Bowmore 12 yo

Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Walter »

Web:http://www.bowmore.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bowmore
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:lahev o objemu 0,7 l
Aroma:Ovocná nakyslost, dřevo, kůže, rašelina, špetka rozemletého černého pepře, na pozadí drobná větrovost.
Chuť:Vlhká hlína posypaná ostřejší rašelinou, dřevo, káva, bylinková nahořklost, větrovost, slanost, travní tóny.
Dozvuk:Delší, slaný, s náznakem dřeva, trávy, kouře a dezinfekce.
Shrnutí:Nabízí se mi jedno srovnání. Ve vůni připomíná Talisker 10 yo. Ovšem celkově je Bowmore 12 yo oproti Taliskeru taková "jemnější, stydlivější".
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Torrez »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35533
Alkohol:40 %
Velikost:Celá láhev
Aroma:Sladké, uhašené dřevo, kouř, táta říkal hořící pražce
Chuť:Uzené maso, sladký jíl (asi)
Dozvuk:Slušně dlouhý, kouřový, po chvilce se vrací onen jíl
Shrnutí:Můj první kousek z Islay. Originální, velice dobrá whisky, poměr cena-výkon výborný. Souhlasím s Waltrovým přirovnáním k Taliskeru.
Ultimo

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Ultimo »

Potřebuju poradit jak na Bowmore 12yo, už asi čtvrtina lahve padla, ale nedaří se mi v ní najít zalíbení. Přitom musí být vina jasně na mé straně! Možná špatně hledám? :think:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od nidan »

rada je jednoducha, další 3/4 :D :D
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Walter »

Ultimo píše: 21 srp 2017, 12:00 Potřebuju poradit jak na Bowmore 12yo, už asi čtvrtina lahve padla, ale nedaří se mi v ní najít zalíbení. Přitom musí být vina jasně na mé straně! Možná špatně hledám? :think:
Hádám, že se do toho pocitu ("chutná mi") nutíš, čímž se zbytečně trápíš... Jak už napsal nidan. Zkus lahev odložit, počkej nějaký ten měsíc, pak znovu ochutnej, respektive počkej si, co s Tebou za čas udělá i druhá či třetí čtvrtina obsahu. Dost možná se Tvůj vztah k této whisky nezmění, třeba ale také nastane situace, že v ní najdeš něco víc; třeba i to, v co jsi ani nedoufal. Kdo ví... :)

Já mám například moc rád Laphroaig 10 yo, vlastně se těším na každou skleničku (jak tato whisky voní, jak se chová v ústech, co se stane při polknutí, co potom). Laphroaig Quarter Cask mě už ale zdaleka tolik neláká. V podstatě mi nepřináší nic z příjemně zvláštních pocitů, které zažívám u klasické desítky. Přiznávám, že mi v Quarter Casku cosi i drobně vadí; a vadilo mi to od první do poslední skleničky. Prostě jsme si tak úplně nesedli.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od nidan »

já jsem třeba na rok odložil springbank 10 a nyní jsem s k němu vrátil a láhev mizí slušně, stejně jako Smokehead, po otevření to bylo prochcany seno a nebyl jsem schopen to pozřít, teď po 8 měcísích se vysmradila a je to celkem pitelný...každá láhev chce svůj čas a když její čas nepřijde tak co to lámat přes koleno, je spousta jiných co budou chutnat víc ;)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od joy »


Walter píše: Já mám například moc rád Laphroaig 10 yo, vlastně se těším na každou skleničku (jak tato whisky voní, jak se chová v ústech, co se stane při polknutí, co potom). Laphroaig Quarter Cask mě už ale zdaleka tolik neláká. V podstatě mi nepřináší nic z příjemně zvláštních pocitů, které zažívám u klasické desítky. Přiznávám, že mi v Quarter Casku cosi i drobně vadí; a vadilo mi to od první do poslední skleničky. Prostě jsme si tak úplně nesedli.
Walter, ty mi primo mluvis z duse. Ne ze by mi QC nechutnal, ci mi na nem neco vadilo, ale klasicka 10 mi proste prinasi vice zazitku.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Nidan radí dobře :-) Nebo ještě můžu poradit ochutnat ostatní základní Bowmory a pak ti rázem 12 yo hodně zachutná :-D
Ne jako mně to přijde z nich takové příjemné jemnější rašelinné nasládlé pití, já ji mám vlastně rád.
Ultimo

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od Ultimo »

Jojo já už jsem tohle také zažil, u jiných flašek. Ale tenhle Bowmore mám otevřený už skoro rok, nepravidelně to zkouším a zatím žádný posun nezaznamenávám.
Není to tak že by mi vyloženě nechutnal, spíš se na něj jak to jen říct, netěším. Když si tak večer vybírám co si naleju, tak u každé lahve si řeknu hmmm, tohle je příjemné tím, tohle zase tamtím a pak kouknu na Bowmore a řeknu jen hm. Asi pro sebe nejsme stvoření. :think:
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od lalos »

Já mám úplně to samé s dvanáctiletou Tomatinkou. Moje rada zní, nabouchej ji do Highballů. Třeba tě příjemně překvapí, a pokud ne, tak aspoň rychle zmizne.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět