Bowmore 12 yo

lochness
Znalec
Znalec

Re: Bowmore 12 yo

Příspěvek od lochness » 24 srp 2017, 11:42

Nethar píše:
21 srp 2017, 20:59
Nebo ještě můžu poradit ochutnat ostatní základní Bowmory a pak ti rázem 12 yo hodně zachutná :-D
JJ po Black Rock je aj Bowmore 12 yo pitná

osobne si spomínam, že mi kedysi najviac sedela Bowmore 8 yo určená pre taliansky trh, za 20e to bolo super pitie
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 07 říj 2017, 18:45

Barva:
Aroma:veľmi decentné a nevýrazné; tlejúce drevo, soľná jaskyňa, s pozadia vystupujú kvetinové a ovocné tóny (marhule, egreše)
Chuť:taktiež nevýrazná, nasladlá, decentná rašelina, višne v čokoláde
Dozvuk:stredne dlhý, sladkastý - čokoládovokaramelovokávový, prechádza do drevitých trpkých tónov
Shrnutí:Islay light. Neohromí, neurazí, celkovo od začiatku do konca decentne podaná Islay určená pravdepodobne pre tých čo chcú Islay skúsiť a do masakróznych kúskov nemajú odvahu - v tomto smere by som síce osobne preferoval Caol Ila, pre Bowmore ale hovorí cena.

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 04 dub 2018, 20:35

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35533
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,7l lahev č. L 162369 14:15 339
Aroma:Nekomplikované, jen lehounce nakouřené, ne zrovna lahodné. Podivná lakovost, umělina, kůže, suchý kouř, ořechy, červená jablka, tlející maso. Ke dni lahve přibývá hořkosti na úkor sladkosti.
Chuť:Hladká, nekomplikovaná - sladovost smíchaná s kouřem ve svém základním výrazu. Dále mandle, řádně nasolené uzené maso, pochcaný vyhaslý táborák, křen.
Dozvuk:Středně dlouhý, lehce přisprostlý. Mokrý vajgl, karamel, vrbové proutí, spálený papír, kytičky.
Shrnutí:Typická Islay whisky ve sladším stylu, ale ne tak sladká jako 10 D&I. Kdysi jsem ji vypil relativně rychle, ani jednu poznámku jsem si neudělal, ani vzoreček neodlil. V roce 2017 jsem koupil kvůli osvěžení základního vzdělání novou lahev, od srpna mi vydržela načnutá dlouho, taky jsem se dlouho musel přemlouvat, abych ji dopil... Jednou jsem měl vedle i Bunnahabhain 12 yo a to bylo znatelně lepší pití.
Body:81,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

AdamLiška
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od AdamLiška » 21 srp 2018, 11:21

Aroma:Velice příjemná vůně. Náznak rašeliny, ale jen trošku aby se nezapomnělo, že je z Islay. Určitě jde cítit i ovocnost, což se projevilo sudováním v sudech po bourbonu a sherry sudech. Jo, nádhera, takový jemnější Talisker. Žádná alkoholovost, nic.
Chuť:Trochu toho kouře, sladkost, možná i slanost, černá káva. Opět náznak Taliskeru. Jemná, krásně se pije. Nevypaluje hrtan, skvělý. Chuťově si ji dokážu přesně představit jako entry level k whisky z Islay. Zkusíme trochu kápnout vodu a uvidíme… takže chuť je o něco sladší a lehčí, ale je určitě ostřejší nebo lépe řečeno peprná.
Dozvuk:Delší, kouřová, trochu jdou cítit jablka. Rozhodně dobrá whisky.

moochine
New-make
New-make

Příspěvek od moochine » 26 říj 2018, 17:29

Viem ze Bowmore ludia bud miluju alebo nenavidia no ja nemam zatial ani dopytu prvu flasu a z tejto whisky sa stava jedna z mojich najoblubenejsich. Bral by som ale nejaku intenzivnejsiu verziu :mrgreen:
Glengoolie, for the best of times

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek » 26 říj 2018, 18:52

moochine píše:
26 říj 2018, 17:29
Viem ze Bowmore ludia bud miluju alebo nenavidia no ja nemam zatial ani dopytu prvu flasu a z tejto whisky sa stava jedna z mojich najoblubenejsich. Bral by som ale nejaku intenzivnejsiu verziu :mrgreen:
Tak si sežeň tuto...
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 0-year-old
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

moochine
New-make
New-make

Příspěvek od moochine » 27 říj 2018, 05:02

Ktoru? V SR nemaju ziadnu 10nu ale v CR vidim tieto dve
https://www.eshop.maneo.cz/vyhledavani. ... bowmore+10
Glengoolie, for the best of times

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 27 říj 2018, 07:43

Jecto ta za tech 2360kc, ovsem zkus se podival do freeshopu. Tam ji maji levnejsi.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek » 27 říj 2018, 17:31

moochine píše:
27 říj 2018, 05:02
Ktoru? V SR nemaju ziadnu 10nu ale v CR vidim tieto dve
https://www.eshop.maneo.cz/vyhledavani. ... bowmore+10
Myslel jsem, že ten odkaz je naprosto jednoznačný... :mrgreen:
Chceš intenzívnější verzi, tak která z těch dvou to je? 40% nebo 46%?
Ve freeshopech, jak píše Joy, už ji asi nemaj. Travel Free ji myslím ani neměl a v Excaliburu jsem se vedoucího ptal dneska.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 27 říj 2018, 20:24

moochine píše:
26 říj 2018, 17:29
Škoda, že Bowmore mění, ruší a zároveň sází svoje nové plnění na trh s rychlostí blížící se HP nebo Laphroaigu :-( Obměnu skoro celý kolekce snad tak často nikdo nedělá. Kde jsou doby, kdy se dělala CS, navazující 100 Proof mi už tolik nejela a ani ta už se zřejmě nedělá, nemluvě o skvělých Tempest plněních. To bych doporučil, ale už jde jen o doprodeje a tím pádem za minimálně dvojnásobnou cenu co dříve...

Odpovědět