Lagavulin 24 yo 1991 Feis Ile 2015

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Lagavulin 24 yo 1991 Feis Ile 2015

Příspěvek od Hunter » 13 črc 2016, 08:31

Obrázek

Bottling serie Feis Ile 2015
Vintage 1991
Bottled 20.03.2015
Casktype American Oak, Pedro Ximénez & Oak puncheons
Strength 59.9 % Vol.
Number of bottles 3500

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/68289
Barva:
Alkohol:59,9 %
Aroma:Rašelina, citrusy, hlubší ovocné aroma, to vše obestírá peprnost. Mořská slanost, těžce květinová vůně, přezrálé švestky, sladší kořenitost a lékořice. (90 b)
Chuť:Štiplavá, olejnatá, silná, plná chuť. Citróny, rašelina, hebkost, kouřivost, nasládlost, uhlazená dřevnatost a udírna. Dochuť je dlouhá a táhlá. (90 b)
Body:90
Shrnutí:Koštoval jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2016, který jsem "pošetřil" z masterclass Lagavulinu. Bohužel byl vzorek menší než jindy, takže jsem neexperimentoval s vodou. Kdyby stála 10 x míň, ani bych necekl, ale celkový dojem z této whisky mi sráží ta neskutečně přepísknutá cena. Momentálně je na whiskybase cena 759 euro. Na wb Marketplace je za ceny od 500 do 999 euro. Takový přelomový chuťový zážitek to opravdu není, aby to takovou drahotu ospravedlnilo, i když je to whisky výborná. O to jsem radši, že jsem díky whiskyfestivalu mohl takové plnění vůbec ochutnat.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Lagavulin 24 yo 1991 Feis Ile 2015

Příspěvek od Hunter » 13 črc 2016, 08:59

Tak jsem upravil popisek a doplnil věk, vygooglil jsem informaci, že Iain McArthur potvrdil u tohoto plnění, že jde o plných 24 let. I na jedné aukci jsem ji našel jako 24 yo.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 17 črc 2016, 09:27

dohledal jsem skromné poznámky z malého panáka ochutnaného přímo v palírně. jsou jen trochu unavené. předcházelo jim totiž pět vzorků přímo ze sudů na warehouse tasting s Ianem. ten festivalový jsem si odnesl ven, sedl si na mořský břeh a vypil ho v hřejivých paprscích skotského slunce.
lagavulinpanorama.jpg
je jasné, že tato lahev je než na pití (ne že by nebyla dobrá) spíše do sbírky. v palírně stála tehdá "pouhých" 128 liber.
Alkohol:59.9 %
Velikost:vzorek
Aroma:maličko ostřejší. sladká rašelina, ovoce a vliv sherry (nijak naplno). to doplňuje dřevitá suchost american oak, která je znát vanilkovými tóny
Chuť:jemná rašelina. sladká s trochou koření. plná a hladká. trocha ovocné nakyslosti
Dozvuk:dlouze a hladce odeznívá slušnou porcí kouře
Shrnutí:příjemný Lagavulin. plný a vyvážený mezi sladkou ovocností, vanilkou a rašelinou
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 28 zář 2016, 20:40

dobrá byla, hodně silná :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 30 pro 2016, 01:38

Alkohol:59.9 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Alkohol.... cítím alkohol, jo procenta se nezapřou. Ten alkohol ovšem potlačuje bohatost lagavulinovské vůně.
Chuť:Tak tady už je to co má být. Chuť! Taková trochu osolená rašelina.
Dozvuk:Trochu soli.... sakra, kde je ta rašelina?.
Shrnutí:Jde to... ale k Lagavulinu si ještě budu muset najít cestu. Zatím mě Karel nepřesvědčil.
Body:87
Ochutnáno na Whiskyfestivalu 2016.
Naposledy upravil(a) Radek dne 21 srp 2017, 23:49, celkem upraveno 1 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 01 čer 2017, 09:28

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/w ... lagavulin/
Aroma:Vůně si určitě nese základní znaky palírny Lagavulin. Je rašelinná jsou zde jemné náznaky uzení, stopy sherry jsou jen nepatrné. Další vůně jsou docela netypické. Vosk na boty, pryskyřice a řezný olej. Opravdu vrstevnatá a zajímavá.
Chuť:Tohle je to nejelegantnější zkrocení kouře, které jsem měl možnost ochutnat.
Dozvuk:Délka je skvělá. Doznívá ve velmi příjemných tónech sladké čokolády s rozumným množstvím kouře.
Shrnutí:Tohle je whisky, která si zaslouží dlouhé opěvování. Zaslouží si být pita jako první a zároveň jako poslední v místnosti bez dalších vjemů obstará totiž vše sama. Má dvojchybu: cenu a dostupnost. O důvod víc snažit se být opravdu hodně bohatý.
Body:94

Odpovědět