Goblin's peated Islay 7 yo WT

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6396
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Goblin's peated Islay 7 yo WT

Příspěvek od Hunter »

Goblin.jpg
Další zajímavá whisky od německého bottlera Whisky Tales. Už jsme tu od něj s josém a xenopem představili jejich verzi čtrnáctiletého Highland Parku, nazvaný Orcadian. Dnes to bude sedmiletá verze Goblina v síle 50%, ale v nabídce je i osmiletá verze o síle 56,1%. Dovezl jsem si vzorek z festivalu v Radebeulu. Přímo na festivalovém stánku byl Goblin odtajněn a jde o Lagavulin.
http://whiskytales.de/
Stočeno pouhých 120 lahví.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/68648
Barva:
Alkohol:50 %
Aroma:Lehká, citrusově svěží vůně, s nasládlou rašelinou. Hlinitá, zemitá, pak se opět vynoří citrusy. Ty, spolu se silou alkoholu dávají aroma svěží charakter, lehce štípe do nosu. Zlehka je zde i gumový styl koleček ze stavebnice Merkur. (85 b)
Chuť:Chuť překvapivě explozivní, silná a pěkně vyuzená. Citrusy, nasládlost, dehet, kouř, udírna. Zaštípe. Dochuť uzeně popelnatá. Ta píše... (89 b)
Body:87
Shrnutí:Tento Lagavulin se mi hodně líbil. Ve vůni sice ještě mladý a nesmělý, ale v chuti ukázal své kvality. Soudě podle obou ochutnaných whisek jde o bottlera, který stojí za pozornost.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět