Laphroaig 16 yo 1990 DL

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Laphroaig 16 yo 1990 DL

Příspěvek od Shargard » 19 zář 2011, 17:48

Srdečně vás vítám u moku, který tak miluje. Dnes se podíváme na ostrov, který tak milujeme a i do palírny, kterou tak milujeme. Netřeba zdůrazňovat, že se jedná o Islay a Laphroaig. Tenhle kousek je od Douglase Lainga z edice Old malt cask a konkrétně Laphroaig 16y 1990. Destilovaný v listopadu 1990 a naplněný do hogsheadů, které již byly jendou doplňovány bourbonem aby ho v prosinci 2006 mohli stočit do lahví.

Laphroaig 16y 1990 (50%) old malt cask [Douglas Laing]
Obrázek
Aroma:bez vody - lehký, svěží, závan sladkosti a rašeliny, zelená jablka?, decentní a delikátní
s vodou - objevují se citrusy, dozajista pak jablka, po přidání více vody se zvýrazní ovocnost, velmi slabě vanilka
Chuť:bez vody - trochu pichlavá, mírně sladká, pochopitelně rašelina, jablíčka
s vodou - pichlavost mizí, sladší, pikantní, jako by na jazyku šuměla - jako bublinkový nápoj
Dozvuk:delší, sušší, hořko-sladká rašelina,opět trochu jablek, které za chvilku odezní, delikátní a hřejivý
Shrnutí:Kvalitní whisky jak jsme u Laphroaigu zvyklí, která ale ničím nevybočuje z řady. Snad jen cenou. Quarter cask mi přišel o něco lepší a za méně než polovinu ceny. Tím ovšem nechci říct, že si snad na ni nepochutnáte, ale Laphroaig má ve svý nabídce prostě lepší za mnohem rozumnější cenu. Tohle je takový gentleman z Islay.
Doporučení:Marně přemýšlím co bych sem napsal. A jak mě tak nic nenapadá tak jsem na to přišel. Prostě když chcete vypnout a vůbec o ničem nepřemýšlet.
Body:85
Slainte Mhath
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig 16 yo 1990 OMC

Příspěvek od Hunter » 19 zář 2011, 18:11

Laphroaigu není nikdy dost. Minulý týden jsem dopil Cask Strength, docela se mi po něm bude stýskat, znáte to...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 19 zář 2011, 18:23

@Hunter: Znám jediné řešení... napij se něčeho na žal ;-)

@Shargard: Díky za recenzi. Laphroaig + Douglas Laing, to musí být bezpochyby dobré pití. Ale cena je opravdu trochu nad moje běžné limity.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 19 zář 2011, 18:39

cena je opravdu dost přemrštěná. Nejspíš to má co dělat s tím, že bylo uvolněno jen 295 lahví. Asi bude dost častý jev u nezávislých stáčíren.
Obrázek

Odpovědět