Caol Ila 18 yo

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Caol Ila 18 yo

Příspěvek od josé »

CI18.jpg
CI18.jpg (12.93 KiB) Zobrazeno 2327 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/105472
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:měkká nasládlost přezrálých meruněk. čisté dřevo, slad a plevy. trocha citronové kůry, trocha kouře a zelený prut. (b.2+/3)
Chuť:sladší. vyvážená, od každého trochu - dřevo, kouř, vanilka, slad, zelenomeruňková ovocnost. hladká. (b.2+/4)
Dozvuk:sladký kouř. výrazně tmavá čokoláda. sušenky. vysychá. (b.1/2)
Shrnutí:taková příjemná, uhlazená, jemná. zaujala. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Caol Ila 18 yo

Příspěvek od xenopus »

Alkohol:43 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z Whiskyherbst 2017
Aroma:Kulaté, ale nepříliš výrazné. Nasládlá kouřovka s lehčími ovocnými podtóny. Suchý kouř, trocha slanosti, meruňkové pecky, banány, citrón, zralá jablka a koření.
Chuť:Hladivá, olejnatá, sice taková umírněná, ale vcelku i výrazná. Hodně obilná, kouř se v chuti téměř neobjevuje. Tmavá čokoláda s troškou kávy (Kofila).
Dozvuk:Jemný, sládnoucí, hřejivý. Trocha kouře a více dřeva. Jablko pečené v horkém popelu, šalvěj.
Shrnutí:Vyhlazené, decentní pití. Ještě, že CI dělá i vcelku levné nezávislé sudovky; tohle je sice plnoleté, příjemné, vyzrálé základní palírenské plnění, ale neohromí ani neuchvátí. Srovnáváno s 25 yo od josého (WB#103198), ta je ještě uhlazenější a ještě méně kouřová a už poměrně tříslovatě dubová; celkově nicméně výraznější. Dvanáctku otevřenou nemám, ale mám podezření, že bych její mládí ocenil víc než toto. Láhev osmnáctky za mě nebrat.
Body:85
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Caol Ila 18 yo

Příspěvek od lalos »

Info:Větší srovnávací test Caol Ily, kdy jsem vedle sebe zkoušel Moch, 12yo, DE, 18yo, 25yo a Port Askaig 8yo, což je podle všeho taky Caol Ila.
Plnoletá Caol Ila. Hmmm už se moc těším a srovnání s 12 nebo DE mě taky moc zajímá.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/67521
Web:https://www.malts.com/en-row/our-whisky-collection/caol-ila
Alkohol:43 %
Barva:Jonquiripe Corn – filtrováno - barveno
Velikost:Vzorek z brněnského whiskyshopu
Aroma:Příjemně sladce kořenitá. Kouř jen velmi zlehýnka. Meruňky, meruňkovice, med. Překvapivě svěží ovocná.
Chuť:Ovocnost z vůně postupuje i do chuti. Stejně tak jen lehká kouřová stopa. Fialkové bonbony. Jako u všech ostatních plnění trošku chybí grády.
Dozvuk:Dlohý. Koření, bez hořkosti. Med, opět meruňky z vůně. Trocha kouře, krásný ovocný závěr.
Shrnutí:Je skvělá. Hlavně v dozvuku. Ovocná, příjemně kořenitá a lehce kouřová. Super pití, podle mě nejlepší Caol Ila, jen ta cena už se škrábe docela vysoko
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět