Laphroaig 15 yo 200th Anniversary

Odpovědět
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1152
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Laphroaig 15 yo 200th Anniversary

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/laphroaig-15-yo/
Aroma:Hlavní charakteristikou vůně je to, že je sladce kouřová. Jemná s ovocnými tóny uhlazená, ale zajímaví a vrstevnatá. Prolínají se zde tóny hořkého červeného grepu se svěžestí máty a sladkostí medu přecházející do jablečné a hruškové ovocnosti. Při větším snažení lze objevit tóny manga a skořice a velmi, velmi jemné dřevo.
Chuť:Čekal jsem že 43 % bude málo, ale zde to skvěle sedí. Je náhradně pitelná hladká a nasládlá. Kouř je jakoby umírněn věkem, ale i tak má pořádnou sílu. Jen je obalen elegancí. Objevují se tóny, medu a citrusů převážně pak grepu a kumquatů. Jemný náznak vanilky a příjemné kořenitost, ale zde spíš hřebíčková. A také se zasluhuje o jedno organoleptické prvenství, je to totiž poprvé, kdy se mi ve whisky zableskl kmín, ale vždy velmi rychle přešel do anýzu.
Dozvuk:Je velmi dlouhý, plný, sladce kouřový s jemně kořeněnými tóny snad prosvítá trochu vanilky a kůra citrusů. Ta hřebíčková nasládlost z chuti se zde dostává do tónů hřebíčkových cigaret. Jsou zde tóny třešní.
Shrnutí:Výborný plný a opravdu zajímavý Laphroaig. Není tak medicínsky kouřový jako 10 Yo. Nemá tu sílu, jakou mají Triple Wood nebo Quarter cask, ale má eleganci s duší whisky Laphroaig.
Body:89

Odpovědět