Bunnahabhain 28 yo 1987 Maltbarn

Odpovědět
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Bunnahabhain 28 yo 1987 Maltbarn

Příspěvek od spyna »

Chutnána naslepo ve čtyřce:
vzorek 1 - Bunnahabhain 1987 Maltbarn,
vzorek 2 - Bowmore 2003 Liquid Treasures,
vzorek 3 - Caol Ila 2001 Maltbarn,
vzorek 4 - Caol Ila 1999 Speciality Drinks Ltd.

71407.png

Bunnahabhain 1987 Maltbarn

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/71407
No:25
Alkohol:48,6 %
Detail:28 letá, nebarvená, "nefiltrovaná", v sudové síle, z jednoho sudu od sherry
Slepý test:ANO
Velikost:vzorek
Aroma:Sladká ovocnost ve velmi silném, až řekl bych ředidlovém odéru - nevím zda to není ona jódovost (po vůni bych typnul, že to bude hodně silné). Podtóny jsou pěkné, to vrchni "ředidlo" mi to ale malinko kazí. V ovocnosti poměrně komplexní. Typuji Bunnahabhain - a vůni bych shrnul jako "Ovoce naložené v ředidle"
s vodou: subjektivně úbytek ovoce a ještě více ředidla (-)
Chuť:Víceméně pokračuje v nastoleném, stále ředidlo (takové to co se používá v modelařině) + příjemná ovocná sladkost
s vodou: v chuti ředidlo ubylo a k ovoci se přidala příjemná lehká dřevitost (+)
Dozvuk:Umělá ředidlovost jak mávnutím proutku mizí a dozvuk zůstává hezky ovocně sladký, středně dlouhý až dlouhý, asi bude fakt silné - svůj typ na Bunnahabhain neměním
s vodou: I v dozvuku přetrvala "nová" vůně dřeva a celkově byl takový uhlazenější (+)
Shrnutí:Tohle je oproti Bowmoru a Caol Ile tak trochu jiná Islay. Ředidlová nebo snad jodová vůně mi tedy úplně nesedí, ale chuť a dozvuk mě přesvědčili, že jde o opravdu moc dobrou whisky, obzvlášť po lehkém zakápnutí vodou (teda až potom co se jí člověk dosyta načuchá - i když teda nevím, zda je co čuchat ;-) ).
Odpovědět