Bunnahabhain 24 yo 1990 DL OP

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9666
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Bunnahabhain 24 yo 1990 DL OP

Příspěvek od Nethar »

Máme tu další výjimečný den, kdy jsem si pochutnával na nějaké té whisky. Přáteli mi byly tentokrát dva Bunnahabhainy. Jeden starší, limitovaný, od Douglas Laing a druhý official bottling Toiteach. Dal jsem si je proti sobě sice naslepo, ale protože vím, že Toiteach je nakouřený, slepá ochutnávka, ač oficiálně nepřerušená, trvala vlastně asi vteřinu, hned jsem více než tušil.
bunna24.jpg
bunna24.jpg (18.24 KiB) Zobrazeno 1788 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/70955
Web:http://bunnahabhain.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bunnahabhain
Barva:
Alkohol:40,6 %
Velikost:vzorek
Naslepo:vlastně ani ne
Aroma:Slabá, nevýrazná, trochu citrusová vůně. Aroma není ničím negativní, ale je velmi nudné. Protože však předpokládám, že je to ta dvacetčtyřka, tak nechávám whisce zasloužený čas na probrání a přidám skutečně jenom tři kapičky vody, abych jí v tom pomohl, ne abych ji skutečně naředil... A jak čas plyne, trochu ovoce tam přibývá, zároveň však dřevití, nic moc velkého se bohužel v tomhle případě neděje.
Chuť:Sice ne příliš, ale ostrá. Protože o vzorku bohužel něco vím, vím, že není v sudové síle, ale vystupuje jako by byla.
Dozvuk:Nasládlý dřevitý dozvuk. Ač dlouhý, tak nezajímavý.
Shrnutí:Mě tohle nebaví. Není bohatá, není naopak jemná, není v ničem negativní, ale to by mě musela sakra víc zaujmout, abych se třeba jen začal zajímat, jestli se dá koupit. A ano, uhodl jsem, je to ta od DL.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět