Laphroaig Cairdeas 2014

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Laphroaig Cairdeas 2014

Příspěvek od Nethar » 01 bře 2015, 21:10

Vysvětlení k "slepému" testu: Testoval jsem tři Laphroaigy zároveň: 10 yo, 18 yo, Cairdeas 2014. Věděl jsem, že to jsou oni, nevěděl jsem pouze, který je který.
l_test.jpg
l_test.jpg (13.74 KiB) Zobrazeno 1446 x
Za vzorek moc děkuji Jerrymu!
Co si budeme nalhávat, nejsem žádný neomylný degustátor, kdybych pil každou zvlášť, tak beztak prd poznám :lol: Ale takhle vůči sobě je ten rozdíl evidentní. Desítku jsem poznal (jak se samozřejmě až později prokázalo ;)) po prvním očichání. Takto jsou rozdíly propastné. Vynikající desítka hodně ztrácí vůči výrazné vůni jak osmnáctky tak Cairdeas. Kdybych se víc připravil, tak je asi jednoduše poznám, takto jsem váhal, i když jsou také každý jiný - osmnáctka velmi sladká, výrazně vanilková. Cairdeas sladkokyselý. Obě dvě vynikající, osmnáctka u mě vítězí.
laphroaigCairdreas2014.jpg
laphroaigCairdreas2014.jpg (22.56 KiB) Zobrazeno 1449 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55225
Web:http://www.laphroaig.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=laphroaig
Barva:
Alkohol:51,4 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Výrazné, pomineme-li laphroaig jako takový (píšu s malým L jakožto charakteristiku, kterou myslím dezinfekci a všechny ty věci okolo), máme tu sladkokyselou vůni, která je způsobena vanilkovo-cukrovou sladkostí doplňovanou něčím jiným, oříškovým, snad tím Amontillado sherry, snad výrazným alkoholem (51,4). Hraje to po kupě ale hezky.
Chuť:Laphroaig, okořeněnými řádnými procenty, svérázný a přitom nikterak ubíjející, svým způsobem jemný, tak to mám rád.
Dozvuk:Dezinfekce, olej, laphroaig (vidíte to první písmeno, jo?).
Shrnutí:Výborná whisky. Evidentně nevybírají na Feis Isle žádnou druhou ligu. Na druhou stranu jsem moc rád, že mnohem sladší osmnáctka u mě zvítězila (což je jistě subjektivní záležitost), protože ta cena je trochu jinde ;-)
A protože se stalo dobrým zvykem na tomto fóru občas i machrovat, musím říct, že to bude těžké rozhodování, jestli mám své lahve načnout nebo ne :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig Cairdeas 2014

Příspěvek od Marvin » 05 bře 2017, 10:52

Velikost:Vzorek.
Aroma:Uzená, šunka na medu, později citrusy a trochu škrob, s vodou kyselkavá, kouř ze zeleného listí.
Chuť:Sladká, vařená jablka, trochu skořicová kůra, s vodou - krémový řez, závin s rebarborou.
Dozvuk:Sladká rašelina, lékořice, pomerančová kůra, s vodou - sušší, lehce fíky, na závěr rašelina s trochou popela a hořkosti.
Shrnutí:Co jsem měl možnost poznat, tak Cairdeas plnění jsou vždy solidní zástupci značky, bohužel v poslední době už jsou obtížněji k mání.

Odpovědět