Bruichladdich Octomore 03.1

Odpovědět
Shargard

Bruichladdich Octomore 03.1

Příspěvek od Shargard »

Týden uběhl jako voda a je mi potěšením vás přívítat u téhle recenze. Jak jsem sliboval dnes to bude o rašelině a dokonce o té nejrašelinovatější na světě. Ano, Bruichladdich Octomore 03.1(verze 4 jde jeětě dál 167, ale o té snad někdy příště). Fenol level 152 ppm - tohle číslo budí strach. Stáří: 5 let strávených v sudech od bourbonu. Obsah alkoholu: 59%. Lahev je velmi netypická, originální a hlavně nezaměnitelná s jinou. Whisky, která na první dojem vzbuzuje velká očekávání, ale zároveň obavy, strach a nedůvěru. Tak to alespoň bylu u mě. Bruichladdich je známý svými četnými experimenty se stařením whisky, ale taky jako výrobce whisky odlišného Islay stylu. Proto se rozhodli, že vyrobí hodně rašelinou whisky a světlo světa spatřil Octomore. DOst ale řečí. Pojďme se podívat na fakta.

Bruichladdich Octomore 03.1 (59%)
Obrázek
Aroma:Óooooooooooo ta vůně rašeliny - páni,
obrovský příval rašeliny , pobřežní slaný charekter, velmi svěží , čistý a překvapivě jemný, mušle pokapané lehce citronem, rozmačkané brambory pečené v ohni, pekelně dobře vybalancované, žádná alkoholová ostrost, tomuhle říkám orgasmus pro nos
Když jsem ucítil ty brambory, okamžitě jsem si vzpomněl na dětství kdy jsem tyhle brambory dělával dost často. To prostě miluju - brambory z ohně
Byl jsem velmi mile překvapen, že vás whisky nepošle k zemi nemilosrdnou ranou - skvělá práce
Když whisky zakroužíte ve sklence a sledujete jak kapky tečou dolů, zjistíte jak neuvěřitelně hustá je
Chuť:olejová, kouř z táborákového ohně,opět opečené brambory, po úvodní sladkosti postupný nástup rašeliny, citrony, lehký vanilkový tón ,
tahle whisky vás neudeří ale postupně naservíruje všechny svoje krásy. Po alkoholu ani stopy. Jakoby snad z něho ani nebyla vyrobena. Opět pobřežní delikátní slanost, lehce pikantní a v zadu na jazyku mentolový tón
Dozvuk:suchý, dlouhý, rašelina, rašelina, pepř(ne černý ale jemnější varianta - bílý?) ale přesně tak akorát, jo rašelina a opět lehký závan mentolu a pobřeží
Shrnutí:Tohle je rašelinný dezert jako prase bez medicíny - čistá rašelina. Luxusní záležitost. U týhle whisky komplexnost moc nehledejte - při stáří 5 let to ani nejde, ale vyvážení je zde na jedničku s hvězdičkou. Tady se slabiny hledají velmi velmi těžko. V Bruichladdichu vědí co dělaj a dělaj to zatraceně dobře. Milovník rašeliny a Islay stylu tohle prostě musí zkusit. I při vyšším obsahu alkoholu není třeba přidávat vodu- snad jen kapička . No prostě mňamka. Rozhodně to neni whisky na každý den. Jako bych to viděl. Venku bouřka, déšť a podobnej hnus a já si naliju sklenku a všechno to pozoruju - nejlépe večer ( v noci)
Body:91
Slainte Mhath
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Bruichladdich Octomore 03.1

Příspěvek od Jerry1 »

Nádherná recenze.
Když jsem tuto whisky chutnal, taky jsem z ní měl předem respekt. A příjemně překvapila, jak byla vzhledem ke své rašelinovatosti a alkoholovitosti velmi pitelná. Prostě takove jemně drsné pohlazení rašelinou s příchutí popele :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruichladdich Octomore 03.1

Příspěvek od Nethar »

Výborná recenze a vypadá to na skvělé pití, to bych si mohl vychutnávat přesně v té deštivé pochmurné atmosféře, kterou popisuješ. Akorát ta cena mě teda "mírně-úplně" zatím odrazuje :-)
Shargard

Re: Bruichladdich Octomore 03.1

Příspěvek od Shargard »

Cena je snad jediné mínus ale po ochutnání vzorku bych neváhal. Za tu cenu to ale stojí. Takhle drahých whisky si ročně koupíš fakt málo a tohle by měla být jedna z nich
Króča

Re: Bruichladdich Octomore 03.1

Příspěvek od Króča »

Ano ano, to vypadá, že to bude opravdová bomba :angry-extinguishflame: Děkujeme za recenzi :clap:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bruichladdich Octomore 03.1

Příspěvek od Hunter »

Pěkná práce Shargarde, dopadla ještě líp, než jsem čekal. :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět