Port Charlotte An Turas Mor

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Port Charlotte An Turas Mor

Příspěvek od Nethar » 05 říj 2011, 21:02

Vlastníci Bruichladdichu mohli letos oslavovat 10. výročí první destilace od chvíle, kdy se v roce 2000 "ujali vlády". Společnost prodává velké množství lahví, tržby vzrůstají, vše vypadá nadějně. Hlavními novinkami roku 2011 byla v září první desetiletá whisky nového majitele a Port Charlotte se dočkala verze PC9, což je poslední omezená edice, od příštího roku už bude také desetiletá a stane se součástí hlavní produktové řady. Stále se také chystají vybudovat novou palírnu na místě staré Port Charlotte, povolení již mají, ale z finančních důvodů se do toho ještě nepustili. V jejich produkci jsou tedy tři hlavní proudy - "lightly peated" Bruichladdich, "moderately peated" Port Charlotte a "heavily peated" Octomore.
Zde popisováná Port Charlotte An Turas Mor ("Velká cesta") je směsí několika ročníků a není lahvována v sudové síle, jak bylo doposud pro Port Charlotte zvykem, ale při 46%. Nutno říci, že je také o dost levnější než ostatní "PC" verze.
portCharlotteAnTurasMor.jpg
portCharlotteAnTurasMor.jpg (29.21 KiB) Zobrazeno 3702 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17677
Web:http://www.bruichladdich.com/
Aroma:Islay, přátelé, Islay. Hlína, jód. Sladko-slané zaoblení. Příjemné, ale nikterak zvláštně překvapivé.
Chuť:Hmm, hodně sladká v ústech, skutečně hodně. A jak si ji tak vychutnávám, ještě sládne. Hladí v ústech jako hedvábí. Skvost!
Dozvuk:sladce jódový, nepříliš zábavný, či spíše bych měl říci že nenápaditý, protože jinak v pořádku, středně dlouhý
Shrnutí:špičkový pocit v ústech sráží zpátky do průměru nastoleného úvodní vůní slabší závěr. Přesto velmi dobrá whisky. Islay mám rád, takže jsem s vůni spokojený, je to můj styl, i když by mohl být dokonalejší. Na dojem v ústech jsem velmi citlivý a tady je opravdu milý a příjemný, hladký, nasládlý. To rozhodlo, že jsem si po tomto vzorku již objednal celou lahev.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Port Charlotte An Turas Mor

Příspěvek od Shargard » 05 říj 2011, 22:09

No výtečně. Takovýhle recenze mám prostě rád.
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 05 říj 2011, 22:13

Ještě počkej radši na jerryho, psal, že ho zklamala, tak ať tu máme více názorů. Nevím, jestli čistě v porovnání s PC7 a PC8 nebo obecně. Možná i proto, že to už není cask strength. Ale jak říkám, mě zaujala, snad bude celá flaška.

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 05 říj 2011, 22:20

Ano, mě tato whisky nezaujala. A to jak ve srovnání s PC 6-8, tak v celkovém porovnání s ostatními.
Ještě si dovolím připojit Marvinovo hodnocení.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 05 říj 2011, 22:26

S vodou jsem nezkoušel, potom schválně doplním své postřehy. Nemůžu tušit, co udělá, ale myslím si, že opravdu spíš ublíží, hlavně v té chuti, pokud by to mělo být ještě hladší a sladší, už to bude skutečně spíše nudné a opravdu ředěné, ale teď je to na takové ideální hranici.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 05 říj 2011, 22:29

Jenom ještě na doplnění - objednal jsem si celou láhev, takže mě whisky velmi zaujala, chutnala mi, však vidíte hodnocení. Ale není to vyloženě koupě stylu "tohle je super, to musím mít", je to koupě stylu "tohle je prima nenáročné pití, když si chci prostě dát velmi dobrou whisky a zároveň o ní moc nepřemýšlet". Hladká chuť bez hořkosti rozhodla. Doufám, že v celé flašce nebudou ty žaludeční kapky :lol:

Botana
Znalec
Znalec

Příspěvek od Botana » 19 úno 2015, 15:04

Velikost:vzorek
Aroma:Rašelina, pomeranče, vlašské ořechy, ořechové cukroví.
Chuť:Sladká citrónová limonáda se mění v hebkou rašelinu a sametový dubový kouř.
Dozvuk:Příjmený, lehký, jemný, rašelinka ;) , dřevo.
Shrnutí:Ačkoli jsem se (zatím) ke kouřovým lahůdkám nepropil a preferuji nenakouřené whisky, u této si umím představit, že bych ji měl doma. Dobrá byla :clap:. Ochutnáno na 2. HK degustaci, za vzorek děkuji Netharovi.

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 22 bře 2015, 10:31

Aroma:Rašelina, citrusy
Chuť:Sladší, příjemně kouřová, čím déle ochutnávám, tím jemnější mi přijde, marcipán.
Dozvuk:Tabákový a delší
Shrnutí:Má první Port Charlotte a vypadá to, že si spolu budeme rozumět. Znamenitá whisky.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 25 led 2016, 17:11

Alkohol:46 %
Aroma:Slaná, uzená, jódová, pod tím vším rašelinným je taková hutná smetanová sladkost čokolády a těžšího červenýho vína? resp i něco ve stylu ostružin apod.
Chuť:Sladký začátek, trochu řidší, přejde do slana a kouřova, uzenost dominuje, pak opět sládne.
Dozvuk:Skrz tu uzenost a slanost se časem prodere i stopa té čokolády z vůně a další nesmělé sladké náznaky, které sílí. Středně až dlouhý.
Shrnutí:Veskrze příjemná rašelinná záležitost, která mi s dalším a dalším napití chutnala víc a víc. Asi by mi nevadilo mít doma láhev, takhle podobnou práci odvede Lagavulin, který mi chutná i voní trochu víc. Velké díky Netharovi za vzorek!

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 29 úno 2016, 19:58

Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Zemitá, hlinitá verze rašeliny, s moc pěknou citrusovou linkou, která ji dělá svěží. Do toho se ozve vanilka, trochu dehet a slanost. (87 b)
Chuť:Udírna (naslepo bych sázel na Ardbeg). Mocně nakouřená, dehtová, s citrusy. Trochu až medicinální. Do toho probleskuje med a dřevo. Dochuť je docela přísná, zase ten neodbytný dehet, udírna a popel. (91 b)
Body:89
Shrnutí:Možná jsem delší dobu neměl nakouřenou whisky a byl jsem v deficitu, tělu asi chyběla rašelina, ale tohle mi prostě skvěle sedlo. Vůně byla jen taková lehčí předehra, ale chuť mile překvapila silou a dochuť vše korunovala. Skvělé. Netharovi děkuju za super vzorek.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět