Lagavulin 16 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mille
Znalec
Znalec
Příspěvky: 265
Registrován: 10 črc 2012, 20:24
Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od Mille »

[b]Lagavulin 16yo[/b]
Aroma:kouřová, nasladlá, ovocná
Chuť:kouřová, sladce smetanová
Dozvuk:Dlouhý, plný, kouřový
Shrnutí:krásný kousek Islay rašeliny
Mille
Hajus

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od Hajus »

Lagavulin 16y

Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:Kouř a rašelina v pozadí nějaké kyselejší ovoce.
Chuť:Těžký kouř a rašelina přechází v ovocnou suchost.
Dozvuk:Velmi dlouhý,suchý a ovocný, v pozadí cítím i malinko dřevitost.
Shrnutí:Kouř a rašelina,myslím spíše rašelina.Zprvu těžká a potom velmi suchá a to všechno se mísí s ovocem. :)
:Když jsem nedávno udělal maturitu, tak mi otec dal možnost vybrat si nějakou výjimečnou whisky, a že mi jí za odměnu koupí, já jsem si vybral právě Lagavulin. A po upití první poloviny flašky můžu s klidem říct, že jsem udělal dobře. :D
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od jumbo »

Velikost:celá láhev
Aroma:kouř, rašelina, na pozadí je cosi sladšího, přijde mi jemnější než Laphroaig QC, nádherný sladký kouř, míchá se tam dezinfekce, nemocnice, nazval bych to nasládlý medicínský kouř
Chuť:olejová, kouřově-sladko-kouřová, uzená, dřevo, ohořelé dřevo z grilu, později cítím koření
Dozvuk:umírněnější kouř než Laphroaig QC, spíš z jídla než z tepláků od táboráku,Laphroaig QC ho měl přímočařejší
Shrnutí:umírněná, v ničem extrémní, příjemně kouřová, ne přehnaně, vůně je ohromující
Cyra

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od Cyra »

Přidávám další zkušenost s Islay. Láhev jsem dopil asi před měsícem. Měl jsem možnost porovnat s Ardbegem i Laphroaigem. Blíže má podle mě k Ardbegu.
Aroma:Kouř, zároveň ale jemnější a pestřejší paleta vůní oproti Ardbegu 10y. Ten kouř je zde spíše uzenina, než tabákový dým.
Chuť:Poprvé mě trochu překvapila svou uzeností. Je opravdu hodně kouřová. Rozhodně mi v tomto nepřipadá jemnější než Ardbeb 10y. Ale je více členitá, stejně jako ve vůni má o něco pestřejší paletu chutí. Je více do slana. Méně ovocná, citrusová. I zde je vanilka. Nepatrně med, maso. Pepřová, trochu nahořklá
Dozvuk:Do slana s drobnou nasládlostí. Jinak kouř, rašelina, pepř. Na konci, stejně jako u jiných podobných kousků, zůstane desinfekce, minerál.
Shrnutí:Je dobrá. Při polknutí se tam mihne hodně zajímavý tón, možná je to ten med s uzeným masem a vanilkou, ALE - podobný Ardbeg 10y mi sedí mnohem víc a když k tomu připočítám cenu – za cenu 0,7l Lagavulinu mám 1l Ardbegu, je jasné čemu dám přednost. Nic to nemění na tom, že je to výborná whisky, kterou si jednou určitě rád připomenu.
mathiaz
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 3
Registrován: 05 kvě 2014, 15:09

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od mathiaz »

V single malt som totalny zaciatocnik, ale pred kupou lagavulin 16y som ho skusil v restike. Tam mi prisiel jemne dezinfekcny ale viacmenej bez vacsich ovacii.
To som ale pripisoval zlemu tvaru poharu + mozno vyprchanosti flase.

Hladal som vhodnu prilezitost na jeho kupu a otvrenie a otvoril som si ju pri prilezitosti narodenia syna :)

Dnesne poznatky:
Poharik po otvoreni flase: citil som len definfekciu a nic ine, totalne nemocnicne prostredie. Nedokazal som tam nic ine najst :)
Dalsie pohariky s odstupom vecer: dym udiarne, slivky, dezinfekcia (tu citim totalne vsade aj v chuti voni a dozvuku:)) a alkohol !!!!
Je slaná na konci kazdej degustacie a zaroven taka akoby hladka a kremova....neviem to opisat ale kazdopadne chuti skvele....

Priliatie vody: Citim uz len dym, ale nie taky aky som myslel ze ucitim a totalnu dezinfekciu s dymom ale fakt ten dym som si (chutnal som nedavno Higland park) predstavoval trochu inak...

Zhodnotenie: Lagavulin je vyborna whisky so specifickou chutou, ktoru po viacmenej prvom intenzivnejsom zazitku neviem zhotnotit ci bude moja oblubena, asi trosku uberiem tempo a skusim sa k nej vratit s odstupom casu a skusim radsej menej dymove kusky :)
Naposledy upravil(a) mathiaz dne 23 kvě 2017, 16:15, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od Radek »

uffff..... občas je docela složitý to přečíst.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Króča

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od Króča »

Gratuluji především k synkovi a hlavně tvojí ženě.. to ostatní, jako Lagavulin 16y atd. se třeba poddá.. i kdyby ne, tak je to jedno.. to nejdůležitější už přeci máš :clap: :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od zyki »

Připojuji se ke gratulaci. Ať máš ze syna jen a jen radost. A abych se tematicky vrátil na toto fórum, ať ti whisky chutná.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od joy »

Taky gratuluji a rovnou z italskych Dolomit.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
bred

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od bred »

Alkohol:43 %
Aroma:popol, uhlie, dym, trošku ovocia typu slivka, hrozno, čerešňa
Barva:
Body:89
Chuť:sprvu sladká dobrota, ktorú strieda suchosť, údenosť, dymovosť
Dozvuk:dlhý udeno-maslový popol
Shrnutí:veľmi kvalitné pitie, asi sa stanem závislým na rašelinovom dyme
Odpovědět