Port Askaig 15 yo

zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Port Askaig 15 yo

Příspěvek od zombice »

No já jsem sice po Islay nenajel tolik co ty Petře :-) Ale pár desítek, resp. nějakou tu stovku mil jsme tam s rodinkou najeli ;-) a tak nějak jsem měl tu skvadru baráků kolem, resp. nad Caol Ilou zafixovanou pořád jako Port Askaig, protože dole u mola jich fakt moc není a vzdálenost mezi molem a touhle palírnickou vesničkou je vzdušnou čarou tak půl kiláku ;-) Českým názvoslovím bych to nazval např. jako katastrální území :-D
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Port Askaig 15 yo

Příspěvek od Petr »

Vždyť jsem to napsal - budu za přechytralého, nicméně s příspěvkem jsem přišel na základě vlastních zkušeností s hledáním skutečného místa palíren na mapách a následně v reálu. A to, nejen na Islay. Strejda Gůgl ani GPS, po zadání názvu palírny, na rozdíl od současnosti, byl tehdy v koncích.
Nešlo mi o to, kolik má kdo kde najetých mil, ale o to, že v místě zvaném Port Askaig žádnou palírnu nenajdeme, kdybychom Islay sjezdili stokrát.
A že nejsem vrána, co létá luftem - Caol Ila se nachází po silnici 2 km od Port Askaig, Bunnahbhain nějakých 7,5 km a Ardnahoe by měla stát zhruba v půli cesty do ní, u jezera stejného jména. S katastrálním územím by musel helfnout José. ;)
Dneska jsou taková moudra na kočku, to bylo tehdy. Dnes je dnes. Kdejaký smart phone si s tím poradí s příslušnou aplikací docela v pohodě. Ledaže by byl ovládán hlasem, to by výsledky mohly být "zajímavé". Ale jak jsem psal: "do křížovky dobré".
:hand:
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Port Askaig 15 yo

Příspěvek od josé »

fajn, mé vyjádření bylo lehce nepřesné a tím zavádějící. měl jsem na mysli: "legální stejnojmennou palírnu bychom tam hledali marně."
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Port Askaig 15 yo

Příspěvek od Petr »

 od josé » 22 říj 2017, 13:51
fajn, mé vyjádření bylo lehce nepřesné a tím zavádějící. měl jsem na mysli: "legální stejnojmennou palírnu bychom tam hledali marně."
José, těsně vedle, tak jsem to vůbec nemyslel !! Já, že pomůžeš Zombovi/ici s tím K.Ú. Jako, že jsi od fochu!! :lol:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Port Askaig 15 yo

Příspěvek od nidan »

tay by mě zajímalo zda mají skoti něco jako mi nahlížení do KN, já jsem to hledal ale nenašel ;)
Odpovědět