Bowmore 10 yo Dark & Intense

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od Hunter »

Bowmore 10 yo Dark  Intense_zpsi0vz9jzn.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94814
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:První dojem je opravdu intenzivní. Kořenitě nasládlá rašelina s větrovým závanem, k tomu si přidejte hodně čokolády a pomerančovou marmeládu. (85 b)
Chuť:Sice je celkem řídká (taky ji naředili na slaboučkých 40%), ale přesto má něco do sebe. V chuti pomeranče, rašelina, koření. Popelnatá v dochuti. (85 b)
Body:85
Shrnutí:Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Další z plnění určených pro Travel Retail. Velmi dobře pitelná, ta se pije sama.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94814
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:1l lahev č. L172069 13:51 061
Aroma:Poněkud štiplavé, ne moc příjemné. Čerstvě po otevření fakt nehezká "americká" lakovost, se snižující se hladinou v lahvi ubývá. Sladká rašelinka, kandovaná pomerančová kůra, špetka koření.
Chuť:Hladká a sladká, průměrně intenzivní, až při polykání se objeví rašelina. Švestkové křížaly, sušené meruňky, rašelina, hořká čokoláda.
Dozvuk:Relativně krátký, zpočátku sladký, nakonec zbyde kouř a trocha dřevité hořkosti. Popel.
Shrnutí:Před "nosem" je třeba nechat řádně vyvanout; pokud to však pijete bez očichávání, tak je to fuk. Litrovka desetileté single malt pod 30 € nepůsobí kdovíjak věrohodně, ale za tu cenu podává snaživý výkon. Poslouží na takové to běžné popíjení, kdy máte chuť na rašelinu, ale nechcete se jí při jiných činnostech nechat až moc rozptylovat. Ve výrazu nijak intenzivní, což svádí k dalšímu napití... Jen svým sladkorašelinným stylem se někdy nemusí trefit do nálady.
P.S. - o tom, jak mi seděla s brandy Baco Solera Gran Reserva, jsem už psal.
Body:82
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94814
Alkohol:40 %
Velikost:maxivzorek
Naslepo:ano
Aroma:nasládlá rašelina s trochou zatuchlosti. suché staré dřevo, pilinové. ořechové slupky, chlebová střída a slušná porce ovoce (nahnilá jablka, kdoule, švestky) (b.2/3)
Chuť:nahořklost ořechových slupek, A.O. dřevitost. i to nasládlé ovoce z chuti se najde (švestky, černé třešně). trochu drhne, temná kouřovost. čokoláda a káva. v puse příjemné, plné, hladké. (b.3/4)
Dozvuk:odpovídá chuti. nasládlý kouř. tmavá čokoláda, připálená povidla. perník, mandarinka, hřebíček, ořechy. (b.1+/2)
Shrnutí:nasládlá čokoládová rašelina šmrncnutá ovocem. není hořká. pěkně se pije. nějaký Laphroaig? líbí. když bude stát do tisícovky, plus navrch. (b.0+/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od nidan »

tudle byla na Travel free litrovka za 550? :D :D
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od Mirek »

Nebyla...
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94814
Web:https://www.bowmore.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Nasládlá rašelina, pomeranče, další ovoce, kůže.
Chuť:Mírně olejová, zakouřená, citrony.
Dozvuk:V té středně silné rašelině je skryto hlavně obrovské množství šťavnatého ovoce.
Shrnutí:Pěkná, docela bohatá, nakouřená středně až silně, ovocná, nemám s ní žádný problém. Stála by za přímé srovnání s Black Rock.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od lalos »

Info:Velký degustační test Bowmorek. V průběhu listopadu jsem jich vyzkoušel asi deset různých při akci s pracovním názvem Bowember. Žádná mě nezklamala, některé naopak velmi potěšily. Tento styl mi vcelku sedí.
Bowmore 10 yo Dark & Intense je první z aktuální řady travel exclusives lahví. Na etiketě se pyšní zráním sudech po sherry a má krásnou tmavou barvu, škoda, že dosaženou s použitím karamelu.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94814
Web:https://www.bowmore.com/
Alkohol:40 %
Barva:Auburn – barveno - filtrováno
Velikost:Celá lahev
Aroma:Zemitá, kožená. Mokrá rašelina, hutné sherry, lehce líh, marashino třešně.
Chuť:Vcelku řídká, sladká. Skořice, začouzený dřevitý sud, jablka, sušené švestky.
Dozvuk:Střední, lehce dřevitý, sladký. Hořká čokoláda, hlína.
Shrnutí:Za pár peněz, sladká a dobře pitelná whisky, která vlastně ani skoro není kouřová. Zachutnala mi na první ochutnání. Lahev se vyplatí koupit. Kdyby měla tak 46% byla by to pro mě top Bowmore. Nejdřív jsem chtěl napsat, že z těch travel free je nejlepší, ony jsou ale všechny tři super, každá trochu jinak a každé něco málo chybí.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od Žiži »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/147776
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:celá láhev
Aroma:příjemná kombinace kouře, rašeliny a ovoce (čerstvé a kandované ovoce), sladké květinové tóny, včelí vosk, trocha mátové čokolády a medu, špetka soli
Chuť:středně silný kouř a rašelina, sladké šťavnaté ovoce, sladké květinové tóny, trocha čokolády a včelího vosku, lehce med a sůl
Dozvuk:dlouhý, kouř, rašelina, sladké ovocné a květinové tóny, trocha čokolády a včelího vosku, lehce med s trochou soli
Shrnutí:nádherná, přiměřeně bohatá, šťavnatá; kouř, rašelina a ovoce doprovázené květinkama, čokoládou a včelím voskem na pozadí medových tónů a soli; velice dobře pitelná; za málo peněz hodně muziky; porovnána s Inspired by The Devil’s Casks, která sice byla ovocnější a zakulacenější, ale trochu "usedlejší", D & I sice působí trochu zředěně (40% D & I vs. 46% Inspired...), ale je mnohem živější a hravější, obě jsou ale velice povedené
Body:85
Naposledy upravil(a) Žiži dne 24 dub 2022, 00:27, celkem upraveno 1 x.
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od Lojza »

Aroma:Rumovitost hned na první dojem, po ústupu rumu lehký kouř, vliv bourbonu je poznat. Druhé přivonění už odkrylo další vůně něco jako namleté oříšky a vlašský ořech, rumovitost ustoupila a to je dobře.
Chuť:Těžko bych to vystihl jedním slovem, mám ji rád, je jednoduchá. Další ochutnávka odkryla příjemnou bonbonovitost, ale vůbec ne nějakou přílišnou sladkost, tak akorát, nakonec jsem tam opravdu ucítil zelené jablko, banán, mandle.
Dozvuk:Fajn, je krátký. Sladký, ale ne vanilkový, olejovitý, rozinky v rumu.
Shrnutí:Vzorek 0,04L. Ke knize milý společník, nemá ale tu hloubku, výrazné tělo a komplexnost. Těšil jsem se na něj vzhledem k recenzím, kde jsem vyčetl, že je lepší než 12y. U mně je to naopak. 12y zatím vede. Nebránil bych se ale dalšímu prozkoumávání. Po dalším prozkoumání za týden musím konstatovat, že jsem objevil další nuance a je to fajn pití. Je, co objevovat. Uvidíme, jestli Bowmore nepůjde dolů s kvalitou levnějších plnění jako jiné palírny. Láhvi bych se nebránil. Bowmore umí. Bowmore je fajn značka.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Bowmore 10 yo Dark & Intense

Příspěvek od Žiži »

Lojza píše: 30 pro 2021, 11:22 ... Uvidíme, jestli Bowmore nepůjde dolů s kvalitou levnějších plnění jako jiné palírny. ...
Nedávno jsem dopil láhev této whisky, kupovaná na podzim 2021, a musím říct, že mě přišla o poznání slabší než ty předchozí (celkem jsem měl 3 láhve kupované cca s ročním odstupem). Taky jsem se díval, že podražila :(
Odpovědět