Stránka 1 z 1

Bruichladdich Scottish Barley

Napsal: 04 kvě 2014, 08:38
od Hunter
ScottishBarley_zpsf7096834.jpg
Bruichladdich Scottish Barley ze série The Classic Laddie. Bez udání věku.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/43972
Barva:
Alkohol:50 %
Aroma:Sladce ostrá, vanilka, med, po delším čichání už působí uhlazeněji. Slad, trochu květin a ovocné nakyslosti. (85 b)
Chuť:Na 50% mi přišla velmi uhlazená, krémová, jemná, zároveň i lehce nakyslá. Vanilka. Mírně štiplavý, sladkokyselý dozvuk. (85 b)
Body:85
Shrnutí:Příjemná záležitost, ochutnána na Whiskyfestivalu 2014.

Re: Bruichladdich Scottish Barley

Napsal: 10 kvě 2015, 20:54
od Nethar
Tohle je vlastně NAS náhrada Laddie 10, která už se nedělá? Měl někdo oboje a dokáže je srovnat? Tuším, že přestali uvádět věk, aby to stálo stejně, mohli tam dávat mladší whisky a přitom to chutnalo mnohem lépe, že? :lol:

Re: Bruichladdich Scottish Barley

Napsal: 25 lis 2015, 19:21
od Cyra
Aroma:Při prvním přivonění mě napadl nějaký Auchentoshan. Je to ale sladší, krémovější. Méně travních tonů. Výrazná vanilka a slad. Cereálie – sušenky pokapané šťávou z citrónu. Jablka a pečený koláč. V pozadí náznak ohořelého dřeva.
Chuť:Z počátku sladká, máslová a syrupová – javorový sirup. Po chvíli ukáže kyselejší citrusové tóny. Šťavnatá a čistá sladová chuť bez umělohmotných „pazvuků“, jen je trochu pepřově palčivá. Trochu soli, vanilka a cereálie.
Dozvuk:Sladký, hřejivý, ale sušší zároveň. Cereálie, máslo špetka soli. Poměrně brzo odeznívá, přesto v puse zůstane příjemný pocit čistoty.
Shrnutí:Hmm, tak tohle mi hodně chutná. Nečekal jsem takovou whisky z Islay, tedy absolutně bez kouře. Whisky postrádá jakýkoliv tón umělohmotnosti, či parfému. Působí nádherně čistě. Je sladká a krémová, přitom svým způsobem ostrá a svěží zároveň. Mimochodem, design láhve je asi ten nejoriginálnější a jeden z nejhezčích jaký jsem viděl. Krásně se vyjímá v baru mezi ostatními.

Re: Bruichladdich Scottish Barley

Napsal: 12 úno 2016, 21:07
od Kobalt
Bruichladdich_Sc_53c0471b163b0 - kopie.jpg
Bruichladdich_Sc_53c0471b163b0 - kopie.jpg (41.28 KiB) Zobrazeno 3514 x
Tak jsem ochutnal právě prodávané nejzákladnější plnění od Bruichladdich - The Classic Laddie Scottish Barley (sakra, tam je zdvojených písmen). Od láhve recenzované Hunterem se liší prohozením názvů - Extra velkými The Classic Laddie a pod tím malými je Scottish Barley. Alkohol je stejný, jak se liší obsah bohužel nevím. Podle stránek to vypadá jen na změnu obalu.

Jedná se o NAS whisky vyrobenou pouze ze skotského ječmene, která zrála pouze v sudech z amerického dubu na břehu zátoky Loch Indaal.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/63068
Web:http://www.bruichladdich.com/
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Aroma:Silná těžší vůně. Výrazný zemitý slad. Lehce hořká čokoláda a pryskyřičné dřevo.
Chuť:Intenzivní a výrazná, ale příjemná. Hlavně slad a lehce tóny sena, čokolády a dřeva.
Dozvuk:Silný a intenzivní. Pokračuje stejně jako chuť ale přidává se slanost.
Shrnutí:Výrazná intenzivní sladová whisky. Výborná, můžu jen doporučit.
Původně jsem si na láhvi nevšiml že má 50 %, ale hned se tím vysvětlila ona intenzivní chuť. Tady více alkoholu opravdu přináší více zážitku.

Re: Bruichladdich Scottish Barley

Napsal: 25 čer 2017, 18:06
od buddha.ps
Barva:
Aroma:smotanovomaslovo sladká,lúčny med a kvety, slad
Chuť:plná, hutná, spočiatku maslové sušienky, potom štipne nejaké nedefinované korenie a čerstvo napílené drevo
Dozvuk:stredne dlhý, na jazyku zostává príjemná chuť maslových sušienok prekrytá niečím tajomným čo nedokážem definovať, v každom prípade je to úžasné
Shrnutí:Fantastické. Táto whisky ma doslova vťahuje do seba, čím viac ju ochutnávam tým viac ma fascinuje jej mnohovrstevnatosť, od skvelej arómy cez úžasnú chuť zakončenú nekompromisným pikantným a príjemným štípnutím, až po dokonalý dozvuk, a v každom kroku príjemná nedefinovateľná sladkosť. Skutočne skvelý zážitok za rozumnú cenu, jasný favorit na trvalú prítomnosť v portfoliu, problém je že túto edíciu už nemožem nikde nájsť
EDIT - mám tú fľašku s veľkými písmenami Scottish Barley

Re: Bruichladdich Scottish Barley

Napsal: 04 led 2018, 22:39
od lalos
Classic Laddie.jpg
Classic Laddie.jpg (44.7 KiB) Zobrazeno 2693 x
Info:V tom aby se prase vyznalo. Jednou je to Laddie Classic, pak Scottish Barley Classic Laddie, teď zas The Classic Laddie Scotish Barley. Já mám lahev, co je na fotce a nejpodobnější odkazu na WB (šarže 17/158). Jedná o základní NAS Bruichladdich. Na jejich stránkách se dá zjistit přesná receptura, ta moje je ze dvou druhů ječmene stáří 7-11 let a zrála v šesti druzích sudů převážně first a second fill ex-bourbon cask, ale také v sudech po francouzském, španělském a izraelském červeném víně.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/102417
Web:https://www.bruichladdich.com
Alkohol:50 %
Barva:Pale Gold – nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Celá lahev
Aroma:Med, slad, vlhké obilí. Vanilka, skořice. Pro nerašelinnou whisky netypická slanost. Působí dost mladě.
Chuť:Sladká, obilná s pepřem. Jablka s medem a skořicí. Máslové sušenky.
Dozvuk:Středně dlouhý a sladký. Opět med a slad. V závěru lehounký dotyk dřeva.
Shrnutí:Výborná věc, moc mi chutná. Je příjemně sladká a i když působí mladě, dá se v ní najít široká škála chutí. Navíc má příjemnou voltáž, která nijak nevadí.