Bruichladdich Octomore 08.4

Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Bruichladdich Octomore 08.4

Příspěvek od lalos »

Octomore 084.jpg
Octomore 084.jpg (23.56 KiB) Zobrazeno 999 x
Info:Projíždím ještě poznámky z whiskyfestivalu. Ačkoliv oktomorkám moc neholduju, sem tam si alespoň jednu ze zvědavosti dám.08.4. Virgin Oak jsem zvolil proto, že předchozí 07.4 Virgin Oak mi chutnala moc.
Jedná se tedy o osmiletou whisky, u které 20% zrálo ve virgin sudech. Zbylých 80% pak zrálo ve first fill sudech po bourbonu, načež těchto 80% bylo na dozrání přečerpáno do evropských virgin oak sudů, ve kterých před tím zrála Octomore 07.4. No složité to je jak ruská ponorka. Ještě doplním, že slad byl nakuřovaný na 170ppm.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/99308
Web:https://www.bruichladdich.com
Alkohol:58,7 %
Barva:Yellow Gold – nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Vzorek na WF2018
Aroma:Nával sladkého kouře, žádná ostrost vysokého obsahu alkoholu. Hodně dehtu, vanilky a medu smísené z nějakým hodně sladkým exotickým ovocem (piňacolada, banány).
Chuť:Mentolový bonbon a pak hodně připálených věcí. Kromě hořící pneumatiky taky přepálený karamel a opečený marshmallow. Vzadu pak nějaká kyselkavost, snad citrusy.
Dozvuk:Dlouhý, superdlouhý. Dehtový, sladký, medový. Není hořký, ale vliv dřeva je znát dost. Až tady se naplno ozve volume. Hodně hřeje a vysychá.
Shrnutí:Je to ostré, sladké a mocně kouřové. Ale to je Corrywreckan taky. Je to výborná whisky. Fakt mi chutná, ale můj názor je stále stejný. Vzorek je fajn, lahev je předražená.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Odpovědět