na sebe upozorňuje jemně medicinální ovoce na způsob nasládlých citrusů či nenásilná dřevitost. Při hlubším nádechu se připomíná i čerstvá máta.
Chuť:Silná, plná, ostřejší i příjemně nasládlá zároveň. Kouř, dehet, asfalt, rašelina, citrusy, náznak sladkého sherry, dřevitost, trocha koření.
Dozvuk:Dlouhý. Postupně vyhasínající příběh o jedné chuti, později s dotekem slanosti.
Shrnutí:Úvodní sklenička z právě otevřené lahve čpěla mocným kouřem. Nalil jsem si ji jednoho sobotního rána ke grilovanému vepřovému steaku z předešlého dne. Ten byl taky pěkně načouzený. Každopádně moc dobrý. Obdobně pochválím Uigeadail, jde opravdu o velmi povedenou whisky. (P. S. Lze ji úspěšně popíjet čistou, ale také s přídavkem malého množství vody. V případě druhém zaujmou sladší tóny, v tom prvním je vhodné neopomenout ono obligátní poválení v ústech. Tím dojde k notnému vybuzení slin, které pomůžou její chuti hezky vyniknout.)
francekvlado
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2018, 23:47

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od francekvlado »

Toto je moja prva recenzia, tak to berte tak nejako panensky :D

Ja len, ze este pred pol rokom bol pre mna jameson, alebo jask daniels dobre pitie. Medzi tym som sa ozenil, a svokor je japonec a chvalil sa japonskou whisky, a popri tom najlepsi kamarat slavil 40 tku. Tak som im obom chcel kupit whisky a zavital som na vasu stranku. Ked som si cital recenzie, tiekli mi slinky, a dopadlo to zle :D Objednal som nikka blended, connnemaru, aberlour 12. caoil ila mach, glenfidich 15. Popijal som to po veceroch, zatial co som v druhej ruke dceru uspaval.
Medzi tym som dostal k laproaigh 10, a dnes som dostal aj ardbeg Uigeadail :D Neratam Jamesonov, Jack danielsov, Nestvilov atd.

Pred pol rokom bolo pre mna toto nepitelne, smrad, ponozka dolu krkom, smardlave grgy pol dna.
Po vasej instruktazi tu na fore, whisky na zaciatok vitazila glenfidiska 15 tka, ako naj whisky. Potom prisla connemara, neskor caol illa, spociatku nepitelne veci, a neskor pitelne a potom velmi pitelne. Nechapem.

Kazdopadne k tej Ardberg Uigeadail
Nepride mi to, zeby soom musel omdliet :D Ale je to ozaj osobnost, to je ako s krasnou zenou, ktora nie je krasna vseobecne, ale ma to tak skryte, v ociach, v pohyboch, v chodzi, v tanci :D Nepaci sa kazdemu, ale ked to najdes je to velka laska, a toto je laska pre mna :D A to som dymovu a udenu whisky este pol roka dozadu nemohol.

farba- neriesim
vona- udene urcite, ale nie slanina, skor take udene stare drevo, ale s chutou zahryznut do toho
pitie - napitie velmi jemne, bez alkoholu na zaciatok, aj po chvilkovom podrzani v ustach, velmi prijemne, chute neviem opisat, ale kazdopadne prijemne aj po podrzani na jazyku
dozvuk - aj po po drzani v ustach stale jemne, po polknuti, nieco, potom sa to rozvinulo, cez hrdlo a aj hlbsie do hrude a dokonca aj do nosa, s celou tou udeninou a to uz sa len jazyk prevaloval, teplo sa lialo, a tak.
Ja neviem, pre mna strasne dobre
90
kedze prva recenzia, a chcem si nechat roumnu rezervu :D (pre porovnanie glenfidich 15 80 bodov (vyborne, ale bez osobnosti a iskry v ociach, aberlour 10 82 bodov ( podobne, take asexi, da sa, ale iskra v ociach chyba), caouil illa mach 88 iskra v ociach, aj osobnost je :D, conemara, fajn, laphroaigh 10 laska ) No neviem, ci niekomu pomoze, chutilo viac ako laphhroaigh aj caoil illa. Ale aj tie boli skvlele.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od joy »

Ahoj, diky na tvou prvni recenzi. Jen se, prosim te, nekde mrkni (treba tady na foru), jak se pise Laphroaig, Glenfiddich, Caol Ila Moch a dalsi, protoze mi z uzasu, jak se daji v jedne recenzi zkomolit nazvy, vypadly ze zubu 2 plomby.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Hunter »

Překlepy se dají pochopit, je to psané s nadšením a to se taky cení. Tak ať entuziasmus i nová láska vydrží.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Nethar »

Je to psaný hlavně pod vlivem alkoholu, jak jsem pochopil v naší noční večerní konverzaci :-) Vítej na fóru a snad za další půl rok zase nebude vše jinak a nebudeš muset přebodovávat :-)
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od StudioFranc »

Krásně panenská recenze, vítej. :-)
francekvlado
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2018, 23:47

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od francekvlado »

Uf, pravdu povediac, rano som si matne pamatal, ze som nejaku recenziu sem pisal :D
Vsetkym sa ospravedlnujem, ale nejako som sa nechal uniest pri ochutnavkach. Cez den som ale prisiel na to, kde sa stala chyba, tato whisky je hodne cez klasickych 40 percent :D A vobec to necitit.

Ospravedlnujem sa za skomolenie nazvov, ospravedlnujem sa administratorovi a zaroven dakujem za trpezlivost, ze sa mi v neskorych hodinach dokazal venovat, a na xty krat ma donavigoval k prihlaseniu :D

A chalani z tohto fora, Vam dakujem, ze som vdaka vasim recenziam a nadseniu nasiel svet whisky, a mohol preskocit vela sklamani, a krokov vedla.

Stastne a vesele, a este raz sorry vsetkym za tu recenziu pod vplyvom :D Dalsia bude hned po prvom pohari pre istotu :D

Stastne a vesele vsetkym chalani a dievcata :D
vlado
francekvlado
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2018, 23:47

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od francekvlado »

Joy, prepac, vsetky tie flase som mal na stole pred sebou, a porovnoval som tuto whisky s nimi. Stacilo zaostrit zrak, a spravne triafat do klavesnice, ale ako ma odhalil nethar :D, uz sa mi velmi nedarilo. Chcel som to prepisat, a poopravovat, ale nech, ostane to tu na pamiatku, a moju hanbu :D Hadam sem zena nezabludi. Polepsim sa. Pekne sviatky.
v.
joy píše: 22 pro 2018, 09:55 Ahoj, diky na tvou prvni recenzi. Jen se, prosim te, nekde mrkni (treba tady na foru), jak se pise Laphroaig, Glenfiddich, Caol Ila Moch a dalsi, protoze mi z uzasu, jak se daji v jedne recenzi zkomolit nazvy, vypadly ze zubu 2 plomby. Obrázek

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk
Odpovědět