McNeill's Prototype 5 yo Experiment #013

Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

McNeill's Prototype 5 yo Experiment #013

Příspěvek od josé » 19 dub 2017, 21:59

dávám toto nezávislé plnění nakonec do témata Islay, ačkoliv je to taková hůře zaškatulkovatelná whisky. pokud jsem to pochopil správně, mělo by se jednat o newmake z Islay. ten je převezen do Německa, kde je pod taktovkou domestikovaného Skota a majitele Andyho McNeilla uložen do sudu ke zrání. sudy byly v minulosti vždy po nějakém víně.
prototype013.jpg
prototype013.jpg (12.77 KiB) Zobrazeno 896 x
Info:Saussignac Finish
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94769
Web:http://www.mcneills-whisky.de/
Alkohol:57.6 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:výrazná rašelina. dojem mi poněkud kazí nahnilobramborový smrádek nakuřovaného newmakeu, upocenost, zemitost. naštěstí to zachraňuje sladká ovocnost jablek a kandovaných citronů. A.O. dřevo, naťový koriandr a kopřivy. i lihovost se připomene (b.2/3)
Chuť:překvapivě hladká a lehce olejnatá konzistence. výrazná kouřovost, spálený karton. slad. jablečná sladkost, špetka vanilky. přistoupí pepřové jehličky a perlivost. (b.2+/4)
Dozvuk:velmi dlouhý, pikantní a hřejivý. samozřejmě kouř (není suchý, spíše mazlavý). postupně přichází mírně nahořklé opálené dřevo a vlašské ořechy. (b.1/2)
Shrnutí:výrazně nakouřená whisky. ve vůni mě ruší mladistvý odér. v chuti hebká a zároveň pikantní. sladší. procenta bych tipoval lehce nad 50. připomíná mi mladý Lagavulin. vzorek z WF Radebeul 2017. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase
mokrej únor. měsíc nezávislosti. nenech se zblbnout. zvol si sám. každý den alespoň jeden vzorek. každý den jedna recenze.

lochness
Znalec
Znalec

Re: McNeill's Prototype 5 yo Experiment #013

Příspěvek od lochness » 19 dub 2017, 22:22

No vzhľadom na to, že podľa SWA musí byť Scotch Single malt whisky "distilled, matured and bottled in Scotland" tak to technicky vzaté škótska single malt nie je a zaradil by som ju medzi nemecké.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 19 dub 2017, 23:25

To, že to dle aktuální legislativy už nemůže být označováno jako skotská (před pár lety by se to za skotskou považovalo), ještě neznamená, že je to německá - zvláště pokud by Německo tu svou definovalo obdobně ;-) .

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 19 dub 2017, 23:36

no veď toto...
vo finále prídeme k tomu, že to vlastne vôbec nie je whisky :D
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 13 zář 2017, 19:57

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94769
Alkohol:57,6 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WF Radebeul 2017
Aroma:Překvapivě málo lihové na ta %, newmakeové (docela fuj, naštěstí vyvane). Kouř, senný nálev, nezapálená mentolová cigareta, syntetická citronová limonáda.
Chuť:Hladká, šťavnatá, intenzivní, v šíři chutí ale poněkud jednostranná. Kouř, motorový olej, trocha pepře, ovsa a dřevěné sladkosti.
Dozvuk:Středně dlouhý, chudý. Kouř a vypálený sud. Výraznější sladkost nikde, kouř není ničím doplněn.
Shrnutí:Zajímavý skotsko-německý experiment, mě ale nepřesvědčil - aroma mladé, chuť i dozvuk takové nějaké jednostranné, jednoduché.
Body:82
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět