Caol Ila 1998 Distillers Edition

Odpovědět
zyki
Znalec
Znalec

Caol Ila 1998 Distillers Edition

Příspěvek od zyki » 23 srp 2014, 18:24

ci1998de.jpg
ci1998de.jpg (25.76 KiB) Zobrazeno 1256 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/26375
Velikost:láhev
Alkohol:43 %
Aroma:sladkost připomínající jahody rozmačkané s cukrem a smetanou, zralé bílé hrozny, mírný mořský vánek, lehká rašelina (někde mezi hlínou a dezinfekcí), časem se přidává stopa skořice
Chuť:sladkost je téměř neovocná, je překonána výraznější slaností, rašelina zesílí
Dozvuk:příjemná směs soli, rašeliny a skořicové nasládlosti
Shrnutí:výborná whisky, motivuje k ochutnání dalších z této palírny

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Caol Ila 1998 Distillers Edition

Příspěvek od Króča » 12 dub 2016, 09:52

velikost:láhev
Aroma:typika Caol Ila, tedy mořská pláž s uhelným dýmem, jak tomu říkám já ;) vše tentokrát úhledně zabaleno do sladkého pláště z kynutých buchet.. časem ve sklenici na úkor sladkosti vystupuje pikantnější rašelina
Chuť:hladivá, nasládlá se stopu připáleného dřeva.. přesto stačí chvíli válet na jazyku a vystupuje výrazná kouřovitost s rašelinou
Dozvuk:Výrazně rašelinný nájezd dohání příjemně hořká čoko s dřevitým mravenčením na jazyku (jako když si přeležíte ruku) přičemž závěr patří spíše kouři
Shrnutí:Svým stylem krásně zapadá do řady whisek, které jsem z této palírny ochutnal.. a že mám místní styl rád :mrgreen: bohužel v této řadě ani nijak zvlátě nevyčnívá..nejsilnjěší je asi finish, kde to co do síly tak plnosti tahle whisky rozbalí, ale přes to jsem si od DE a "Double matured in Moscatel cask wood" sliboval trochu víc ;) už kvůli ceně bych šel raději po základní 12 yo, se kterou mi přije tahle DE jaxi taxi porovnatelná..
Body:84
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět