Lagavulin 16 yo

Odpovědět
dumplink
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 2
Registrován: 21 lis 2014, 08:00

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od dumplink »

Lagavulin 16 yo

Aroma:Tady toho je opravdu hodně, je to takový nasládlejší, uhlazenější Laphroaig. Cítím domácí
ovocné pálenky, možná švestkovou? Určitě tam je kouř, rašelinka a dřevo, které mi přijde ostřejší a
výraznější než u Laph10yo, že by to bylo tím věkem? Taky tam cítím něco, na co bych bez místního
uživatele Žiži nepřišel co to je a je to včelí vosk.
Chuť:Tady to je jasné, rašelina, kouř, takové těžké ovoce, sušené švestky, dřevo a nakonec zase nálož
kouře.
Dozvuk:Krásně dlouhý jako u Laph10yo, malinká slanost, dost jódu, který se zatím moc neobjevoval. Je
tam všechno co bylo v chuti i vůni, takhle nějak si představuju kvalitní závěr.
Shrnutí:Velice dobrý kousek, vynikající. Aroma je opravdu nádherné, chuť možná malilinko slabší, ale ten dozvuk, který
následuje to kompenzuje až až. Tohle mi chutná.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od joy »

Tak jsem se konečně dostal k tomuto plnění neb jsem znal různé jiné limitované edice, ale na tuhle jsem dlouho nenatrefil, až jsem si pořídil celou láhev.

Lagavulin 16 yo

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51469
Velikost:celá láhev
Alkohol:43 %
Aroma:medicína, rašelina, sladkost, nasolené smetanové karamelky či solené máslo, ovoce, citrusové plody
Chuť:sladká, sherry, jód, medicína, ovoce, lehce nahořklá citrónová kůra
Dozvuk:dlouhý, sladkoslaný, rašelinný, kořenitý, s lehkým citrónovým nádechem, mírně vysychající
Shrnutí:Výborná whisky, na začátku to vypadalo, že dokonce porazí můj oblíbený Laphroaig (který je prostě syrovější a drsnější, což mi vyhovuje), ale nakonec po několika přechutnáních je o něco níže. Ale i tak výborná whisky, kterou nebudu váhat znovu koupit.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

Možná, že u mě nemá na whiskybase nejvyšší hodnocení (čti: dva body za nejvyšším, které jsem udělil) ale je to moje #1. Na recenzi si troufám až teď, když už je hladina láhve u dna. A už, už zglíňám, kde koupit další flašu a jestli k ní rovnou nepořídit DE nebo 12 Yo. Nevím, jestli mám odvahu žít bez 16 Yo na poličce, kdybych pořídil jen DE nebo 12 Yo.

No ale k recenzi samotné a ke třetímu vzorku toho čemu se již třetí den ustavičně věnuji:
GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... n-16-yo-2/
Alkohol:43 %
Barva:
Design:Nejhezčí láhev, kterou si člověk může do 2000 korun pořídit.
Aroma:Propolis, včelí vosk, kouř, dřevo a přezrálá švestka.
Chuť:Nasládlost (palmový cukr), rašelinka, opět přezrálé švestky a jemně soli. Propolis má však výpadek a objeví se až v dozvuku.
Dozvuk:Je dlouhý. Dominuje kouř a dezinfekce, ale ne ta přísně medikální a moderní jako má Laphroaig, ale starší, domáčtější a klasičtější: jodisol a propolis.
Shrnutí:Co více psát než je v úvodním textu recenze. Prostě ji miluji.
Body:90
Neředit! Nezaslouží si to a nepomůže jí to spíše naopak.
WP_20151002_009.jpg
V poměru 4:1 dokáže z průměrného Quinta Ruban udělat velkou mňamku.
WP_20151002_016.jpg
Naposledy upravil(a) J.K.Ch dne 26 led 2016, 18:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od Hunter »

A jak to mícháš? 4 díly jsou Quinty a 1 díl Laga? Nebo naopak?
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

Ano 4 díly Quinta Ruban a 1 díl Lagavulinu.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od josé »

jak to, že tu nemám ještě recenzi mé nejoblíbenější?
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51469
Web:https://www.malts.com
Alkohol:43 %
Velikost:lahev
Aroma:silné. sladké ovoce, třešňová povidla, čokoláda, skořice. trochu dřeva. slad. rašelina jen slabě, ne prvoplánově. maličko jódu, který po odvětrání mizí úplně a zůstává jen nádherná ovocnost. ovocné karamely, čerstvě vyloupané vlašské ořechy
nádherně vyvážený mix výšeuvedených vůní (b.3/3)
Chuť:prvotně sladké, než jazyku dojde, že je to sladký kouř. hladká, jemná, sametová, nechlastovitá. po chvíli začne být pikantní. přistupuje koření, dřevo, ovocná kyselinka jakož i vanilka (b.3/4)
Dozvuk:dlouhý. kouřový, sladkce vanilkový s ovocem (sušené švestky, maliny, černý rybíz) posypaná strouhanou hořkou čokoládou (b.2/2)
Shrnutí:tohle je moje láska od prvního napití, co se mi nikdy neomrzí. moje nejoblíbenější whisky. cena na šestnáctiletou je v pohodě a lahev musí být vždy doma v povinné výbavě (b.1/1)
Body:9
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
FOL_65

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od FOL_65 »

Skúšal niekto z Vás do pohára s Lagavulinom alebo inou peated whisky kvapnúť pár kvapiek Absinthu? Vraj to otvára dvere novej chuti. Lagavulin by som mal mať zajtra pod strechou, ale už nemám drobné na Absinth :)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od salam15 »

Když není na absinth, zkus to s griotkou, ta tomu taky určitě dodá netušené grady :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od Nethar »

uociv.jpg
FOL_65

Re: Lagavulin 16 yo

Příspěvek od FOL_65 »

Nechcel som uraziť whisky, he he. Mal som na mysli 2-3 kvapky :D
Odpovědět