Bruichladdich 8 yo The Laddie Eight

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 05 kvě 2017, 18:15

Bruichladdich The Laddie Eight_zpsniq24ldf.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79839
Barva:
Alkohol:50 %
Aroma:Svěží, travnatá, citrusová, zároveň nasládlá (žužu). Pichlavá, jehličnatá. (87 b)
Chuť:Citrusy, bonbónová sladkost, čerstvé dřevo, sametově krémová suchost. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Dobře sladěná vůně s chutí. Vyvážená, příjemná.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 09 kvě 2017, 22:07

Barva:
Aroma:Voňavé cukrovinky, punčové rezy, žuvačka Pedro, tmavé ruže, oproti The Laddie Ten mierne výraznejšia viac korenistá.
Chuť:Korenistá, mierne zaštípe, po chvíľke nastúpi mierne drevo, škorica a klinčeky.
Dozvuk:Horkejší než by sa z chuti pôvodne zdalo, trochu umeliny
Shrnutí:V priamom porovnaní voči The Laddie Ten má navrch v zaujímavejšej a výraznejšej vôni, ale trošku stráca v chuti a dozvuku. Vplyv výborných francúzskych sudov po červenom víne je zjavne cítiť hlavne v aróme, mohlo by ich byť aj viac.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Bruichladdich 8 yo The Laddie Eight

Příspěvek od josé » 11 úno 2018, 19:15

Info:2015
Web:https://www.bruichladdich.com/
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:zvláštní. sladké, ananas, hrušky, vanilka. AO i nasládlá červená vínovost/ovocnost. zatuchlost, zapařená tráva, hadry. těsto. něco mi v tom dost vadí. proto jen (b.1/3)
Chuť:sušše natrpklé dřevo. opálené. pikantní, jehličky, zázvor. sládne. lehčí. žádný trhák. (b.1+/4)
Dozvuk:se mi líbí (aspoň, že něco). nasládle dřevitý, sušené hrušky, slad. keksy s čokoládovými kousky. hlína. šalvěj. (b.1+/2)
Shrnutí:ve slepém dvojtestu, ze kterého se nakonec vyklubala Laddie 8 a 10, tahá osmička za kratší konec. krom dozvuku moc nezaujala. ale pít se dá. 50% určitě mělo vliv na celkově pikantní projev. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 07 dub 2018, 11:58

Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WF 2017, B. 2015
Aroma:Alkoholové, mladé, nikterak výrazné a už vůbec ne bohaté. Zapařená tráva, rozpouštědla, trocha ovocnosti (citrón), stará trouchnivějící židle, troška gumovosti. Celkově prostě smrdí.
Chuť:Poměrně intenzivní (%), ale jednoduchá. Hodně dřevitá, sladová, sladce karamelová, lehká zatuchlina, zašmírovaný hadr.
Dozvuk:Nejdřív nahořklý, ale pak zesládne. Opálené dřevo, karamel, cukrová vata. Na úplném konci se objevuje stopa sirovodíku.
Shrnutí:Žádný trhák, ale slušné pití. Chtělo by to víc komplexnosti ve všem a "voňavější" nos.
Body:80
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 říj 2018, 17:51

Poznámky k Laddie 8 mám jenom velmi stručné: Docela dobrý, jenom tak jednoduše obyčejně pitelné, docela dost nasládlé, možná až moc, drobná zvláštní nakouřenost, spíš dřevitost.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 02 dub 2019, 22:08

Aroma:Ovoce, hlavně jablka, hrušky, ananasový kompot, jehličí a trochu ovocného destilátu, fenykl, lékořice,trochu květinových tónů, jemná zatuchlost, ale rozhodně není nepříjemná. Chce trochu čas, voní velmi příjemně.
Chuť:Ovocná, sladová, lehce slaná. Úplně na začátku cítím klasický b-complex o zentivy, je docela dost sladká. Doplňuje ji mango a světlé pečivo.
Dozvuk:Příjemný, svěží a relativně dlouhý s vanilkou, ovocem a pepřem. Trochu anýzu a fenyklu dozvuk dokončují.
Shrnutí:Na 8 let velmi slušný výkon. Tohle mi sedí. Je na osmiletou whisky docela drahá. Ale stojí za to.

Odpovědět