Kilchoman slivka

Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Kilchoman slivka

Příspěvek od josé » 09 kvě 2017, 21:03

aneb namíchej si svůj Kilchoman. na kilchomanské masterclass na Whisky Festivalu 2016 bylo celkem 6 nakouřených vzorků - 100% Islay, Sanaig, Vintage 2008, Machir Bay, Loch Gorm a sudovka PX finish. když jsme po jejím ukončení zůstali ještě chvíli sedět, tlachali a nabírali síly, započaly servírky s úklidem stolů. jsa člověk spořivý, zželelo se mi nedopitých zbytků ve sklenkách. škoda jich vylít. z nich ještě bude veselo. tož posbírali jsme a do jedné sklenice slili, pročež byl tento výtvor "slivkou" nazván. po ochutnání nastalo překvapení veliké a radost naše ještě více vzrostla. bylo to pití velmi dobré a jako součet dosáhlo téměř lepších kvalit než kterákoliv součást samostatně. v bujarosti své jsem nalahvičkoval pár vzorků a po čase naslepo rozdal k přechutnání znalcům. sám jsem si nad jedním při rozcvičce na festival 2017 se slzou v oku zavzpomínal. poučení vám dávám jednoduché: pozor na slepé vzorky, ať nespolknete hada! ale zase škoda zříci se slepě pochoutek nevídaných.

Alkohol:těžko říct
Velikost:vzorek
Aroma:po prvotním odeznění suššího kouře, dominuje výrazná dřevitost, A.O., vanilka. umakartové. mírná nasládlost zahradního ovoce - angrešt, maliny, rybíz. chlebová střídka, roztlučené meruňkové pecky. (b.2/3)
Chuť:výrazná dubová dřevitost. trocha laku. nastupuje kouř. sladkost ovoce a nakyslá citrusovost. silná. špetka soli.(b.3/4)
Dozvuk:sušše kouřový, hliněný, hřejivý, příjemně brnivý po stranách jazyka. pikantní. čokoládovo dřevitý (tady spíše do ameriky), marmeládová ozvěna. (b.1+/2)
Shrnutí:příjemný, až nebezpečně lehce pitelný a bohatý Kilchoman. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kilchoman slivka

Příspěvek od Nethar » 10 kvě 2017, 14:39

Třetí pokus o moji otravu, děkuji josému za připomenutí :-D Moje láska ke slepým ochutnávkam tak nějak postupně upadá, posuďte sami:
Zombice: Míchá jedy přímo v pražské chemické laboratoři, kombinuje whisky s fenoly.
Radek: Dává mi naslepo několik vzorků rumů s průměrným obsahem alkoholu cca 150 %.
José a Xenopus: Dávají mi s potměšilým úsměvem naslepo ochutnávat slivky Kilchomanů a Gold Cocků.
:lol: :lol: :lol:

Poznámky k těmto Kilchomanům jsem myslím josému posílal, ale už nevím, kam zmizely. Snažil jsem se to celé vytěsnit... ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 10 kvě 2017, 14:57

Jo, taky jsem dostal od josého okoštovat, poznámky nevím, kde skončily, ale byl to fakt nejlepší Kilchoman, co jsem pil. Takže si myslím, že jsou v palírně pěkní břídilové, když to josé dokázal namíchat mnohem líp.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 10 kvě 2017, 14:59

Jen doufám, že to tehdá byly jen slivky, snad to nebylo třeba plivátko... :doh:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 kvě 2017, 15:02

To je právě ta tajná ingredience, co v palírně neměli.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 10 kvě 2017, 15:04

Whisky je velmi plná, olejnatá, úplně vidíte, jak se táhne....

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 21 kvě 2017, 21:14

Web:http://kilchomandistillery.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Rašelina se rozhléhá několik metrů od skleničky. Oheň, kouř, uzené maso, ardbeg styl. Vanilka, černý rybíz.
Chuť:Hodně uhlí. Takovou rašelinu už jsem vlastně dlouho neměl. Procenta jsou asi sice trochu vyšší, ale ne moc, zvládám bez vody, dobře se to pije (před ní jsem měl BenRiach 10 na rozjezd).
Dozvuk:Nakysle uzený, dlouhatánský. Trochu mazlavý pocit - unchillfiltered?
Shrnutí:Chutnalo mi to, utvrdilo mě to v rozhodnutí koupit si zase po dlouhém čase něco řašelinného. Tak pochopitelně netuším, co si na mě josé připravil, jestli něco slil z domácích zásob :-) nebo co to má, ale povedlo se to. Když se dívám na otevřené lahve na WB, je tam dost Laphroaigů, ale tohle mi přišlo takové klasicky kouřové jako Ardbeg, takže té desítce by to třeba mohlo být blízko. Ale proč by mi josé posílal Ardbeg desítku? :-) Tak se nechám překvapit, co za Tullamorku mi chutnalo. Tohle je příjemná kouřová rašelina nabízející i dostatek dalších podtónů, aby se člověk nenudil.
Všimněte si, že jsem už v té recenzi naslepo nechtěně narazil na "slití z domácích zásob"... no nic, za vzorek neděkuji josému :-)

Odpovědět