Bowmore Black Rock

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Hunter » 08 pro 2014, 11:28

I vy dva černokněžníci! :lol: :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 12 úno 2015, 07:26

Koupil jsem nĕkdy ve slevĕ v Travel free tuhle lahev a k otevření se dostal až teď.
Aroma:Rašelina, kouř a trochu medu.
Chuť:Na první napití olejnatá, opĕt kouř, natlučená jablka (taková ta dužina co po nárazu zhnĕdla a časem by začala hnít) a pak chuť co neumím pojmenovat, po zkouknutí předchozích recenzí jsem ji popsal jako ten černý rybíz, ale naprosto bez stop kyselosti. Chuť připomíná vlnu, která sílí a když už by se přez vás mĕla převalit nĕjakým hutným sladkým pocitem, tak ustoupí.
Dozvuk:Příjemný, střednĕ dlouhý, rašelina s trochou pepře.
Shrnutí:Moc dobrá whisky, zpočátku mi vadil ten nedokončený chuťový orgasmus, ale zvykl jsem si a příjde mi to spíš takové hravé. Do notýsku si píšu pĕknou dvojku a poznámku "po vypití koupit znova". Jen mám strach, že vypitá bude moc rychle.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 bře 2015, 20:40

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53729
Web:http://www.bowmore.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bowmore
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:láhev
Naslepo:jak kdy
Aroma:Kupodivu navzdory všem mým hluboko zakořeněným představám není tak intenzivní jako dvanáctka (Bowmore, nikoliv Plzeň). Ale je podobně sladká a příjemná. Možná trochu víc zaštipuje do nosu. Méně rašeliny a určitě více ovoce. Když víte, že je to Black Rock, tak se mnohem lépe chytá konkrétně temné ovoce - černý rybíz, červené pomeranče, ostružiny, apod.
Chuť:Kořenitější, pepřovitější než dvanáctka. Pohodová rašelina, která vás zároveň nenechá na pochybách, že máte v puse whisky a ne vodu.
Dozvuk:Středně dlouhý, bowmorovský, z té vkusné ovocnosti ve vůni už zde mnoho nezbývá.
Shrnutí:Dobrá whisky. Cenový rozdíl proti dvanáctce není příliš velký (je dražší, ale je to litrovka). Voní skvěle, možné ne moc výrazně, pak už ji dvanáctka porazí, já musím říct, že mi sladká dvanáctka chutná víc. Ale i Black Rock má své kouzlo a stojí za hřích (jako třeba v případě Talisker 10 a Talisker Port Ruighe).
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 09 dub 2015, 21:10

V posledních pár skleničkách jsem ještĕ objevil výraznou chuť liči, když pustím ve správnou chvíli pod jazyk :-)

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 09 čer 2015, 18:29

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53729
Alkohol:40 %
Velikost:láhev
Aroma:závan kouře a zemité rašeliny, těžší hutná sladkost, sherry a snad ostružiny
Chuť:mírně zemitá, sladká, vanilka, ovoce, černý rybíz, mléčná čokoláda, pepř
Dozvuk:sladký, kořenitý, lehce pepřovitý (odhaduji na bílý pepř) přecházející v lehkou slanost
Shrnutí:Poměr cena/výkon při slev. akci je neskutečný, pokud se zase bude někdy něco takového konat, opět pořídím novou láhev

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 01 črc 2016, 11:11

U mňa zatiaľ najhorší Bowmore.

Prvý pohľad na farbu dáva tušiť obsah karamelu niekde na úrovni Kofoly, aroma aj chuť o dost slabšie ako základný Bowmore Legend, 12yo je o ligu vyššie.
Nie je to zlé, ale druhú flašku už kupovať nebudem.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 02 pro 2017, 19:11

Barva:
Aroma:sladké koňakové, sušené hrozienka
Chuť:nie príliš výrazná, spočiatku naznačená sladkosť prechádzajúca do korenitej drevitosti, na konci rašeliniská na Rejvíze
Dozvuk:stredne dlhý, čerstvé drevo
Shrnutí:jednoduché a príjemné pitie,nekonajú sa žiadne vnemové orgie, skor niečo ako "Islay pre dámy a bojazlivých". Je zaujímavé že hoci som rejvízske rašeliniská nikdy neochutnával (teda aspon si to nepamätám, pravda boli to akcie dosť divoké), po napití mi tá asociácia vyskočila okamžite

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 06 pro 2017, 15:48

buddha.ps píše:
02 pro 2017, 19:11
rašeliniská na Rejvíze
Co je to Rejvíz?
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 06 pro 2017, 15:52

Rašeliniště :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

FOL_65
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FOL_65 » 22 bře 2018, 09:31

Niečo na tej zlej kvalite Black Rocku bude, viď tweet:

There are some great Bowmore whiskies out there and some mediocre ones. But BEWARE of this one! Let's just say no finest oak casks were harmed in producing this bottle .... ouch :)

Odpovědět