Laphroaig 10 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Nethar »

Výborně Radku, díky za podrobněji rozepsanou recenzi, to tu rádi vidíme ;-) Tu sladkost tam taky cítím, nevím, kde se vzala, ale dobře tomu tak :-D
klojM

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od klojM »

Úžasné pití, a to jsem se ho tolik bál ..., že prej kdo chce začínat se single malt, tak jedině Speyside a takový divný řeči :D Skvělá tinktura s ještě skvělejší chutí! Tu sladkost jsem tam našel taky. O příjemné olejovitosti ani nemluvě. Úplná škoda to něčím dneska přepíjet! Prostě slast! ... heleďte, já jsem to prostě musel někomu říct :D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Plně tě chápu. Přepíjet Laphroaig něčím jiným jde jen ztuha, a vlastně není důvod. Snad Octomore by mohla následovat, jinak mě nic nenapadá... :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3107
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od salam15 »

jj, s tím přepíjením je to pravda, tuhle jsem měl jednoho panáka Laphroaigu 10yo, na to pár panáků Clynelish 14yo (Highland) a ráno jsem v ústech cítil výhradně Jeho Uzenost ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
piter

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od piter »

dostal jsem Laphroaig 10y k Vanocum (trochu predcasne)

jsem hodne zvedavy, vzpominky z pred mnoha let jsou mlhave, jako kdyby je nekdo vydezinfikoval jodem :-)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Hunter »

:D Teď jsi mě přivedl na myšlenku založit spešl vlákno na Vánoční lahve, co kdo najdeme pod stromkem. Jdu na to.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
piter

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od piter »

No, necekal sem, ze si na Lafrojk zvyknu tak rychle - resp. ze mi tak rychle zachutna.

Prvni ochutnani zopakovani rany pres nos a usta, dalsi uz lepsi a nyni (po tretine lahve pryc) uz mohu s klidem tvrdit, ze je opravdu skvela.

Jen me trochu mrzi, ze si clovek na ten jod a kour strasne rychle zvykne a pak to tam tolik neciti :-)

Jinak Quarter cask a Cask strength ma cenu zkouset? Docetl jsem se zde, ze spis ubiraji na intenzite aroma, takze nevim, spis bych zkusil radeji neco jeste o trochu vyraznejsiho.

No kazdopadne se mi timto oteviraji dvere k vyzkouseni nejakych dalsich znacek, kterym jsem se drive vyhybal (Lagavulin, Ardbeg . . . )
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Obě Tebou zmiňované určitě stojí za to ochutnat. Cask Strength je navíc ve více verzích, měl jsem 55,7%, a i když v součtu bodů nebyla tak vysoko jak 10y, moc jsem si ji oblíbil. Měla trochu uzavřenější vůni, ale o to bohatší chuť. Dají se u nás sehnat například i verze 57,8% a 55,3%.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
kalik
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 17
Registrován: 29 úno 2012, 20:43

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od kalik »

Jsem narazil na nějaký záznam on-line testování přímo v destilerce (2008), zajímavé :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Radek »

Tak jsem byl přítomen prvnímu ochutnání Laphroaigu 10y..... no, můj kamarád jeho chuť (zdůrazňuju že opravdu chuť) ohodnotil slovy: spařená, zatuchlá kůže :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět