Bruichladdich Bere Barley 2008 (3rd Edition)

Odpovědět
Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Bruichladdich Bere Barley 2008 (3rd Edition)

Příspěvek od Vasek » 05 dub 2015, 08:02

Alkohol:50 %
Barva:
Aroma:Překrásné. Měkce sladké. Ovocně-květinové s nad povrch vystupujícími tóny karamelizovaného jablka, sladkých citrusů, domácí marmelády a lehkého tónu banánů. Po chvilce se objeví i velmi příjemné aroma vanilky a krásného čerstvě poraženého dubu s lehkým závanem máty. Velmi lahodné a opojné.
Chuť:Sladká, jemná sametová. Sladkost třtinového cukru krásně kombinovaná s ovocnou sladkostí (s dominujícími tóny meruňky, máslové hrušky, jablka). Později se objeví lehká suchost ořechů a mandlí v kombinaci se sušenými plody, kdy se projeví i lehce vyšší obsah alkoholu. Nikoliv však agresivně, ale spíš jen aby upozornil, že se jedná o mladou whisky, která si chce hrát.
Dozvuk:Dlouhý, měkký, s lehkým nádechem dubu, převážně však sladký a ke konci překrásně ovocně sladký.
Shrnutí:Velmi příjemná whisky, kterou bych se nebál dát si opět a znovu. Navíc vyrobená z původní odrůdy ječmene staré několik tisíc let, z níž se whisky ve Skotsku původně vyráběla. Takže jedním douškem se dostanete zpět do historie.
Poznámka:Whisky vyrobená z odrůdy ječmene Bere vypěstované na Orknejích.
Naposledy upravil(a) Vasek dne 11 dub 2015, 23:26, celkem upraveno 4 x.

Mirek
Znalec
Znalec

Re: Bruichladdich Bere Barley 2008 (3rd Edition)

Příspěvek od Mirek » 05 dub 2015, 09:23

:clap: :clap: :clap: Po přečtení takové recenze se mi začínají značně plašit chuťové buňky...tos mně neměl dělat, Vašku :lol: ...nádhera!
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruichladdich Bere Barley 2008 (3rd Edition)

Příspěvek od Vasek » 06 dub 2015, 00:10

Ona je opravdu nádherná. A dneska jsem si krom jiného šoupl ochutnávku Cuvé z nabídky Bruichladdich. A musím říci, že také nejsou k zahození. Tasting notes doplním zřejmě zítra nebo pozítří. Mám za sebou dnes ochutnávku 5 vzorků v Bowmore, 5 vzorků v Ardbegu a 5 vzorků v hotelu Port Charlotte. A k tomu několik piv na neutralizaci chutě...

Odpovědět