Bruichladdich Laddie classic

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 09 dub 2011, 17:07

Obrázek

K téhle whisky jsem se dostal úplnou náhodou když jsem sledoval nějaká videa na youtube(ale ne od nethara - sorry :? ). A narazil na palírnu Bruichladdich [Bruik(ch)lády] a po shlídnutí videa jsem věděl, že musim whisky Bruichladdich ochutnat. Jim McEwan vytvořil tuto edici aby ukázala pravý chrakter palírny. Je tedy vyrobena z nerašelinného ječmene. Stáří neudáno.
Aroma:vřesový med, trocha kouře, mořský vánek, tady jsem zapomněl dodat, že když jsem přičichl tak jsem cítil jak se ten mořský vánek zkrz nos dostává na horní patro - paráda
Chuť:ohnivá-pepřová, poskakující po jazyku, suchá, následuje mořská sůl - mořská voda doslova přistává na sudech s whisky a krystalizuje na nich - odtud ta slanost, komlexní, výtečná
Dozvuk:dlouhý, koresponduje s chutí, lze rozpoznat již zmiňovaný vřes
Shrnutí:Tady se není o čem bavit. Parádní záležitost
Body:89
Mám, ale pocit, že tenhle kousek není v Česku k sehnání. Na zahraničních obchodech, ale bežně

Slainte Mhath
Naposledy upravil(a) Shargard dne 11 dub 2011, 13:57, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruichladdich Laddie classic

Příspěvek od Hunter » 10 dub 2011, 22:12

A dokonce se i v těch Čechách sehnat dá, asi ve třech obchodech mi to našlo, normálně na seznamu-zboží a zadal jsem Bruichladdich Laddie.Asi za tisícovku, to jde.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Bruichladdich Laddie classic

Příspěvek od Shargard » 11 dub 2011, 10:29

Tak to jsme sám překvapenej, protože když jsem zkoušel hledat naposled, tak 2 měsíce nazpět no tak prostě nic.
Obrázek

Odpovědět