Laphroaig An Cuan Mòr

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Laphroaig An Cuan Mòr

Příspěvek od Hunter » 05 kvě 2014, 18:36

LaphroaigAnCuanMograver_zps299d3631.jpg
LaphroaigAnCuanMograver_zps299d3631.jpg (45.85 KiB) Zobrazeno 1522 x
Novinka od Laphroaigu určená speciálně pro Travel Retail Exclusive. An Cuan Mòr znamená v překladu ze skotské gaelštiny „oceán“. Zrání v sudech po bourbonu a nakonec v sudech z evropského dubu.
Další z mnoha whisek bez udání věku. Jak to tak sleduju, tuto kategorii budeme mít ve volbách Whisky roku asi nejnabitější.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/44586
Barva:
Alkohol:48 %
Aroma:Štiplavější, ostrá, jódově medicínská nálož. Vůně je příjemně pichlavá, s trochou hlinité zemitosti. (87 b)
Chuť:Klasicky sladko-slaná, kouřová chuť, s mořskou slaností. V dochuti mecidínskost ustupuje. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Další z řady velmi solidních Laphroaigů. Ochutnána na Whiskyfestivalu 2014.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig An Cuan Mòr

Příspěvek od Marvin » 11 srp 2014, 21:18

Aroma:Káva, kouř, minerální.
Chuť:Výrazná, neslazená bílá káva, karamel.
Dozvuk:Dlouhý závěr, příjemný. Trochu hořkosti a připáleného karamelu, pak opět vystoupí rašelina.
Shrnutí:Slušný Laphroaig, ovšem za neslušnou cenu.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 24 srp 2014, 12:34

Další z rašelinné série mých porovnání "tvaří v tvář". Tenrokrát se proti sobě postavily klasický Laphroaig 10 a Laphroag An Cuan Mòr, z pochopitelných finančních důvodů je ACM zastoupen pouze jako vzorek. Barevně jsou k nerozeznání, uvidíme, co skrývají uvnitř Glencairnu.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/44586
Web:http://www.laphroaig.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=laphroaig
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Ve vůni jsou si s desítkou hodně blízcí. Typické dezinfekční aroma. Desítka je snad více citrusově nakyslá, An Cuan Mòr je spíše mírně nasládlý, jako byste do těch hektolitrů jódu zamíchali lžičku medu. Je tam i docela dobře cítit vanilka.
Chuť:V chuti samozřejmě o něco drsnější než desítka (48 > 40) a tím ji poraží, ačkoliv je krásná hladká smetanová, ACM má větší šmrnc. Ale zatímco 10 mi dnes přijde docela nasládlá, ACM je megapříděl soli.
Dozvuk:Velmi dlouhý, Laphroaigový, slaný, se správnou špetkou dřevíčka.
Shrnutí:Výborný Laphroaig. Asi záleží na momentální náladě, ale dnes mi zachutnal a řadím si ho tedy i výše než desítku. Bohužel vzhledem k ceně to láhev do mé sbírky nebude, ale to nevadí, já myslím, že to s tou desítkou docela dobře zvládnu :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 17 lis 2015, 19:11

Někdy v létě jsem měl vzorek společně s 15y a Brodirem. Teď jsem se dostal k přepsání poznámek.
Aroma:Podobně jako u PX cítím penicilin, ale zde je mnohem více kouře, soli a dřeva. Dále ovoce - pomeranče, jablka a trochu banán. Také čokoláda a káva.
Chuť:Sladko-slaná, hutná. Kouřová, medicínská i pepřová, ale přitom zaoblená.
Dozvuk:Porce sladkého kouře, mořských řas, soli a jódu. Příjemné dřevo a káva.
Shrnutí:Vyvážený a výborný Laphroaig. Převalují se tam různé vrstvy a přitom vše působí krásně kompaktně a spojitě. Cena je už horší.

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 17 srp 2016, 16:00

Dnes som ho videl u môjho dodávateľa za 69e/ 0,7L a na drankdozijn dokonca za 59e, tak mi vŕta v hlave :? Zatiaľ ho "nutne nepotrebujem" ale uvidíme ...
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 02 srp 2017, 20:52

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/81674
Barva:
Podrobnosti:0,7l lahev, bottle code neznámý, výroční tubus 200 Years of Laphroaig
Aroma:Intenzivní, příjemně smradlavé. Minerální (jako byste měli na dně lžičku křemeliny), slané, jód, dřevěné uhlíky, slad upozaděn.
Chuť:Překvapivě hladká, středně šťavnatá. Samozřejmě rašelina, slanost, šalvěj a pepř.
Dozvuk:Dlouhý, slaný a spíš sušší. Kouř, dřevěný popel, zelená jablka.
Shrnutí:Po začátku jsem tomuto Laphroaigu nemohl hned přijít na chuť, ale když jsem si do něj začal přidávat pár kapek vody, tak mě začal bavit - v chuti je posun k lepšímu markantní. Srovnám-li to po paměti s desítkou, tak tvrdím, že je to charakterem Laphroaig (však neříkám, že bych ho naslepo poznal), jen o co méně je jódový, o to více je slaný. An Cuan Mòr znamená velký oceán, no, trefné.
Body:88
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět