Lagavulin 1998 Distillers Edition

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Lagavulin 1998 Distillers Edition

Příspěvek od Hunter » 16 kvě 2016, 08:31

Lagavulin 1998_zpsqa0uttuc.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/59417
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:Rašelina, nakyslá temná ovocnost, tabák, sherry, pomerančová marmeláda. (90 b)
Chuť:Super odraz vůně. Pomerančová marmeláda, skořice, kyselkavé ovoce. Táhlá, kouřově rašelinová dochuť. (92 b)
Body:91
Shrnutí:Výborně vyladěná kombinace nakouřené sherry whisky (Double Matured in Pedro Ximénez Sherry Casks). Ochutnána na Whiskyfestivalu 2016 během masterclass Karla Pinky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 1998 Distillers Edition

Příspěvek od J.K.Ch » 29 kvě 2017, 09:42

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/t ... more-07-4/
Aroma:Velmi plná, silná se zastřeným alkoholem. Sherry s rašelinou v uzených tónech se snoubí v něžném a pomalém tanci. To vše doplňují: vosk, rozinky, tér a silně zralé citrusy.
Chuť:Zde opět jen slova chvály. Neuvěřitelná plnost tónech kakaa, uzeného masa a karamelu. Trochu mě zarazilo, jak málo chuť koresponduje s vůní. Na konci jsou stopy sladkého sirupu proti kašli.
Dozvuk:Šťavnatý, plný dozvuk tentokráte krásně koresponduje s chutí. Je jejím přímým a dlouhým protažením a taktně vybízí k dalšímu doušku. Je rašelinný decentně sladký s tóny kouře vycházejícího z udírny.
Shrnutí:Perfektní whisky. Opravdu výborná, je ještě lepší než Lagavulin 16 Yo. Patří mezi dražší kousky, ale stojí za to. Jedinou drobnou výtku bych snad mohl mít proti té slabé podobnosti vůně chuti, ale mně to spíše vyhovuje.
Body:90

Odpovědět