Bowmore 12 yo

Míra

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Míra »

Ovšem krásná je Króčova definice "skoro jako by člověk zaryl hubu do bahna vedle lesního potoka" :lol: . Já bych jen dodal ze vzpomínek "a baštil u toho pěkný kus uzeného špeku, cumlal podehtované lano a malou karamelku" . Je to moje velice oblíbená whisky....prostě Islay :clap:
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Žiži »

Recenze plnění se 43% alkoholu.
Bowmore12_43.jpg
Bowmore12_43.jpg (7.98 KiB) Zobrazeno 8127 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/7772
Alkohol:43 %
Aroma:středně silná rašelina a kouř, špetka ovoce, lehce čokoláda a turecký med, sůl
Chuť:středně silná rašelina a kouř, špetka ovoce, lehce čokoláda, sůl
Dozvuk:spíše dlouhý, středně silná rašelina a kouř, stopy ovoce, lehce čokoláda, slaný
Shrnutí:velice dobrá Bowmore, těch 43% alkoholu jí sluší víc než 40%, i velmi malé naředění způsobí, že whisky je ostřejší s výraznějšími dřevitými tóny, takže ředění nedoporučuji
Body:83
smgl

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od smgl »

Obrázek

Láhev má novější etiketu a néní již dodávána v tubusu,ale v klasickém papírovém obalu
Aroma:Rašelina, jód, ale zároveň medová sladkost, vanilka
Chuť:V chuti je kouře a rašeliny o poznání víc, než by se předpokládalo z vůňe, sůl, zemitá, lehce pepřová chuť, ale přitom nasládlá
Dozvuk:Středně dlouhý, rašelina, sůl, příjemná nahořklost
Shrnutí:Není to zas taková pecka jako třeba Laphroaig 10yo nebo Talisker 10yo co se týče nálože rašeliny (cenově je s oběma srovnatelná), každopádně má svoji osobitou chuť a určitě stojí přinejmenším za vyzkoušení. Škoda, že nedělají i verzi se 43% jako ve starším plnění, určitě by jí to jak říká Žiži ‘‘víc slušelo‘‘.
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od jumbo »

Velikost:více vzorků
Aroma:zatlumený kouř, elegantní, do sladka, neagresivní
Chuť:plná, postupně odhaluje víc a víc, dřevo (hodně), něco ve stylu čaje se sušenkama , suchá a trpká
Dozvuk:spousta koření, uzené dřevo, možná až moc, taky suchý
Shrnutí:dřevěná whisky, nevím jestli to je vyloženě můj styl, je moc dobrá, dokonce dost taková jedinečná, ale suchost dozvuku mi tady není vyloženě příjemná. Mám srovnání s Lagavulinem 16 a Coal Ilou 12 a obě mi chutnají víc.
Lisker

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Lisker »

Barva: sytě jantarová, mdlá, bez jiskry

Vůně: poctivá porce kouře, slad, hořká čokoláda-spíš čokoládový moučník, rozinky v rumu, lehce stopy ovoce-mandarinky,citronový jar, sušené višně, v pozadí trochu kovu

Chuť: nejřív udeří rašelina, po chvilce trochu sleví, aby mohla spolu s hebkou příchutí sladu na jazyku roztančit hřejivě peprnou harmonii zemitosti a sladkosti, přičemž v závěru ustoupivší sladový ječmen přenechá rašelině prostor pro nikterak intenzivní středně dlouhé a trochu kovové dokončení

Hodnocení: Whisky pro toho, kdo dokáže ocenit vyváženou chuť a nevadí mu trocha toho kouře; je to přece jen Islay, byť ne tak jak ho známe z jiných tamějších palíren (Laphroaig, Ardbeg). Trochu mi vadí stopy karamelu v chuti, to se tam podle mě nehodí, ale to je čistě subjektivní. Taky přidáním pár kapek vody se u téhle láhve nedá nic zkazit, právě naopak. Abych to nějak shrnul: jde o whisky, která rozhodně má co nabídnout (balanc mezi jemností sladové whisky obecně a drsným charakterem Islay) a neurazí, na druhou stranu ale ani ničím nad ostatní nevyniká a búhvíjak mne nezaujala. 78
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od zyki »

Velikost:lahev 0,2l
Aroma:celkem sladké, mléčná čokoláda s medem, hlína s dezinfekcí, velmi mírná sůl
Chuť:čokoláda přechází od mléčné k hořké, zároveň do hlíny proniká trochu pepře
Dozvuk:hořká čokoláda, dezinfekční hlína
Shrnutí:přechutnána zhruba po dvou letech, tehdy to byla první single malt, co mi opravdu zachutnala, stále výborná, tato dvoudecka byla součástí sady Bowmore 12y 15y 18y (849,-Kč), 15y jsem přenechal kolegovi (já ji měl loni), těším se na zbývající osmnáctku
Cyra

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Cyra »

Aroma:Nasládlý kouř s vanilkou a medem, zemina a desinfekce. V aroma rozhodně více Islay než Surf a Enigma.
Chuť:Z počátku nasládlý, vanilkou lehce ovoněný kouř. Olejově hladká, taková mastná a zároveň opepřená rašelina. Po delší době vystoupí i sůl.
Dozvuk:Sladší se solí. Rašelina, kouř, sladká blátivá mastnota, ale také cítím lehce sherry a kávu. Překvapivě málo desinfekce a jodu.
Shrnutí:Nevím jestli je lepší než Enigma. Ve vůni asi ano, možná i v chuti, ale ten dozvuk je, díky slabému jodu a pocitu minerálů v ústech, o dost slabší. Dobrá, ale příště bych vzal asi raději opět Enigmu, která má lepší dozvuk a je levnější.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35533
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Medově rašelinové pohlazení, s trochou tradiční jemnější zemitosti, lehce cítím i koření. Působí nasládle, trochu peprně a jódově. (83 b)
Chuť:Uhlazená, nijak brutální rašelina, která v dochuti vysychá, ozývá se spíše kouř, dehet, popel a jód. Vnímám i jistou zatuchlost starého nábytku v muzeu či v kostele. (83 b)
Body:83
Shrnutí:Tahle Bowmorka mi připomněla úplné začátky mého whisky poznávání. V červnu 2009 jsme tehdy jen s Króčou na první naší společné degustaci měli čtveřici lahví, a tahle byla mezi nimi, samozřejmě starší verze, stáčená v roce 2007. Mé první zápisky byly k ní ještě neotesané a velmi strohé, začátečnické, a paradoxně jsem si jí cenil tehdy méně, než teď s odstupem času a s většími zkušenostmi. Tehdy to bylo nějakých 80 bodů, jsem byl tedy hodně přísný :-) . Za možnost přechutnání vděčím výměně vzorků s Cyrou.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Nethar »


Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Kiwi »

Bowmore 12 yo

Barva:
Alkohol:40 %
Slepy vzorek:Ne
Aroma:První dojem vcelku slabý, trocha dehtu, alkoholu a kouře.
Chuť:Troška nakouřené rašeliny, ale nijak silně.
Dozvuk:Krátký, opět trocha rašeliny, dezinfekce opravdu jen zlehka.
Shrnutí:Měl jsem ji již dříve a byl jsem trochu zklamán (jelikož to ale bylo v tumbleru v hospodě, nepřikládal jsem tomu velkou váhu), nicméně teď se zklamání jaksi potvrdilo. Ovšem je to Islay a tomuto ostrovu já dám dycky přednost před Speyside, takže to je její plus.
Odpovědět