Bunnahabhain 12 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od nidan »

prosímtě kde jsi měl možnost ochutnat bílou moruši? Hrozně rád bych věděl jak to chutná !
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od Fileta »

Jako děcka jsme u kamaráda na zahradě na morušovník lezli a plody ochutnávali.
To už je dávno, polovina 80. let ... Ale vím, že strom pořád žije, mohl bych se tam příští rok pro nějaké moruše stavit ;)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od nidan »

to bys byl hodnej, my máme na zahradě moruši černou a věřím že je to velký rozdíl. Ještě tu Bunnu k tomu a budu to tam hledat ;)
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od LukeD »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94900
Alkohol:46,3 %
Velikost:Celá lahev
Aroma:Rozinky, lakovaný nábytek, různé bylinky, třtinový cukr, datle a sladový ocet.
Po přidání vody: mléčná čokoláda, broskev, mokré dřevo, jablečný a hruškový mošt, vlašský ořech a turecký med. Ale také nahnilé, přezrálé ovoce.
Chuť:Silnější alkohol o sobě dává znát. Pomerančová kůra, třtinový cukr, červené jablko, nugátový krém, mléčná čokoláda, karamelová náplň tyčinek a travní stvol.
Po přidání vody: vanilkový puding, jahodový puding, hřebíček, hruškové pyré, marcipán, žlutý meloun a mango.
Dozvuk:Suché a dřevité. Brandy de Jerez, skořice, taniny a turecký med.
Po přidání vody: umami a slanost, balzamikový ocet, nezralý vlašský ořech a jeho zelená slupka, slaný popcorn a nezralý angrešt.
Shrnutí:Po přidání vody se výrazně ke slovu dostávají i jiné sudy než pouze těch 25 % ex-sherry, které zpočátku dominují dojmu. Což je mimochodem přesně ten důvod, proč mne Bunnahabhain 12yo baví o chlup více než Glendronach 15yo Revival. Hrozně rád jsem ji nabízel neznalým hostům ve Whisk#y baru a málokdy se setkala s neúspěchem. Skvělá whisky na takové to každodenní popíjení.
Body:86
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od LukeD »

nidan píše: 05 zář 2020, 09:34 prosímtě kde jsi měl možnost ochutnat bílou moruši? Hrozně rád bych věděl jak to chutná !
Pokud bys to chtěl tak trochu ochcat, tak vřele doporučuju ochutnat likér zvaný Maraschino. Jakýmsi záhadným způsobem totiž voní i chutná po bílých moruších, ačkoli se vyrábí z třešní Maraska. ;)

V mé rodné dědině rostlo kolem polí bílých i tmavých moruší přehršel, takže je mám docela dobře ochutnané...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od nobynoblhoch »

Za mojí osobu je tam fíková marmelada
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od lalos »

Info: Masterclass Martina Zvěřiny na WLP21 na téma Bunnahabhain. Ochutnávali se pět vzorků, a to 12 yo, 18 yo, 25 yo, 13 yo po Marsale a nakouřená 16 yo Mòine po Sauternes.
Dvanáctku myslím netřeba představovat. Základní plnění v nové redesignované lahvi. Zrání v sudech po bourbonu a sherry.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/186599
Web:https://bunnahabhain.com/
Alkohol:46,3 %
Barva:
Velikost: Vzorek na masterclass Martina Zvěřiny na WLP21
Aroma: Sherry, obilí, poměrně lehká, ne moc výrazná. Pomeranče.
Chuť: Výrazně sladší, obilí, skořice, kopřivy, hořká čokoláda.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladký, ovocný s obilím.
Shrnutí: Výborná, krásně pitelná whisky. Naprosto luxusní poměr cena/výkon. Láhev se rozhodně doma neztratí.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Neztratí, potvrzuji...
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od Lojza »

Aroma:Rumovitost, něco mě tam ruší.
Chuť:Sherry, jód.
Dozvuk:Dlouhý, sherry, staré dřevo.
Shrnutí:Opravdu jsem tomu dal čas a v klidu se zaměřoval u testovaného vzorku 0,04L na všechny aspekty. Nějak jsem neměl moc co napsat. Prostě sherry whisky z Islay a ne ze Speyside. Nazval jsem si to jako lepší Glenfiddich 15S, sherry styl mi úplně nesedí, u GF15S mně nevadí, jelikož je tam nižší lihovitost, nebo není tak výrazný. Četl jsem zde celkem pozitivní recenze a uvažoval o koupi láhve, ale spokojím se s GF15S.
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od midlo »

Bunnahabhain 12

Rok ochutnávky:2021
Velikost:miniatura
Dojem:Milé překvapení, ale na tak malém množství whisky těžko soudit. Caol Ila 12 je asi o chlup lepší, repektive tato Bunna se asi díky tónům sherry podobá víc Ardbegu Uigeadail, na který mám ale mlhavé vzpomínky. Pravděpodobně si celou lahev nekoupím.
Body:79
Škála:pod 50 špatné, 50-60 nic moc, 60-80 docela dobrá, 80-90 výborná, 90-100 vrchol. Hodnocení je vztažené k době ochutnávky.
Odpovědět