Laphroaig 16 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Laphroaig 16 yo

Příspěvek od Hunter »

Laphroaig 16 yo.jpg

Travel Retail Exclusive plnění k 200. výročí Laphroaigu.
Trochu mě překvapilo, že ho tu na fóru ještě nemáme, ale s ohledem na cenu a skutečnost, že jde jen o poloviční, 350ml lahev, se to asi vysvětluje.
Ochutnal jsem 2x, jednak na festivalu v Radebeulu a podruhé ještě i doma ve srovnávacím testu s Laphroaigem 25 yo a Taliskrem 30 yo.
V Radebeulu jsem kupoval panáka za 4 €, ale na konci festivalu už byli rozdávačnější, nebo jim ujela ruka a z malého panáku byl velký, takže mi zbylo i na odlití do lékovky a na domácí přechutnání. Dojmy doma i na festu byly sice stejné, ale přímé srovnání s L25 a T30 bylo dobrou zkušeností.

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/71868
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:V prvním dojmu mi přišel jako nepatrně jemnější verze Laphroaigu. Nasládlý kouř, mořská slanost. Jódovost má trochu obroušené hrany, ale je tu. Podehtované lano, svěží citrusy, svěží až se sbíhají sliny. (88 b)
Chuť:Zprvu mi přišla velmi jemná, přece jen má pouhých 43%, ale pak se celkem otevřela. Sladká i slaná, jódová, dehtová. Dehet hlavně v táhlé dochuti, ale celkově by to potřebovalo přidat na % alkoholu a plnosti, je bohužel poněkud řídká. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Není to vůbec špatné (když odmyslíme cenu), ale vyšší voltáž by jí slušela a prospěla. Ve zmíněném srovnávacím testu zaslouženě nejslabší.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět