Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Příspěvek od josé »

Info:batch 02
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/64307
Web:http://bunnahabhain.com/
Alkohol:46.3 %
Velikost:maxivzorek
Aroma:nasládlé, ovocné - jablka, rybíz, maliny, liči. růže. karamel. staré dřevo, prach. vanilka, čokoláda. (b.2/3)
Chuť:šťavnatá vínová ovocnost. mírně vysušující, dřevo. kandovaná pomerančová kůra a začíná víc jehličkovat. sirupovitá. (b.2/4)
Dozvuk:sladší ovocnost z chuti, sušené ovoce (jablka), mléčná čokoláda. lísteček máty a dlouhá jehličková hřejivost. (b.1/2)
Shrnutí:dobrá a hřejivá whisky. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Příspěvek od josé »

Info:nová etiketa. oproti starším verzím už chybí číslo batche.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/103461
Web:http://bunnahabhain.com/
Alkohol:46.3 %
Velikost:vzorek
Aroma:nasládle ovocná vínovost, sherry. jablka a mošt. do toho i vanilka a suché dřevo. nugát, zelené, tráva. trocha gumy. (b.2/3)
Chuť:odpovídá chuti. vínovost, jemná perlivost a pikantnost. lehce drhnoucí dřevo, tak akorát hořké, jablka. (b.2/4)
Dozvuk:mírně pikantní ovocnost. nastupuje čokoláda, nugát a slad. (b.1/2)
Shrnutí:porovnáno se starším batch02. ve vůni se mi tato o fous líbí víc, je svěžejší a šťavnatější. v chuti a dozvuku je stará daleko víc pikantní a dřevitější. u nové je v dozvuku zase více čokolády. jsou si hodně podobné. pokub bych měl volit na základě tohoto souboje, spíše bych sáhnul po novém plnění. (b.0+/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Příspěvek od lalos »

Info:Nějakou dobu už mám doma otevřené lahve Bunnahabhain pro travel retail. Konkrétně An Cladach a Eirigh Na Greine. Navíc jsem vyhrabal vzorek staršího plnění základní dvanáctky. Je čas se na ně mrknout.

Bunnahabhain Eirigh Na Greine je plnění pro obchody travel exklusive, jedná se o NAS částečně zrající v sudech po italském a francouzském červeném víně.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/103461
Web:https://bunnahabhain.com/
Alkohol:46,3 %
Barva:Amber – nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Lahev
Aroma:Sladká, kořenitá, sušší. Výrazně jablečně ovocná. Černý rybíz.
Chuť:Sladce suchá, dřevitá. Hořká čokoláda, marcipán, jablka.
Dozvuk:Střední, lehce nahořklý. Opět jablka a slad.
Shrnutí:Docela příjemná whisky. O parník lepší než An Cladach. Šťavnatá. Nákupu nelituju, lahev si užiju a další si nekoupím 😊
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Příspěvek od buddha.ps »

Barva:
Aroma:hrozienka, sud po ťažkom bielom víne, trochu sušených banánov a prezrelých hrušiek
Chuť:hutná sladkosť, výrazne dominujú tie hrozienka, nepatrný náznak údeného lososa
Dozvuk:dlhý, príjemný, a furt tie hrozienka
Shrnutí:viac koňak/brandy než whisky... Ale hej, je to dobré pitie, ale nie tak dobré aby to bol dovod na ďaĺšiu fľašu. A odradzuje aj cena, chuťovo podobné a kvalitou rovnaké kúsky sa dajú kúpiť za 2/3 ceny (vzťažené k rovnakému objemu)
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Příspěvek od Mirek »

Já jsem se zase ztratil, asi už su starej a nestíhám ty trendy...ty mně chceš tvrdit, že "chuťovo podobné a kvalitou rovnaké kúsky sa dajú kúpiť za 2/3 ceny (vzťažené k rovnakému objemu)"? Erik stojí 44€ /1l, tečka. Tzn. "kúsky" za 30€ / 1l ??? Ok, tak vyprávěj... :mrgreen:. Ale opravdu "chuťovo podobné a kvalitou rovnaké"...hořím nedočkavostí :lol: ...
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Příspěvek od joy »

Jo, na tohle si pockam taky. Cekal jsem, jestli se ozves.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Příspěvek od salam15 »

Kdo chce zapalovat, musí sám hořet (nedočkavostí). Taky jsem zvědavý...
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Příspěvek od Mirek »

No to už jsme tři (po slovensky traja). Zapalovat jsem neměl v úmyslu, nicméně hořím... :lol:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Příspěvek od buddha.ps »

traja, to je už organizovaný gang - teda čas na taktický ústup ...

Ale inak samozrejme mea culpa, Eirigh som kupoval za plusmínus 1600 / liter, štandardná 0,7 by teda vyšla cca na 1100 Kč. A za 2/3 z tejto ceny by to asi fakt nešlo

Celé to vyplynulo z toho, že po nadšení z 12yo som od ďaľšieho Bunnahabhainu mal asi prehnané očakávania, a tie sa nenaplnili; hlavne preto že týmto "hrozienkovým" whisky (z tých čo som mal Dalwhinnie 15yo, Dalmore 12yo, Old Pulteney 12yo, Sheildaig...) som nejak neprišiel na chuť. Ak by som už niečo z tejto kategórie musel kúpiť, tak by som asi išiel do GlenDronach 12yo, Tullibardine 500 alebo Fettercairn Fior, ktoré mi prišli výrazne zaujímavejšie.
No a keď sa tak nad tým zamýšľam - ten Tullibardine som myslím zohnal nejak medzi 800 - 900 Kč :lol:
Odpovědět