Laphroaig 10 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Nethar »


Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Palírna Laphroaig z ostrova Islay produkuje tento desetiletý skvost. Pití, které svou drsností předčí i Talisker. Jódový medicínský charakter je nezaměnitelný.Osobně jsem si tuto whisky zamiloval po prvním přičichnutí ke sklence.Té dokonalé vůně jsem se vůbec nemohl nabažit.To, co slibuje ve vůni, plné kouře, rašeliny a zmiňované medicíny, vám nabídne i v chuti.Palírna má velké množství fanoušků po celém světě, v balení s láhví dostanete i kartičku s pokyny pro registraci do klubu přátel po internetu, jako člen klubu se po té stáváte vlastníkem jedné čtvereční stopy ostrova Islay.Nejznámějším fanouškem je princ Charles.
Michael Jackson ji hodnotí takto:
Aroma: medicínské, fenolové, mořské řasy, náznak esterové sladkosti.
Tělo: střední, olejové.
Chuť: mořské řasy, sůl, olej.
Dokončení: plné a velmi suché.
Známka: 86
Obrázek
V Topalkoholu můžete pořídit za skvělých 658,-Kč, poměr výkon/cena je zde naprosto fantastický a jen velmi těžko překonatelný.
Úplným začátečníkům se příliš nedoporučuje, některým lidem medicínský charakter nevyhovuje,ale řekl bych, že jich nespokojených bude výrazná menšina.
Moje hodnocení 95/100.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Mirek »

"Palírna má velké množství fanoušků po celém světě, v balení s láhví dostanete i kartičku s pokyny pro registraci do klubu přátel po internetu, jako člen klubu se po té stáváte vlastníkem jedné čtvereční stopy ostrova Islay." Tolik citace z Huntera, kterou si dovolím malinko poopravit: Nestanete se vlastníkem 1 čtvereční stopy Islay, ale doživotním nájemcem, i s certifikátem :). Vlastnictví půdy je ve Skotsku spojeno s právem (nikoli povinností) užívat titul Laird nebo Lady, což v tomto případě nelze. Jinak souhlas se vším...a což teprve Laphroaig Quarter Cask, to je podle mého názoru ještě o kategorii jinde.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Vítej ve fóru Mirku, a díky za zpřesnění mé informace. Laphroaig Quarter Cask si od Vánoc mám možnost dopřávat, a je to opět lahůdka, přijde mi jemnější než "základní" 10y.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Mirek »

Díky za přivítání :), moje první zkušenost s 10yo byla velmi zajímavá, když jsem před časem otevřel svou 1. láhev, chtěl jsem to vrátit s tím, že se jim zkazila :D. Ale jak všichni víme, netřeba panikařit v prvním kole, trpělivost přinesla růže a dnes je Islay obecně na čele mého žebříčku. Quarter Cask se i mně zdá chuťově trošku jemnější, ale to je dokonale vyváženo 48% alkoholu oproti 40% u 10yo. Mám i Ardbeg 10yo a Lagavulin 16yo, kdybych měl rozhodovat o nějakém pořadí, hodně dlouho bych se škrábal za uchem a nakonec by z toho stejně vyšla remíza :). Prostě Islay můžu, když už tam mám pronajatou tu čtvereční stopu... :D
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Já když Laproaig 10y donesl poprvé domů,tak jsme byl plný očekávání,různá varování v diskuzích od těch, co ji už pili, jsem si moc nepřipouštěl, protož jsem věděl, že mi drsnější pití bude nejspíš sedět, a taky že jo, hned si mě tahle značka získala.No a začal jsem vyhledávat a mapovat "jódovky".Mám teď rozpité 3 lahve, náhodou zrovna ty zmiňované Laphroaig Quarter Cask, Ardbeg 10y a Lagavulin 16y.Výtečné jsou všechny, ale na plichtu to není, rozestupy jsou velmi těsné,ale pořadí od nejlepšího mám Lagavulin 16y - Laphroaig Qurter Cask - Ardbeg 10y.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
MadChick85

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od MadChick85 »

Nevydržel jsem a ochutnal jsem z dnes dorazivší desetiletky. Řeknu Vám, tohle je tedy pití s velikým P.
Vůně nádherná: medicína, na pozadí ždibec jablek a ještě kousek za ním příjemná sladkost, chuť ještě jednoznačně neidentifikovaná, ale mile rázná a nakonec příjemně nahořklý konec. Tak tuhle lahvinku si zřejmě oblíbím :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Nethar »

Aroma:Laphroaig to je pojem, kdo ochutná, nezapomene. Medicíná, dezinfekce, jód, říkejte si tomu jak chcete, ale tady z toho na vás vybafne celý vagón. Trocha slanosti. Snažím se nabrat do nosu čistou hlínu či trochu klasického kouře, ale dezinfekce je silnější. Je tam i nějaká sladkost, ale je to tady potřeba?
Chuť:vydržte to, dostaňte se ke kroku číslo dva, protože jestli vám po něm Laphroaig náááhodou nepadl do noty, tohle je paráda. Žádná hořkost... je to jako pohlazení. Jemně olejově sklouzne do krku a zanechá pocit, že svět už teď bude jenom krásný. Vaše ústa jsou čistě vymytá a lační po dalším doušku
Dozvuk:kouř, hlína, dezinfekce, vše, co jste doteďka očuchávali a chutnali, se postupně vrací krkem zpátky (neberte mě prosím doslova) mírně oslazené, nádherně dlouhý dozvuk (krátký bych ani u takového nářezu nečekal), který budete milovat nebo nenávidět
Shrnutí:dlouho mi trvalo než jsem si tu vůni zamiloval, ale o to pevnější pouto jsme si vypracovali. V ústech mi Laphroaig poskytuje jeden z nejjemnějších a nejohleduplnějších zážitků. Je to těžké, ale stojí to za to
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Krátké video, kde nakouknete do palírny Laphroaig http://www.youtube.com/watch?v=EIbjMgPc ... re=related
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Laphroaig 10 yo

Příspěvek od Króča »

Trochu mi zatrnulo, když tam ten týpek za barem nalil Laphroaig do "klasické" whiskovky a bez rozpaků k němu přidal vodu ze džbánu :) ale jinak skvělé video..jen škoda že jsem té angličtině ve škole nedal víc :(
Odpovědět