Ardbeg Alligator

Shargard

Ardbeg Alligator

Příspěvek od Shargard »

Tak přátelé dobrého a kvalitního pití. Po malé pauze, kterou jsme společně strávili na skotské Vysočině v Glenmorangie s jejím kouskem Astar, se opět vracíme na ostrov Islay do Ardbegu. No a představíme si nejnovější přírůstek do rodiny a to Ardbeg Alligator. Přestože na vinětě uvidíte obrázek tohoto tvora vězte, že při destilaci nebyly použity aligátoří pacičky, ocásek ani kůže. Název je odvozen od stupně opálení sudů, které po skončení připomíná právě kůži téhle roztomilé potvůrky. To by stačilo na objasnění a případným ochráncům přírody na vysvětlení, že v Ardbegu nedochází k hromadnému využívání zviřátek. Pojďme už se ale podívat, co nám v palírně připravili za pochoutku.

Info o lahvi
Stáří: neudává se
Zrání v sudech: težce opálené nové sudy z amerického bíleho dubu
Finish: ne
Cena: 67 euro

Ardbeg Alligator (51,2%)
Obrázek

Ardbeg Alligator

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/24802
Web:http://www.ardbeg.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=ardbeg
Alkohol:51,2 %
Aroma:čistý, krémový, velké aroma bbq omáčky - taková ta nasládlá ke grilovní, pocukrované plátky citronu, pečené brambory ve slupce - tohle aroma prostě miluju, pod tímhle aroma se skrývá vůně dřevěného uhlí.
Chuť:krémová textura, intenzivní kouř z uhlí na grilování a bbq omáčka, citron, pomerančová slupka , kořeněná, ale ne pichlavá
Dozvuk:sladký(bbq omáčka) pak kouřový ,lehce rašelinný, kořeněný až pepřový, přetrvávající
Shrnutí:Tak na tenhle kousek jsem se moc těšil a jsem rád, že nezklamal.Je to zatraceně dobrá whisky s předlouhým dozvukem, kterého se jen těžko nabažím. Rozhodně to není klasický Ardbeg zabiják. Vše dostanete v jakési jemné formě. Příznivci Islay stylu ale nemají jinou volbu než pořídit a vychutnávat . Dokonce jsem se tak vžil do ochutnávání, že jsem zapomněl přidat vodu. Vážně to není potřeba.
Body:89
Slainte Mhath
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ardbeg Alligator

Příspěvek od Hunter »

:handgestures-thumbup: To se tak hezky čte.Asi bys mě do ochutnávky nemusel tahat párem koní... Máš vzorek, nebo celou lahev? Kdyby lahev, jestli bys mi na jaro neschoval vzorek, kdybys byl té dobroty?
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Ardbeg Alligator

Příspěvek od Shargard »

Bohužel byl jen vzorek. Koupě lahve se ale nevylučuje. Možná budeš mít štestí.
Shargard

Re: Ardbeg Alligator

Příspěvek od Shargard »

No budete se divit, ale našel jsem ho i českém obchodě. Je sice za trochu vyšší cenu - 2300 kč, ale je. Pozor, údajně pouze 66 kusů pro ČR
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ardbeg Alligator

Příspěvek od Hunter »

No jo, pravda, Best Drink ho mají...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Ardbeg Alligator

Příspěvek od Petr »

Tak na jaro, přesněji konec dubna, mám pod pultem už jenom dvě láhve. Kdo by se nemohl dočkat, uspěje, jednu otevřu - panák (2 cl) 60,- Kč a násobky+náklady (vzorkovnička, poštovné). :shhh:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ardbeg Alligator

Příspěvek od Hunter »

Nechám si to na jarní akci, budu se o to víc těšit :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Ardbeg Alligator

Příspěvek od Shargard »

To chce ovšem pevnou vůli :lol:. Za počkání ovšem stojí
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Ardbeg Alligator

Příspěvek od Jerry1 »

Ještě je k sehnání zde za 70 €, což je cca 1.750 Kč. Sice nedoručují do ČR, ale to není problém.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Ardbeg Alligator

Příspěvek od Jerry1 »

Díky SZ od sandridera jsem si všiml, že Scoma už zasílá i do ČR, což je změna oproti loňskému roku, kdy tak určitě nečinila.
Odpovědět