Islay Storm

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Islay Storm

Příspěvek od Shargard » 15 říj 2011, 17:46

No a jsme zase zpět na oblíbeném místě a ano je to ostrov Islay. Dnes si povíme něco o whisky s názvem Islay Storm. Narazil jsem na ni náhodou při prohlížení eshopů a pochopitelně mi to nedalo a musel jsem ji vyzkoušet. Lahvuje ji společnost C.S. James & Sons Ltd - pro mě naprosto neznámá a více informací se mi nepodařilo zjistit. Má se jednat o tzv tajnou palírnu na ostrově. Nevim proč s tím dělají takový haló, protože trochu znalý whiskymilec bez potíží odhalí původ, což si ostatně dokážeme i dneska. Z pohledu ceny je na tom velice dobře tak jsem byl zvědav zda i kvalitou to bude taky tak dobré.

Info o lahvi
Stáří: bez udání
Zrání v sudech: po bourbonu
Finish: ne
Cena: 22-26 liber

Islay Storm (40%)
Obrázek

Už podle lahve se dá cosi vytušit, ale chuť je samozřejmě hlavní.
Aroma:Ano, ano tohle je vůně domova
lehce olejový, rašelina, kouř, řasy, klasický Bruichladdich styl - jemný a uhlazený s pobřežní slaností - i když slanost zde není v takové míře jako u Bruichladdichu. A tady už jsem prozradil co že nám to nalili do lahve. Nenůžu to tvrdit na 100%, ale 98 z nich mi říká, že se nepletu Tohle se čichá prostě samo.
Chuť:opět lehce olejová, jemná, rašelina, trocha medicíny, lehce kořeněná slanost, řasy
Dozvuk:hřejivý, střední až dlouhý, rašelina a kouř
Shrnutí:Po přičichnutí jsem si vybavil Bruichladdich Peat, který je ovšem ještě o třídu výš. To ale neznamená, že tohle je špatná whisky. Naopak. Velmi dobrá ,nenárořná, jednoduchá Islay pro každodenní pití. Takových whisky je taky třeba a mě to prostě chutná. Myslim, že lahvování při vyšším obsahu alkoholu by této whisky prospělo.
Body:83
Doporučení:Ideální k plísňovému sýru
Slainte Mhath
Naposledy upravil(a) Shargard dne 15 říj 2011, 18:12, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Islay Storm

Příspěvek od Nethar » 15 říj 2011, 18:02

zajimavy kousek kazdopadne, co vam budu povidat ;-) Na Islay se tech tajnustkaru nejak mnozi, uz jsme tu meli takovy Finlaggan.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 říj 2011, 18:09

Těch tajemství kolem jedné lahve je na mě až moc, kor když nám Shargard po tak zajímavé recenzi zatajil dokonce i hodnocení... ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 15 říj 2011, 18:11

:shock: :shock: :shock: . Tak tohle bylo naprosto nechtěný. Jdu to napravit
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 říj 2011, 18:15

:D bylo mi to jasné, místo obrázku s číslem jsi dal znovu fotku lahvinky... A krásně nám ty recenze přibývají, to se mi líbí!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 15 říj 2011, 20:40

Shargard píše:..Už podle lahve se dá cosi vytušit..
Ihned po spatření obrázku jsem si říkal to samý.. jestli tohle nebude Bruichladdich alespoň designem, tak už vážně nevím ;) moc pěkná recenze (a láhev samozřejmě taky) :clap:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 02 kvě 2018, 22:06

[wb][/wb]
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:rašelinně gumové, připomínající gumová kolečka stavebnice Merkur, med, lehce citrusy, vanilka, zatuchlost - špinavé ponožky, lehká slanost
Chuť:plitká až vodová, sladká, kořenitá, kouřová, špinavé ponožky
Dozvuk:kouřový, sladký, lehce pikantní, středně dlouhý, lehce slaný
Shrnutí:Vůně byla slibná, hlavně ty kolečka Merkur byly moc příjemné, avšak zbytek docela zklamal. Za podobnou cenu již můžu mít Laphroaig 10 yo, který je minimálně o dvě třídy jinde a má vyrovnaný projev od vůně, přes chuť až po závěr

Odpovědět