The Ileach Peated Islay Malt Cask Strength

Odpovědět
xenopus
Znalec
Znalec

The Ileach Peated Islay Malt Cask Strength

Příspěvek od xenopus » 02 srp 2017, 20:51

Ileach_cask_strength_2013-p.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/52054
Alkohol:58 %
Barva:
Podrobnosti:0,7l lahev č. L 26 02 15
Aroma:Ostře štiplavě lihové, zřetelně newmakeové. Kouř, trocha medicíny, ostýchavá ovocnost (zelená jablka, fíky).
Chuť:Nejdřív nesmělá, pak se vyvalí dechberoucí kouř, teď už bez jakéhokoliv sladkého pozadí. S vodou sice opět zesládne do ovocna, ale naneštěstí se obnaží stopa gumovitosti a benzínu.
Dozvuk:Spalující, suchý, popelnatý. Ne moc dlouhý v chutích, ale zato předlouhý v dojmu, že jste něco pili (58 %).
Shrnutí:Pár kapek vody prospěje. Perfektní poslední panák dne poté, co už jste se dost nabažili nekonfliktních čajíčků typu Lagavulin 16 yo, chcete intenzivnější kouř a přitom nemáte po ruce načnutou láhev černé Octomore nebo obdobné nakouřené sudovky.
Body:86
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

nidan
Profesionál
Profesionál

Re: The Ileach Peated Islay Malt Cask Strength

Příspěvek od nidan » 02 srp 2017, 22:26

a kdo to dělá? že by zase přebalená Coal Ila_?

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 02 srp 2017, 22:28

Koluje informace, že je to Caol Ila, ale s jistotou mi to nikdo neřekl, tak to nikde neprezentuji. Třeba někdo poví víc?
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

evening
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od evening » 14 kvě 2019, 18:01

Veľmi príjemná whisky, takto v chladný májový podvečer, po pracovnom dni. Jemne zadymená, ľahká, fajnová limča. Mám ju presne takú, ako je na obrázku recenzie od Xenopa z roku 2017 s malým rozdielom v percentách - pridali do toho zopár kvapiek vody vo výrobe pre naše pohodlie :D , takže mám 40%.
Naposledy upravil(a) evening dne 15 kvě 2019, 17:01, celkem upraveno 3 x.
[barva][/barva]

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 15 kvě 2019, 13:02

To jsou dva různé typy plnění, dělají verzi The Ileach, 40% (viz https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... ay-malt-hi) a pak zde recenzovanou The Ileach Cask Strength, 58%. Fakt je, že mají skoro stejné etikety, kromě procent se liší jen nápisem ve spodním zlatém proužku (a pochopitelně cenou). V Brně ve WS měli na krámě obě vedle sebe, proto si je pamatuju.

evening
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od evening » 15 kvě 2019, 16:58

Áno, ďakujem, máš pravdu, lepšie som sa na to pozrel, opravujem predošlý príspevok.
[barva][/barva]

moochine
New-make
New-make

Příspěvek od moochine » 16 říj 2019, 21:51

Prvy pohar z flase: prve co ma napadlo podla vone bola taka intenzivnejsia Connemara(rovnaky styl raselinoveho dymu), ale potom mi to prislo ako taky Ben Bracken Islay na steroidoch. Osobne som presvedceny ze BB je mlady Lagavulin a Ileach mi tak pripada taktiez. Kedze ide o prvy pohar, whisky nemala cas zoxidovat vo flasi a otvorit sa, takze o nejakej komplexnosti sa urcite zatial hovorit neda, len tak na jednu notu. Ale je dost intenzivna, bez riedenia, a ma prijemny hrejivy koniec. Uvidim co prinesie neskor ked sa viacej otvori. Zatial prvy dojem nie zly ale dalsiu by som momentalne nekupoval.
Glengoolie, for the best of times

Odpovědět