Port Charlotte 2007 CC:01

Odpovědět
Duthoron
Znalec
Znalec

Port Charlotte 2007 CC:01

Příspěvek od Duthoron » 06 bře 2018, 00:57

snad jsem se nepřehlédl, ale tuto lahev jsem ještě na fóru nenašel, tedy zakládám...
port-charlotte-2007-8-year-old-cc01-whisky.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/93119
Alkohol:57,8 %
Aroma:Sladká máta, podrcené bonbony Tic-Tac, citronová kůra.
Chuť:Začíná skoro sirupovou sladkostí, pak přijde prudký náraz horkého medu se zázvorem, přidá se šťavnaté ovoce, dokonce mám pocit, že se mihne příchuť nějaké citronové limonády.
Dozvuk:Hodně dlouhý, jemné prskající jehličky koření a příjemná oříšková dřevitost s lehkou hořkostí citronové kůry.
Shrnutí:Hmmm, tahle lahev večer u krbu potěší a v mrazech -10°C, co teď panují obzvláště. Sudová síla, příjemná vůně a skvělá chuť, známkoval bych skoro čistou jedničkou, což odpovídá cca 88 bodům.

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: Port Charlotte 2007 CC:01

Příspěvek od J.K.Ch » 24 dub 2019, 13:49

Aroma:Uzený sýr s vanilkou, kouřová a lehce slaná s tóny vína a jemnou sladkostí, dřevo, lýko a sušený zázvor dotváří velmi příjemný celek. ​
Chuť:Vodní dýmka, melasa z tabáku, rašelina a jemné tóny šumivého vína, trochu jódu, příjemná sladkost a slaný karamel se stopami velmi silného hovězího vývaru a stopou uzeného masa​
Dozvuk:Minerální s tóny vápna a příjemnou křovitou slaností, je šťavnatý a délka je mimořádná. Příjemné s jemnou kyselostí. Tony terpentýnu a sušeného zázvoru spolu s jemným kouřem a meruňkou dotváří krásný konec.
Shrnutí:Tohle je fakt paráda. Úžasný whisky, nová chuť. Ne nadarmo jsme pořídil 3 láhve a dvě už jsou prázdné. Velmi speciální kousek.

Odpovědět