Bunnahabhain 12 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Bunnahabhain 12 yo New presentation

Příspěvek od zyki »

adventní vzorek č. 8
Aroma:sušené meruňky, med, medový koláč, manželka cítila i lehkou rašelinu, já ne
Chuť:k medové sladkosi se přidají ořechy, špetka soli a koření
Dozvuk:příjemný, převažují ořechy
Shrnutí:chutnala, ale Cruach Mhòna mi sedla lépe
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Bunnahabhain 12 yo New presentation

Příspěvek od Rescue »

Aroma:Sladké, ovocné, takové až Speysidovské, trošku mi přípomíná Glenmorangie 10y, žádná rašelina, po naředění lehce oříšky
Chuť:Jemná, ale plná, lehce kořeněná, slaná,v závěru přechází do mírné oříškovité hořkosti
Dozvuk:tředně dlouhý až dlouhý, nevtíravý, velmi příjemný
Shrnutí:Zajímavý vzorek z Islay, který byl pro mě netypicky bez rašeliny, spíše bych tento vzorek zařadil do Speyside. Velmi osobitá a zajímavá whisky s mou oblíbenou slaností.
Za vzorek děkuji Petrovi
bred

Re: Bunnahabhain 12 yo New presentation

Příspěvek od bred »

Alkohol:46,3 %
Aroma:nasladlá ovocnosť, citrusové plody, alkoholová korenitosť
Barva:
Body:84
Chuť:sprvu nasládlosť, jemná rašelino-dymovosť, sladová sladkosť prechádzajúca do štipľavej korenitosti, náznaky slanosti
Dozvuk:dlhý, štipľavý, korenitý, mierne rašelinovo-dymový
Shrnutí:prvý zážitok s kúskom z ostrova Islay, zaujímavý, uvidím pri ďalších kúskoch, zatiaľ, mi viac chutia ľahšie kúsky typu speyside, prípadne highland atd.
Cyra

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od Cyra »

Aroma:Jemně kouřově ovocné s výraznou kávou a také kakaem. Dále oříšky, sůl, spařená tráva, kůže.
Chuť:Výrazná chuť. Čokoláda se solí, přesto neztrácí nasládlost. Do toho vkusně podbarvená ovocem (pomeranče a zapečené hrozinky v cukroví) a lehkým kouřem.
Dozvuk:Tmavá čokoláda ponořená do černé kávy. Na povrch se dere sůl. Obláček kouře. Příjemně pepřově zostřuje a vysychá. Žádný jód.
Shrnutí:Výyrazná, velice dobrá whisky drsnějšího stylu. Působí bohatě, vrstevnatě a svým způsobem příjemně ostře. Whisky spíše pro muže ;) Za vzorek děkuji Petrovi. Verze 46,3%
Naposledy upravil(a) Cyra dne 08 zář 2015, 10:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5890
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Těžší styl, sladová, hodně kakaa a dřevitosti, s mírnou medovou nasládlostí, skořice. Hřejivý dojem. (82 b)
Chuť:Hodně dřeva, hořká čokoláda, občas probleskne medová nasládlost, v dochuti trochu nahořklá a laková. (81 b)
Body:82
Shrnutí:Ochutnána ve slepém testu, měl jsem od Cyry (díky!) dost velký vzorek. Při prvním napití mi přišla nějaká nahořklá v dochuti, ale při dalších přechutnávkách to ustoupilo. Bunna jsem neuhádl, tipoval jsem nějakou whisky od Balvenie, kterou jsem ještě nepil. Přijde mi jako takové základní, nenáročné pití. Měl jsem nějakou starší verzi v síle 40%, snad jsem na whiskybase zvolil správnou lahev.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Cyra

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od Cyra »

Je to ona Huntere. Chtěl jsem v Makru koupit tu novější verzi 46,3 %, ale už jí něměli a místo toho tam byla tahle starší verze. Divný :?: . No, každopádně mě chutná i tahle, ale nová je opravdu jinde. Recenzi 40% verze doplním.
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od Kiwi »

Bunnahabhain 12 yo

Barva:
Alkohol:46,3 %
Aroma:Bez vody: poměrně agresivní a jedovatá chuť alkoholu po chvilce ustupuje a přichází slaboučká nauzená vůně, troška dřevitosti, dle aroma bych netipl Islay
S vodou: ne tolik alkoholové, více sladkosti v pozadí, citrusové
Chuť:Bez vody: tak ani tady to není Islay, spíše dřevitá nasládlost než cokoliv jiného, trochu kořenitosti, zklamání
S vodou: určitě horší než bez vody, více dřevitá a chlastovitá, maličko trpkosti, trochu nasládlá, nic k zapamatování
Dozvuk:Bez vody: vcelku dlouhý, v podobném stylu jako chuť
S vodou: krátký až střední, převažuje sladkost
Shrnutí:Bez vody: při slepém testu bych tipnul Speyside, celkově bych označil jako zklamání
S vodou: vodu nemá smysl přidávat, whisky nijak neprospívá
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Bunnahabhain 12

Příspěvek od zombice »

Dal jsem na radu Huntera a přetavil svojí energii v recenzi, místo psaní a vedení jiných, zajisté podnětných debat :-)

Bunnahabhainn 12 new

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/19136
Web:http://www.bunnahabhain.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bunnahabhain
Alkohol:46,3 %
Velikost:vzorek
Slepý test:ne
Aroma:Výrazné, oříškové, javorový sirup?, hlína (ne tak výrazně jako u některých Bowmorů) listnatý les na podzim, prostě listí na zemi, v blátě :-)
Chuť:Ořechy, hodně výrazně ale spíš hořká na začátku, pak se obrousí, chuť je pořád plná, olejnatá ale ta dřevěná hořkost taninů? i tak převládá a nerozpoznám nic jinýho.
Dozvuk:Dlouhý, dřevitá hořkost dubu, míň zralý ořechy, postupem se prodírá i nesmělá slaboučká sladkost jakoby z hodně nezralých zelených banánů.
Shrnutí:Ač to byla po delší době asi nejvíc hořká whisky, tak mě docela zaujala, ta plná chuť a zajímavý aroma mají něco do sebe..
Za vzorek dík Radkovi. Kdysi jsem ochutnával už jednou od Petra, ale vím, že mi moc nesedla, tak jsem rád, že jsem mohl ochutnat znovu.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/19136
Web:http://bunnahabhain.com/
Alkohol:46.3 %
Velikost:lahev
Aroma:silné a intenzívní. sladší těžké sherry, maličko zatuchlé (záblesk gumy). med, ostružiny, čokoláda, pomerančová kůra, opálené dřevo (b.2/3)
Chuť:plná. hlavně dřevitá s trochou hořkosti. sušší dojem, jehličkově hřejivá. po ovoci slabá kyselinka. černý rybíz. (b.2/4)
Dozvuk:dřevo mizí a zůstává tmavá čokoláda, hrozinky, vanilkově sládne, koření. po chuti vylepšení. (b.1/2)
Shrnutí:nadprůměrná základní whisky, nicméně se silnější dřevitostí v chuti, což moc rád nemám. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bunnahabhain 12 yo

Příspěvek od Kobalt »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/19136
Alkohol:46,3 %
Podnik:Široko, České Budějovice
Velikost:vzorek
Aroma:Zároveň hliněná, svěží a sladká. Ovoce, vegetace, větrovost, lehká slanost, hořká čokoláda, pomeranče.
Chuť:Sladká a trochu ostřejší. Hlína, kov, zatuchlina, přezrálé ovoce. Zvláštní, ale příjemná směs.
Dozvuk:Sladký a příjemně jemný. Sladká hlína, přezrálé ovoce, nějaké pomeranče.
Shrnutí:Nezvyklá a zajímavá. A vlastně dost dobrá. Stojí za prozkoumání.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět