Laphroaig 10 yo Cask Strength Batch 006

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Laphroaig 10 yo Cask Strength Batch 006

Příspěvek od Hunter » 12 lis 2014, 18:54

Laphroaig10yoCaskStrenthBatch006_zps8365e887.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55062
Barva:
Alkohol:58 %
Aroma:Nekompromisní, koncentrovaný Laphroaig tak, jak ho dobře známe. Ředidlo, desinfekce. Bez vody uzavřenější, s vodou se projeví víc, zdá se sladší, ale pak stejně inklinuje zpět do slanosti, ono moře, pobřeží a mokrá oblázková pláž, na které stojí stará, začouzená udírna... (89 b)
Chuť:V chuti ultrabrutální, olejnatá, nasládlá, silná, výrazná, pak slaná, vyuzená, kouřová, dehtová. (94 b)
Body:92
Shrnutí:Příspěvek Petra Domanského do IX. degustace Bratrstva rašeliny. Není pochyb o tom, že tahle whisky patří do absolutní špičky, však i na naší degustaci s přehledem vyhrála.
Mám rád víc stylů whisky, rád hledám jemné nuance a objevuji málo známé značky, vychutnávám ovocitost i sladovost, ale pak přijde k degustaci Laphroaigu a vše je převráceno naruby. Tohle je brutální nářez, nelítostný buldozer, který smete všechny protivníky z cesty a nedá jim šanci konkurovat. Ber nebo neber, to je Laphroaig 10 yo Cask Strength 006.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig 10 yo Cask Strength Batch 006

Příspěvek od Nethar » 12 lis 2014, 20:32

Web:http://www.laphroaig.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=laphroaig
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:sladší Laphroaig, ale pod líbeznou vůní se rychle vynoří úderná síla sudovky, která postupně aroma "zakyselí"
Chuť:Ostrý, ale kupodivu pitelný, na degustaci Bratrstva rašeliny jsem to přisuzoval předchozím "přípravným" kouskům, ale i při přechutnání, ačkoliv už byl hodně silný, se to dá pít. Samozřejmě dezinfekční.
Dozvuk:dlouhý, laphroaigovitý, sladký, hodně ostrý, prostě povedený
Shrnutí:Parádní brutální Laphroaig. Mám doma ve sbírce několik lahví a obávám se (nebo těším?) že ačkoliv je to sudovka, kterou si tak často dávat nebudu, některé stejně načnu. Kdo má rád Islay a pořádnou sílu, pro toho je to, jak my Češi říkáme, ultimátní whisky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 13 lis 2014, 10:09

Na tohle se těším. Ježíšek už má lahvičku připravenou ve skříni, tak jsem zvědav, jestli porazí Batch 3 (zbytek vorku mám doma také). Mńam :)

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 13 lis 2014, 12:54

Jo, ja taky.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Kiwi
New-make
New-make

Příspěvek od Kiwi » 10 led 2016, 21:33

Barva:
Velikost:Cela lahev
Aroma:Bez vody: dezinfekce, rašelina, trochu kouřovitosti, paradoxně ne příliš alkohol, trocha navlhlých pneumatik, nádhera
S vodou: dost otevřenější, lehčí, více sladkosti, méně dezinfekce, trocha kouře, výrazně méně intenzivní
Chuť:Bez vody: kouřovitá dezinfekce kombinovaná se zemitou chutí rašeliny, silná koncentrovaná chuť, vůbec ne alkoholová, koncentrovanější a hutnější klasický Laphroaig
S vodou: v chutí ubírá voda whisky na charakteru, všeho je méně, zůstává štiplavě ostrá, dezinfekční charakter tam je také pořád
Dozvuk:Bez vody: velmi dlouhý, hřejivý, příjemně kouřový a rašelinový, načouzené dřevo, uzené maso
S vodou: taky dlouhý, leč menší zážitek, kouř
Shrnutí:Bez vody: Islay ve své nejryzejší podobě, vynikající whisky, řadí se k nejlepším co jsem ochutnal a rozhodně nejlepší Laphroaig co jsem ochutnal. Překvapila mě (příjemně) malá „chlastovitost“ vzhledem k vyššímu obsahu alkoholu.
S vodou: voda nijak nepomáhá a whisky mi s vodou chutná méně

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 24 bře 2016, 13:45

GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... olomouc-5/
Aroma:Laphroaig Laphroaigů, voní jako desítka, ale navíc vyvstává uzený a zároveň čerstvý voňavý losos a úplně lehoučký náznak ovoce.
Chuť:Tak tady je vyjma všeho toho co by člověk od produkce palírny Laphroaig čekal (kouř, rašelina jód a olizování kachliček v nemocnici které před chvílí někdo umyl chloraminem) je cítit lehce popelníček. Asi bych nevěřil tomu, že po naředění získám klasickou 10 yo.
Dozvuk:Dlouhá a intenzivní chuť se vytrácí jen pomalu a zanechává za sebou intenzivní stopu, která pomalu ubírá na kouřovistosti, projde kolem koše s citrusy, ale jen letmo a inklinuje ke zvláštní šťavnaté slanosti.
Shrnutí:Desítka, kterou k dokonalosti přibližuje ještě silnější chuť, více procent alkoholu a medicinská drzost Laphroaigu vlastní. Whisky, která si zaslouží umístění na čelních příčkách milovníků Islay. Za mě vítěz této ochutnávky. Vytkl bych akorát špatnou dostupnost láhve a lehký náznak popelníku.
Body:90

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 24 bře 2016, 14:23

Té špatné dostupnosti rozumím, taky ji mám pro jistotu ve sklepě, aby mi ještě chvíli vydržela... ;)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 01 lis 2017, 21:48

Porovnával jsem mezi sebou tři Laphroaigy CS. Batch 5, 6 a 7.
Web:https://www.laphroaig.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Nasládlá jódová rašelina. Víc oříšková než batch 5. Méně uzená, víc sladká. Trochu sklepní plísně. Asi i houbové to je. Časem více ovoce.
Chuť:Proti pětce méně explozivní a více sladké (a to jsem to různě střídal, takže to není prvotním šokem z pětky). Ale stále brutalitka.
Dozvuk:Dlouhý, nasládlý, vanilka (vše brutal laphroaig obal pochopitelně), laphroaigově-dezinfekčně dohořívá, že si to buď musíte dlouze vychutnávat, případně hledat sklenici s vodou na uhašení.
Shrnutí:Tak jak hodnotím srovnáním tří CS Laphroaigů? Přijde mi, že každý další batch přidává na sladkosti a ubírá ostatních podtónů. Všechny jsou určitě moc dobré a nabízejí extrémní laphroaigový zážitek. Batch 5 a batch 6 jsou si hodně blízké, batch 7 je od nich vzdálený více a vychází mi v téhle trojici jako slabší kousek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět