Lagavulin 12 yo 14th Release

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Lagavulin 12 yo 14th Release

Příspěvek od Hunter » 26 kvě 2016, 07:40

Lagavulin 12yo 2014 cs 544_zpsmxtyb7kc.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/58219
Barva:
Alkohol:54,4 %
Aroma:Wow! Parádní vůně, svěží, ostře sladká (vanilka, žužu), ostře citrusy, porce kouře. Všeho je tu požehnaně. (97 b)
Chuť:Sladění vůně s chutí je dokonalé. Profil chutě je stejně jako ve vůni ostrý, v druhé vrstvě je zároveň svěží, v další tu máme sladkost a čtvrtý rozměr dodá kouř s rašelinou. S vodou sládne. Dochuť je táhlá, rašelinová. (97 b)
Body:97
Shrnutí:Ochutnána na Whiskyfestivalu 2016 během masterclass Karla Pinky. Absolutní vrchol v rámci všeho, co jsem na festivalu měl možnost ochutnat (tedy společně s Króčovo štrůdlem). Pro mě naprostá bomba, neskutečně harmonická a přitom výrazná whisky. Vlastně jsem na ní (snad krom ceny a dostupnosti) nenašel chybu, mohl bych dát klidně 100/100, ale musím si nechat rezervu, kdybych narazil někdy ještě na něco lepšího. Samozřejmě je to jen dojem z jednoho frťanu, bylo by lepší ji srovnávat přímo s dalšími kousky z mé špičky. To nic nemění na tom, že jsem z ní byl při ochutnávce nadšený.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

J.K.Ch
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 12 yo 14th Release

Příspěvek od J.K.Ch » 01 čer 2017, 09:26

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/w ... lagavulin/
Aroma:Na svou sílu působí překvapivě jemným dojmem, co se týče alkoholu. Ale ne tak, co se týče intenzity vůni. Ve vůni je sladší a působí méně uzeným dojmem než 16 Yo. Jablkový kompot, rašelinný kouř, vanilka, citrusové slupky, a to vše v příkladné intenzitě. Svěží travnatá whisky s tóny citrusů a řepného cukru.
Chuť:Slad a bylinky, typická Lagavulinovská kouřovitost připomínající uzené. A k tomu všemu je svěže travnatá.
Dozvuk:Sušší dlouhý travnatý s výrazným kořením jde do sucha.
Shrnutí:Cena téhle whisky je trochu šílená, ale její charakter je zase něco úplně nového ve světě whisky. Velmi zábavná a hravá whisky.
Body:86

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Lagavulin 12 yo 14th Release

Příspěvek od xenopus » 25 čer 2018, 17:42

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/58219
Alkohol:54,4 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z Whiskyherbst 2017
Aroma:Sladší sherry (rychle mizí), znatelně čpící alkohol. Spíš ovocná (červené víno), slad i kouř jen lehce, čerstvě uvařená melta, kávový lógr, stopa lehounce zatuchlé dubovosti a mentolek.
Chuť:Hladká až olejnatá, charakterem podobná vůni, jen tady si kouř nehraje na schovávanou, ale udeří velkou silou. Sladkost a kouřovost vyvážené, čerstvě kácené dřevo, kalafuna, trocha postaršího sudu, mech.
Dozvuk:Dlouhý a sladký, v závěru i znatelně slaný. Čokoláda (časem se blíží k After Eight), hrušky a lehká citrusovost, právě zhasnutá svíčka.
Shrnutí:Příjemné, výrazné pití, které nepostrádá sladkost ani kouř a přitom v nosu trochu klame tělem svou nevinností. Zkrátka Lagavulin. Ochutnáno chvíli po Laphroaigu 10 CS001. Lagavulin, přestože byl v puse výraznější, celkově lepší nebyl. Tak jako tak vynikající pití.
Body:90
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět