Bruichladdich 12 yo 2003 Sherry Cask 606

Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 14 kvě 2016, 11:48

privátní stáčení pro 12 Men of Tyn(e). tekutá příloha k ocenění, co od nich dostal Nethar (a celé fórum) za "zásluhy a budovatelské úsilí". za mě ještě jeden velký dík Martinovi - Sandpiperovi, že mi mezi povídáním nalil panáka. moc pěkně si kluci vybrali svůj sud.
bruichladdich12mot.jpg
bruichladdich12mot.jpg (11.64 KiB) Zobrazeno 2758 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82259
Info:destilováno 6/2003, lahvováno 12/2015, sherry cask, sud č.606, 284 lahví
Alkohol:66.6 %
Velikost:vzorek WF2016
Aroma:na svá pekelná % není vůbec lihová. krásné sherry. čokoláda se zrnkem kávy. dřevo, hřebíček, ořechy (b.2/3)
Chuť:dřevo a pak následuje doslova výbuch pikantnosti. tisíce jehliček. příjemné. když ještě vydržíte nepolknout, se slinami změkne a promění se v hřejivé sladké a čisté sherry plné čokolády a ovoce (b.3/4)
Dozvuk:hladký čokoládový. po dlouhé době sladce dřevitý (b.1/2)
Shrnutí:jedním slovem bomba. úžasná, silná a výrazná whisky. řadí se k tomu nejlepšímu, co jsem letos ochutnal. (b.1/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruichladdich 12 yo 2003 Sherry Cask 606

Příspěvek od Hunter » 14 kvě 2016, 14:20

Co jsem dostal na festivalu od někoho přičichnout a usrknout, tak bych taky řekl, že tahle whisky je neuvěřitelná bomba. Na recenzi to nebylo, ale mohu potvrdit josého slova. Tohle se Bruichladdichu a Týňákům opravdu povedlo! :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 kvě 2016, 14:29

Já nejsem jen tak někdo! ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 14 kvě 2016, 14:42

Nebyl jsem si jistý, jestli to bylo od tebe nebo od josého. Tak už vím. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 14 kvě 2016, 16:12

Tak tady jsem dostal od moudreho admina usrknout a potvrzuji slova Huntera i josého.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 15 kvě 2016, 13:19

Nevím jestli to byl Josého záměr, ale kdo si rád hraje s číslama, tak láhev je docela povedenej kousek. Nejen že má sílu alkoholu "ďábelskou", ale u nás na fóru vyfasovala pořadové číslo 1111 :-)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 16 kvě 2016, 13:49

128311-normal.png
128311-normal.png (64.73 KiB) Zobrazeno 2600 x
Tak vlastně koukám, že jsem dal buď já nebo sandpiper napít v podstatě každému, takže tím bych tu hloupou frašku na téma "načni to" asi uzavřel :mrgreen: :lol:
Samozřejmě pokud pozorně sledujete video, tak je evidentní, že cena (respekt a diplom) je pro celé diskuzní fórum, plus navíc když už jsme tam tak společně stáli, tak Muži z Týna připojili něco pro Petra a pro Nethara ze svojí zahrádky navíc :whistle: ;)

No a teď vážně - vzorek jsem dostal na festivalu od Martina taky ochutnat a ač sudovka, parádně jsem si pochutnal. Láhev jako takovou jsem postavil do takzvané čestné poličky vedle například festivalového BenRiachu, který jsme s Hunterem pomáhali vybírat, kdokoliv z fóra by si ji chtěl prohlédnout, tak samozřejmě kdykoliv můžete to... si říct o fotku a pošlu ;-)

Na WhiskyBase jsem láhev nedávno přidal, momentálně se čeká, až schválí i fotku, pak ji sem hezky ořezanou připojím.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82259
Web:http://www.12menoftyne.cz/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bruichladdich
Barva:
Alkohol:66,6 %
Sud:606
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Akce:Whisky Festival 2016
Aroma:Už ta barva navozuje nesmírně hutný dojem a skutečně je to právě to, co dostanete ve skleničce. Sherry, čokoláda, vanilka, výrazné a to krásně výrazné.
Chuť:Samozřejmě ostrá, ale ne nijak nudně vypalující, stále je plná toho bohatství, čokolády, sherry, kandovaného ovoce.
Dozvuk:Dlouhý a výrazný, stále ve stejném stylu.
Shrnutí:Tohle se fakt podařilo, na krásný sud si muži z Týna přišli. Jeden z mých nejlepších panáků letošního festivalu, ne-li nejlepší. Trochu jsem si říkal, že jsem možná zaujatý vzhledem k okolnostem, ale koukám, že je nás víc, kterým moc chutnala.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 02 úno 2019, 20:30

Alkohol:66,6 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017, lahev 246 / 284
Aroma:Hutné, intenzivní a příjemné. Zdálky koňakové tóny, přezrálé rozinky, lehce připálený perník, čokoláda a nugát. Zblízka se projeví vyšší procenta, jinak svůj charakter výrazně nezmění. Po odstání získá trochu intenzitě.
Chuť:Hutná, hodně intenzivní se silným vlivem sherry. Kůže, čokoláda, zlehka perník a přezrálé rozinky. Vyšší procenta jsou na jazyku příjemně znát.
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť. Velmi nepatrný náznak popela a jemný odstín lehčích ovocných tónů (sladká jablka, marmeláda z okvětních lístků růže). Podkresleno těstovými tóny sherry.
Shrnutí:Tak tohle mi moc chutná. Zdalipak se to dá ještě koupit a za kolik? No uf, no... no... no tak nic no. To prostě nedám. Je to ale fakt dobrý.

Odpovědět